Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 11°C
Čtvrtek 22. 2. 2024
Svátek má Petr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
SetkáníZpravodajství

Praha 1 otvírá Kontaktní místo pro bydlení

5. 2. 2024
Praha 1 otevře novou kancelář Kontaktního místa pro bydlení v přízemních prostorách své radnice ve Vodičkově ulici 18, kde bude řešit otázky bydlení a poskytovat občanům potřebnou podporu. Slavnostní otevření se koná 5. února od 11 hodin za přítomnosti zástupců radnice Prahy 1 a hlavního města Prahy.

Kontaktní místo pro bydlení vzniklo ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy v rámci projektu Zabydlování a podpora bydlení domácností a podpora pro nájemníky, který byl financován z prostředků Evropského sociálního fondu. Cílem je poskytovat občanům informace o možnostech získání bydlení na území Prahy 1.

Zároveň zde bude dostupná podpora a poradenství pro osoby v bytové nouzi nebo ohrožené ztrátou bydlení. Kancelář bude řešit stížnosti a návrhy stávajících nájemníků v sociálních bytech Prahy 1, ve snaze předejít ztrátě bydlení v důsledku předluženosti či problematických sousedských vztahů.Autor: Alo

Peníze na podporu Domu národnostních menšin a Integračního centra Praha

Včera v 06:56

Rada Prahy na svém pondělním zasedání souhlasila s poskytnutím více jak 11 milionů korun na zajištění provozu Domu národnostních menšin o.p.s. a Integračního centra Praha o.p.s. Finance budou sloužit k zabezpečení základních provozních nákladů v roce 2024. Zároveň hlavní město plánuje...

Praha 4 zve na setkání na téma metro D a rozvoj lokality Dolní Krč

19. února 2024 ve 22:58

„V rámci výstavby metra D projde rozsáhlými úpravami i přilehlé území, a pokud vás zajímá, jaké změny v Dolní Krči nastanou, přijďte na setkání, které se uskuteční ve středu 28. února od 18:15 hodin v Základní škole U Krčského lesa,“ zve městská část.

Fórum mladých hraje seniorům v Tomáši

19. února 2024 ve 14:39

Středisko sociálních služeb Prahy 1 zve seniory na akci, která se koná ve čtvrtek 22. února od 14 hodin v klubu seniorů Tomáš.

Další články
Nahoru