Dnes Pondělí - zatazeno 26°C
Zítra Úterý - polojasno 31°C
Pondělí 17. 6. 2024
Svátek má Adolf
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 1 otevřela další kontaktní místo pro bydlení, občanům poskytuje poradenství
Slavnostní otevření kontaktního centra. Foto: MČ Praha 1

Praha 1 otevřela další kontaktní místo pro bydlení, občanům poskytuje poradenství

První kontaktní místo městská část Praha 1 zprovoznila na začátku února přímo v přízemí úřadu ve Vodičkově ulici. Včera přibylo další místo, tentokrát na Malé Straně na adrese Újezd 26. Lidé v bytové nouzi nebo hledající bydlení zde mohou získat základní informace, radu či kontakty a zároveň se zde aktivně řeší také stížnosti nebo připomínky stávajících nájemníků.  

„Na kontaktní místo ve Vodičkově ulici se za prvních šest týdnů fungování obrátilo kolem šedesáti občanů, kterým jsme mohli pomoci. Ukazuje se tedy, že je velkým přínosem,“ uvedla radní pro sociální oblast a bezbariérovost MČ Praha 1 Ivana Antalová (nez., dříve Piráti).

Malostranské kontaktní místo podle ní bylo navrženo tak, aby zlepšilo dostupnost služeb i pro rezidenty na levém břehu Vltavy.

V pondělí kontaktní místo s Antalovou otevřeli starostka městské Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09, hlavní garantka projektu Sociální bydlení z Ministerstva práce a sociálních věcí Barbora Špicarová Stašková, ředitel Odboru bytového fondu MHMP Josef Tunkl a Jan Myška, vedoucí oddělení přípravy a realizace projektů v oblasti bydlení, Odbor bytového fondu MHMP.

Zastupitel Prahy 1 a předseda její sociální komise Martin Arden (nez., dříve Piráti) sdělil, že vedení radnice chce otevřít další poradenská pracoviště zaměřená na rodiny či cizince. V plánu je podle něj také zřízení pozice radničního ombudsmana.

Kontaktní místa pro bydlení by měla postupně vznikat a fungovat i v dalších městských částech s podporou projektu Zabydlování a podpora bydlení domácností a podpora pro nájemníky, koordinovaného Magistrátem.

V dubnu ho spustila například Praha 9 ve 3. patře úřadu u stanice metra Vysočanská v kanceláři číslo 344. Na kontaktní místo se zájemci mohou obracet s právními konzultacemi ohledně nájemních smluv nebo výpovědí z nájmu, hledáním lepšího bydlení, s podporou sousedských vztahů a řešení problémů nebo s poradenstvím ohledně sociálních dávek a vyplněním formulářů.

Kontaktní centra pro bydlení už nějakou dobu fungují v Praze 3 a 7.


Autor: red

V Kolbenově se bude tančit

Včera ve 14:50

Praha 9 a Škola tance pro všechny zvou na další tančírnu 19. června na plácek u budovy Afi City v Kolbenově ulici.

Zaměstnanci Pragovka Gallery podpořili Fond pomoci zřízený Prahou 9

Včera v 09:37

Letos na jaře Praha 9 založila Fond pomoci, který lidem v nouzi usnadňuje překonat dočasné obtíže. Fond je financován z veřejných prostředků, od individuálních dárců i dárců z řad společností. Jedním z takových dárců jsou nově i zaměstnanci Pragovka Gallery, kteří mezi s sebou do fondu vybrali...

Lidé si prohlédli opravené Muzeum hl. m. Prahy

Včera v 09:20

Velký zájem návštěvníků vzbudila v sobotu možnost prohlédnout si v rámci Muzejní noci nově opravenou budovu Muzea hlavního města Prahy (MHMP) na Florenci. Po sedmé hodině večer již fronta čítala přes 300 lidí. Při čekání si mohli poslechnout hudbu či pořídit jídlo a pití v připravených stáncích....

Pietní akt připomene Josefa Fantu

Včera v 07:00

Spolek Malostranský hřbitov ve spolupráci se Spolkem Svatobor pořádají ve čtvrtek 20. června od 17 hodin pietní akt u příležitosti 70 let od úmrtí významného českého architekta Josefa Fanty (1856–1954).

Opera lidem na Vyšehradě

Včera v 06:36

Ve středu 19. června se na Letní scéně Vyšehradu od 14 hodin zdarma odehraje To nejlepší z Prodané nevěsty. Divákům se tím skýtá neobvyklá možnost prožít kouzlo jedné z nejvýznamnějších českých oper v unikátním prostředí.

Bublinky na náplavce v Praze 2

Včera v 05:14

Frizzante, prosecca a sekty od vinařů na náplavce Rašínova nábřeží v sobotu 22. června. Degustace je doplněna gastronomií a živou hudbou. K tomu všemu taneční show.

Mladíci se vezli vlakem. Zvenku

Včera v 00:07

Záchranáři soukromé záchranné služby záchranné služby TRANS HOSPITAL PLUS při pátečním ošetřování zraněného cyklisty v Černošicích natočili na palubní kameru projíždějící příměstský vlak, na jehož zadní straně se vezla trojice mladíků, kteří stáli na náraznících vagonu. Záběry záchranka zveřejnila...

V Divoké Šárce zemřel muž

15. června 2024 ve 23:50

K tragédii došlo v sobotu odpoledne kolem 13:30 hodin v přírodní rezervaci Divoká Šárka. Nedaleko nádrže Džbán po pádu ze skály zemřel muž. Podle policistů se pravděpodobně jednalo o sebevraždu.

Praha 6: Červnová vycházka

15. června 2024 v 17:09

Do zahrady Černínského paláce se můžete vydat 17. června s průvodkyní Hedvikou Čenkovou. Sraz je v 18 hodin na tramvajové zastávce Sibeliova.

Další články
Nahoru