Dnes Čtvrtek - prehanky-dest 16°C
Zítra Pátek - bourky 16°C
Čtvrtek 24. 6. 2021
Svátek má Jan
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dětská PrahaZpravodajství

Praha 1 otevře mateřské školy

Praha 1 plánuje vzhledem k rozhodnutí vlády a ministra školství o zahájení výuky žáků prvního stupně základních škol otevřít ke dni 25. května i mateřské školy, které má jako zřizovatel na starosti.

„Víme, že mnoho rodin má současně děti předškolního i mladšího školního věku, a chceme jim tímto krokem pomoci a umožnit jim tak návrat do zaměstnání,“ uvedla Eva Špačková, místostarostka Prahy 1, která má oblast školství ve své gesci. Zároveň dodala: „Ráda bych všem rodičům poděkovala za jejich pomoc dětem při dosavadní distanční výuce a za to, jak skvěle v této zkoušce obstáli.“

Důležité je, aby rodiče svůj zájem o docházku dětí do mateřských škol i prvního stupně základních škol nahlásili příslušným ředitelům. Odbor školství MČ Prahy 1 bude společně s řediteli jednotlivých institucí připravovat scénář k bezproblémovému spuštění výuky, který bude v souladu s metodickým pokynem ministerstev školství a zdravotnictví.

„Uděláme vše pro to, aby se děti vrátily do bezpečného prostředí. Již proběhla celoplošná dezinfekce prostor a také zajišťujeme dostatečné množství dávkovačů s dezinfekcí a tekutým mýdlem. Jsme přesvědčeni, že přísným požadavkům epidemiologů vyhoví i naše školní jídelny. Ujišťujeme rodiče, že uděláme vše, co je v našich silách,“ sdělila místostarostka Eva Špačková.

Školní budovy budou před nástupem žáků, ale i v nějakém periodickém opakování dezinfikovány. „Pan starosta přislíbil, že do škol bude dodáno dostatečné množství dezinfekce, jak na úklid, tak dezinfekci rukou,“ říká ředitel ZŠ a gymnázia Malostranská, Tomáš Ledvinka.

Školy budou chránit i starší pedagogy, u kterých je větší riziko těžšího průběhu nemoci Covid-19 a tak budou učit především ti mladší.

„My jsme si zjistili předběžný zájem žáků. Víme, že v každé třídě se zhruba vejdeme do toho limitu, který je 15 žáků na třídu. Máme dostatek pracovníků na prvním stupni, i dostatek kantorů na stupni druhém, kteří jsou schopni nastoupit. Máme i družináře, kteří jsou připraveni zasáhnout, takže nemám starost, abychom to personálně zajistili,“ dodává ředitelka ZŠ a gymnázia Gutha-Jarkovského, Jitka Kendíková.

Podle ředitelů už se většina dětí do školy těší, což potvrzuje i vysoký zájem o online výuku, která ve většině škol v současnosti probíhá.

Přesné podmínky nástupu dětí do škol a další potřebné informace naleznete na webových stránkách MŠ, ZŠ a městské části Praha 1, Odboru školství.


Zastupitelé Prahy 2 se seznámili s bezpečnostní situací v městské části

Dnes ve 22:55

Zastupitelé MČ Praha 2 se na svém pondělním zasedání seznámili s bezpečnostní situací v této městské části. Své bilanční zprávy jim předložili zástupci Policie ČR, Městské policie a Hasičského záchranného sboru Praha. Policejní statistiky za rok 2020 ukazují, že počty přestupků, správních deliktů...

Ocenění in memoriam pro Milana Knoblocha

Dnes ve 12:52

Milan Knobloch byl oceněn in memoriam medailí Nadace Bohuslava Martinů. Medaili převzala na slavnostním aktu v úterý 22. června vdova po výtvarníkovi, paní Alena Knoblochová Knotková. Sochař sejmul posmrtnou masku při převozu skladatelových ostatků do Čech, je autorem památníku v Poličce a...

Prague Color Climbing Festival v Praze 5

Včera ve 12:07

Dvoudenní závod pro děti Prague Color Climbing Festival. Závod se koná ve čtvrtek a pátek 24. a 25. června.

Sejdeme se v trávě. Hudba, jídlo a akce pro děti

Včera v 11:29

Zítra, ve čtvrtek 24. června od 16 do 18:30 hodin zve Praha 13 na multikulturní večer pro veřejnost s názvem Sejdeme se v trávě.  

Velká husitská hra

Včera v 07:07

V sobotu 26. června se od 10 do 14 hodin můžete vydat na zábavnou městskou hru pro celou rodinu na téma husité a husitství v názvech žižkovských ulic.

Děti Prahy 5 se rozloučí se školním rokem

22. června 2021 v 19:20

Ve čtvrtek 24. června proběhne v Portheimce rozloučení se školním rokem a budou předány ceny vítězům soutěže Múzy na dálku.

Další články
Nahoru