dnes
Pondělí - polojasno
2°C
zítra
Úterý - zatazeno
3°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Dětská PrahaZpravodajství

Praha 1 otevře mateřské školy

Praha 1 plánuje vzhledem k rozhodnutí vlády a ministra školství o zahájení výuky žáků prvního stupně základních škol otevřít ke dni 25. května i mateřské školy, které má jako zřizovatel na starosti.

„Víme, že mnoho rodin má současně děti předškolního i mladšího školního věku, a chceme jim tímto krokem pomoci a umožnit jim tak návrat do zaměstnání,“ uvedla Eva Špačková, místostarostka Prahy 1, která má oblast školství ve své gesci. Zároveň dodala: „Ráda bych všem rodičům poděkovala za jejich pomoc dětem při dosavadní distanční výuce a za to, jak skvěle v této zkoušce obstáli.“

Důležité je, aby rodiče svůj zájem o docházku dětí do mateřských škol i prvního stupně základních škol nahlásili příslušným ředitelům. Odbor školství MČ Prahy 1 bude společně s řediteli jednotlivých institucí připravovat scénář k bezproblémovému spuštění výuky, který bude v souladu s metodickým pokynem ministerstev školství a zdravotnictví.

„Uděláme vše pro to, aby se děti vrátily do bezpečného prostředí. Již proběhla celoplošná dezinfekce prostor a také zajišťujeme dostatečné množství dávkovačů s dezinfekcí a tekutým mýdlem. Jsme přesvědčeni, že přísným požadavkům epidemiologů vyhoví i naše školní jídelny. Ujišťujeme rodiče, že uděláme vše, co je v našich silách,“ sdělila místostarostka Eva Špačková.

Školní budovy budou před nástupem žáků, ale i v nějakém periodickém opakování dezinfikovány. „Pan starosta přislíbil, že do škol bude dodáno dostatečné množství dezinfekce, jak na úklid, tak dezinfekci rukou,“ říká ředitel ZŠ a gymnázia Malostranská, Tomáš Ledvinka.

Školy budou chránit i starší pedagogy, u kterých je větší riziko těžšího průběhu nemoci Covid-19 a tak budou učit především ti mladší.

„My jsme si zjistili předběžný zájem žáků. Víme, že v každé třídě se zhruba vejdeme do toho limitu, který je 15 žáků na třídu. Máme dostatek pracovníků na prvním stupni, i dostatek kantorů na stupni druhém, kteří jsou schopni nastoupit. Máme i družináře, kteří jsou připraveni zasáhnout, takže nemám starost, abychom to personálně zajistili,“ dodává ředitelka ZŠ a gymnázia Gutha-Jarkovského, Jitka Kendíková.

Podle ředitelů už se většina dětí do školy těší, což potvrzuje i vysoký zájem o online výuku, která ve většině škol v současnosti probíhá.

Přesné podmínky nástupu dětí do škol a další potřebné informace naleznete na webových stránkách MŠ, ZŠ a městské části Praha 1, Odboru školství.


Jak vidí děti bezpečnost na Jižním Městě

Včera ve 12:09

Jižní Město se potýká s problémem společným nejen sídlištím, ale většině městských čtvrtí – množstvím veřejných prostranství, často nízké kvality. Mnohá jsou spíše zbytkovými prostory mezi budovami, které slouží nanejvýš jako zkratky pro chodce nebo...

Praha 5: Odbor dopravy bude příští týden pracovat v omezeném rozsahu

Včera v 10:03

Praha 5 sdělila, že z důvodu provádění stavebních prací bude odbor dopravy v termínu od 23. listopadu do 27. listopadu pracovat pro veřejnost v omezeném rozsahu.

Online seminář Prahy 11: Rovné příležitosti

21. listopadu 2020 v 10:34

Online setkíání se koná ve středu 25. listopadu od 15:30 hodin.

Praha 15 zve na zasedání kontrolního výboru, zveřejnila program

21. listopadu 2020 v 08:57

Praha 15 zve na 14. zasedání kontrolního výboru ZMČ Praha 15, které se bude konat ve středu 25. listopadu 2020 v 17 hodin v zasedací místnosti č. 706, 7. patro na ÚMČ Praha 15.

Praha 11 zve na jednání Finančního výboru, zveřejnila program

20. listopadu 2020 v 09:01

Jednání finančního výboru ZMČ Praha 11 je veřejné a bude se konat ve středu 25. listopadu od 17:30 hodin prostřednictvím elektronického nástroje Microsoft Teams.

Další články
Nahoru