Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 14°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 1 otevře Kontaktní místo pro bydlení

Ve snaze aktivně řešit otázky bydlení a poskytnout občanům potřebnou podporu otevře Praha 1 novou kancelář Kontaktního místa pro bydlení v přízemních prostorách své radnice, nacházející se ve Vodičkově ulici 18. Slavnostní otevření se uskuteční 5. února od 11 hodin za přítomnosti zástupců radnice Prahy 1 a hlavního města Prahy.

Kontaktní místo pro bydlení vzniká ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy v rámci projektu Zabydlování a podpora bydlení domácností a podpora pro nájemníky, který byl financován z prostředků Evropského sociálního fondu. Cílem je poskytovat občanům informace o možnostech získání bydlení na území Prahy 1. Zároveň zde bude dostupná podpora a poradenství pro osoby v bytové nouzi nebo ohrožené ztrátou bydlení. Kancelář bude řešit stížnosti a návrhy stávajících nájemníků v sociálních bytech Prahy 1, tak abychom předešli ztrátě bydlení v důsledku předluženosti či problematických sousedských vztahů.

„Jsme si vědomi, že získat a udržet si bydlení v Praze není jednoduché a že mnoho občanů města je v situaci bytové nouze. Chceme jim pomoct a nabídnout různé formy podpory a poradenství,“ komentuje otevření kontaktního místa pro bydlení Ivana Antalová, radní Prahy 1 pro sociální věci a bezbariérovost. „Naše městská část má zájem na tom, aby se centrum města přestalo vylidňovat, nestala se z něj jen turistická rezervace, ale aby zde bydleli i »běžní« občané, rodiny s dětmi a aby se jim zde žilo dobře,“ doplňuje Antalová.

Kontaktní místa pro bydlení by měla postupně vznikat a fungovat i v dalších městských částech s podporou projektu Zabydlování a podpora bydlení domácností a podpora pro nájemníky, koordinovaného Magistrátem.


Autor: Cen

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

1. března 2024 ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Další články
Nahoru