dnes
Pátek - polojasno
19°C
zítra
Sobota - polojasno
20°C
pozítří
Neděle - jasno
22°C
Dětská PrahaZpravodajství

Praha 1 otevře mateřské školy

Praha 1 plánuje vzhledem k rozhodnutí vlády a ministra školství o zahájení výuky žáků prvního stupně základních škol otevřít ke dni 25. května i mateřské školy, které má jako zřizovatel na starosti.

„Víme, že mnoho rodin má současně děti předškolního i mladšího školního věku, a chceme jim tímto krokem pomoci a umožnit jim tak návrat do zaměstnání,“ uvedla Eva Špačková, místostarostka Prahy 1, která má oblast školství ve své gesci. Zároveň dodala: „Ráda bych všem rodičům poděkovala za jejich pomoc dětem při dosavadní distanční výuce a za to, jak skvěle v této zkoušce obstáli.“

Důležité je, aby rodiče svůj zájem o docházku dětí do mateřských škol i prvního stupně základních škol nahlásili příslušným ředitelům. Odbor školství MČ Prahy 1 bude společně s řediteli jednotlivých institucí připravovat scénář k bezproblémovému spuštění výuky, který bude v souladu s metodickým pokynem ministerstev školství a zdravotnictví.

„Uděláme vše pro to, aby se děti vrátily do bezpečného prostředí. Již proběhla celoplošná dezinfekce prostor a také zajišťujeme dostatečné množství dávkovačů s dezinfekcí a tekutým mýdlem. Jsme přesvědčeni, že přísným požadavkům epidemiologů vyhoví i naše školní jídelny. Ujišťujeme rodiče, že uděláme vše, co je v našich silách,“ sdělila místostarostka Eva Špačková.

Školní budovy budou před nástupem žáků, ale i v nějakém periodickém opakování dezinfikovány. „Pan starosta přislíbil, že do škol bude dodáno dostatečné množství dezinfekce, jak na úklid, tak dezinfekci rukou,“ říká ředitel ZŠ a gymnázia Malostranská, Tomáš Ledvinka.

Školy budou chránit i starší pedagogy, u kterých je větší riziko těžšího průběhu nemoci Covid-19 a tak budou učit především ti mladší.

„My jsme si zjistili předběžný zájem žáků. Víme, že v každé třídě se zhruba vejdeme do toho limitu, který je 15 žáků na třídu. Máme dostatek pracovníků na prvním stupni, i dostatek kantorů na stupni druhém, kteří jsou schopni nastoupit. Máme i družináře, kteří jsou připraveni zasáhnout, takže nemám starost, abychom to personálně zajistili,“ dodává ředitelka ZŠ a gymnázia Gutha-Jarkovského, Jitka Kendíková.

Podle ředitelů už se většina dětí do školy těší, což potvrzuje i vysoký zájem o online výuku, která ve většině škol v současnosti probíhá.

Přesné podmínky nástupu dětí do škol a další potřebné informace naleznete na webových stránkách MŠ, ZŠ a městské části Praha 1, Odboru školství.


Sobota: Odpoledne v Praze 15

Dnes v 18:46

Odpoledne plné zábavy, sportovních a uměleckých výkonů s mnohými atrakcemi, workshopy a překvapení.

Projekt Splněna přání do školních lavic nese první ovoce

Dnes v 10:43

Na webu Prahy 5 přibývá spotřební zboží, které pomůže žákům s finančně náročným začátkem školního roku. Tato charitativní akce i nadále pokračuje a další nabídky a poptávky přibývají.

Chodovská tvrz plná miminek

Dnes v 09:18

Ve středu 16. září proběhlo vítání občánků Prahy 11 poprvé na nádvoří Chodovské tvrze.

Sobota v Praze 6: Příroda ve městě

Dnes v 07:38

Hrátky o pražské přírodě nejen pro děti v sobotu 19. září.

Studánky a prameny v Šárce

Včera ve 13:00

Se zajímavými studánkami v Šárce na sklonku léta se seznámíte v sobotu 19. září v 16 hodin.

Zábava v Parku Podviní

Včera v 06:47

V parku Podviní na zájemce 20. září čeká od 14 do 18 hodin hudba – swingové a jazzové hity Gramofonu Petra Soviče. Děti zabaví pohádka Zachraňte princeznu, skákací hrad nebo koníci z Ráje poníků. A připraveno bude i dobré jídlo.

Další články
Nahoru