Dnes Sobota - skorojasno 5°C
Zítra Neděle - jasno 6°C
Sobota 6. 3. 2021
Svátek má Miroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dětská PrahaZpravodajství

Praha 1 otevře mateřské školy

Praha 1 plánuje vzhledem k rozhodnutí vlády a ministra školství o zahájení výuky žáků prvního stupně základních škol otevřít ke dni 25. května i mateřské školy, které má jako zřizovatel na starosti.

„Víme, že mnoho rodin má současně děti předškolního i mladšího školního věku, a chceme jim tímto krokem pomoci a umožnit jim tak návrat do zaměstnání,“ uvedla Eva Špačková, místostarostka Prahy 1, která má oblast školství ve své gesci. Zároveň dodala: „Ráda bych všem rodičům poděkovala za jejich pomoc dětem při dosavadní distanční výuce a za to, jak skvěle v této zkoušce obstáli.“

Důležité je, aby rodiče svůj zájem o docházku dětí do mateřských škol i prvního stupně základních škol nahlásili příslušným ředitelům. Odbor školství MČ Prahy 1 bude společně s řediteli jednotlivých institucí připravovat scénář k bezproblémovému spuštění výuky, který bude v souladu s metodickým pokynem ministerstev školství a zdravotnictví.

„Uděláme vše pro to, aby se děti vrátily do bezpečného prostředí. Již proběhla celoplošná dezinfekce prostor a také zajišťujeme dostatečné množství dávkovačů s dezinfekcí a tekutým mýdlem. Jsme přesvědčeni, že přísným požadavkům epidemiologů vyhoví i naše školní jídelny. Ujišťujeme rodiče, že uděláme vše, co je v našich silách,“ sdělila místostarostka Eva Špačková.

Školní budovy budou před nástupem žáků, ale i v nějakém periodickém opakování dezinfikovány. „Pan starosta přislíbil, že do škol bude dodáno dostatečné množství dezinfekce, jak na úklid, tak dezinfekci rukou,“ říká ředitel ZŠ a gymnázia Malostranská, Tomáš Ledvinka.

Školy budou chránit i starší pedagogy, u kterých je větší riziko těžšího průběhu nemoci Covid-19 a tak budou učit především ti mladší.

„My jsme si zjistili předběžný zájem žáků. Víme, že v každé třídě se zhruba vejdeme do toho limitu, který je 15 žáků na třídu. Máme dostatek pracovníků na prvním stupni, i dostatek kantorů na stupni druhém, kteří jsou schopni nastoupit. Máme i družináře, kteří jsou připraveni zasáhnout, takže nemám starost, abychom to personálně zajistili,“ dodává ředitelka ZŠ a gymnázia Gutha-Jarkovského, Jitka Kendíková.

Podle ředitelů už se většina dětí do školy těší, což potvrzuje i vysoký zájem o online výuku, která ve většině škol v současnosti probíhá.

Přesné podmínky nástupu dětí do škol a další potřebné informace naleznete na webových stránkách MŠ, ZŠ a městské části Praha 1, Odboru školství.


Uzavření dětských hřišť v Praze 6

4. března 2021 ve 20:20

Dětská hřiště, která provozuje městská část Praha 6, jsou až do odvolání uzavřena.

Pražská plynárenská nabízí v době pandemie mobilní kancelář

3. března 2021 v 19:37

I když zákazníci Pražské plynárenské mohou veškeré záležitosti spojené s dodávkou energií řešit online a společnost toto řešení doporučuje, myslí i na ty, pro které je tato forma komunikace obtížně využitelná nebo složitá. Po dobu, kdy budou z důvodu pandemie covid uzavřeny obchodní kanceláře...

Dětská hřiště v Praze 5 zůstávají otevřená

3. března 2021 v 18:08

Radnice Prahy 5 rozhodla nechat dětská hřiště zatím otevřená. Podmínkou otevření je striktní dodržování základních protiepidemických opatření, tedy minimální rozestupy a ochrana dýchacích cest příslušnými respirátory.

Lepší komunikace s neslyšícími na radnici Prahy 2

3. března 2021 v 10:46

U příležitosti Mezinárodního dne sluchu, který se letos slaví již 15. rokem, vylepší Praha 2 ve spolupráci se společností Transkript Online komunikaci s neslyšícími.

Dočasné uzavření dětských hřišť v Praze 7

2. března 2021 v 19:16

Od středy 3. března budou na doporučení ředitelky hygienické stanice hl. m. Prahy z důvodu zhoršující se epidemiologické situace a aktuálně platných zpřísněných hygienických opatření dočasně uzavřena dětská hřiště na Sedmičce.

Praha 15: Vítaní občánků je zrušeno

2. března 2021 v 15:21

Vítaní občánků plánované na 16. března 2021 je z důvodu rizika nákazy covid-19 zrušeno.

Praha 8 zavírá dětská hřiště

2. března 2021 v 15:03

Krizový štáb Prahy 8 na doporučení pražské hygienické stanice a na základě zhoršující se pandemické situace schválil uzavření dětských hřišť na území osmé městské části, včetně těch, která jsou součástí školních zařízení.

Provoz dětských hřišť a venkovních sportovišť v Praze 15

2. března 2021 ve 14:55

V souvislosti s usnesením Vlády o přijetí krizového opatření, které se týká omezení pohybu osob upravuje radnice využívání dětských hřišť a venkovních sportovišť.

Další články
Nahoru