Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 1 má další výdejnu potravinové banky, pomůže seniorům nebo samoživitelkám
Tašky s potravinovou pomocí. Foto: Jan Puci

Praha 1 má další výdejnu potravinové banky, pomůže seniorům nebo samoživitelkám

Praha 1 otevřela výdejnu potravinové banky v Řeznické ulici 14. Je určena občanům v tíživé finanční situaci, například seniorům nebo rodičům samoživitelům. Potravinovou pomoc si mohou vyzvednout každou středu od 9 do 12 hodin. Novinářům místo představili zástupci vedení radnice.

V rámci celé Prahy působí nyní už pět výdejen Potravinové banky. Slouží občanům v nouzi, především seniorům, lidem se zdravotním handicapem nebo samoživitelkám, které mohou navíc kromě potravin dostat třeba pleny.

Kdo dostat chce tašku s jednotýdenní pomocí zahrnující například potraviny, konzervy, rýži, těstoviny, ale také pečivo nebo zeleninu, měl by mít potvrzení z úřadu práce nebo ze sociálního odboru radnic či od organizací, které se pomocí zabývají. Při první návštěvě však stačí občanský průkaz.

„Když budeme vnímat, že je zdejší kapacita vyčerpaná, budeme hledat další místo, kde by výdejna mohla být,“ radní pro sociální věci Ivana Antalová (nez., dříve Piráti). Kapacita jedné výdejny je podle ní až 80 lidí.

Další výdejna je v nedaleké Novoměstské radnici, která funguje v pondělí. „Na tomto výdejním místě se vydá až 80 tašek za týden a uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Když bude zájem, prověříme možnost vzniku další výdejny,“ řekla Radoměřská.

„Propojování takových sociálně podporujících míst je velmi výhodné, protože to umožňuje těm sociálně potřebným, aby na jednom místě získali podporu nebo informace různého druhu," dodala.

Obecně je podle Antlové nedostatek trvanlivých potravin, které se ale daří shromáždit během speciálních akcí během roku, kdy lidé při nákupech pořídí i zboží právě do Potravinových bank.

Kromě nové výdejny v Řeznické ulici a té v Novoměstské radnici má banka v Praze výdejnu ve Vršovicích pro dlouhodobě nezaměstnané a osoby bez domova, na Novém Městě pro seniory a osoby se zdravotním průkazem a v Nuslích pro matky s dětmi, které mohou kromě potravin získat i pleny a další dětskou hygienu.


Autor: Jan Puci

Pražská lítačka letos již podvanácté

Dnes v 08:58

V pátek 26. dubna se koná  12. ročník závodu Pražská lítačka. Nově lze jako dopravní prostředek použít trolejbus nebo sdílené kolo. Registrace účastníků je od 15 hodin v Muzeu MHD ve Střešovicích, kde se také nachází cíl.

Praha 1: Den otevřených dveří Střediska sociálních služeb

Dnes v 07:36

Zájemci z řad seniorů a jejich rodin se mohou přijít podívat do Střediska sociálních služeb v pondělí 29. dubna.

Komentovaná vycházka: Vršovice plné umění i průmyslu

Včera v 19:54

Vydejte se na průzkum desáté městské části a objevujte ji hned několika způsoby. Praha 10 nabízí svým obyvatelům možnost objevovat a poznávat místní rozmanitosti a zajímavosti.

Jarní Karlínský street food festival

Včera ve 13:53

Jarní Karlínský street food festival se uskuteční v neděli 28. dubna na Karlínském náměstí. Těšit se můžete na více než 50 stánků s nabídkou té nejlepší moderní gastronomie. Ke skvělému jídlu a pití patří i parádní živá muzika a DJská vystoupení.

Návrhy designérů na Viadukt Karlín najdete na výstavě

Včera v 08:39

Výstava všech návrhů nové identity Viaduktu Karlín nabídne všech 78 návrhů od designérů a designérek.

Street food + Amerika na Smíchovské náplavce

Včera v 08:26

Projíst se Amerikou křížem krážem můžete 27. dubna na Smíchovské náplavce. Cesta povede od šťavnatých burgerů, hot dogu či corndogu, trhaného vepřového, přes mac´n´cheese, mexické tacos, empanadas, argentinské steaky až po pikantní kuřecí křídla.

Dny dobrovolnictví 2024

Včera v 07:10

Česká republika se chystá na událost, která na konci dubna propojí dvanáct krajů, stovky organizací a tisíce lidí ve prospěch společného dobra. Součástí bude i Praha 4, která dobrovolnictví dlouhodobě podporuje. Dny dobrovolnictví proběhnou ve dnech 25. – 28. dubna a jejich součástí bude...

Evakuace na kole a retro peleton

Včera v 07:03

Praha 13 zve na 18. ročník akce Evakuace na kole. Akce je určena pro širokou veřejnost. Každý účastník dostane mapu s vyznačenou trasou. Trať vede převážně rovinatým terénem.

Pietní akty připomenou válečné běsnění

22. dubna 2024 v 18:58

Praha 4 jako každoročně připravila několik akcí, které vzpomenou na válečné události. Pietní akt obětem 2. světové války proběhne ve čtvrtek 2. května od 10:30 hodin na Spořilově, pietní akt u pomníku zpravodajské brigády na Jezerce téhož dne od 14 hodin.

Lásky čas na Čecháči

22. dubna 2024 v 08:18

Ve středu 1. května rozkvete náměstí Svatopluka Čecha oslavami svátku všech zamilovaných a jara. Vezměte své polovičky, děti, přátele a piknikové deky a vyrazte v honbě za rozkvetlým stromem do Vršovic.

Rybářské závody v Třebonicích 2024

22. dubna 2024 v 07:50

Rybářský spolek SDH Třebonice a Praha 13 zvou v sobotu 27. dubna na tradiční rybářské závody.

Další články
Nahoru