Dnes Sobota - obcasny-dest 16°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 1 otevře druhé kontaktní místo pro bydlení, tentokrát na Malé Straně
První kontaktní místo pro bydlení provozuje Praha 1 od února v budově radnice ve Vodičkově ulici. Foto: P1

Praha 1 otevře druhé kontaktní místo pro bydlení, tentokrát na Malé Straně

Druhé kontaktní místo pro bydlení dokončila na adrese Újezd 26 radnice Prahy 1. „Slavnostní otevření se uskuteční v pondělí 13. května od 9 hodin, všichni jsou srdečně zváni,“ sdělila radní pro sociální věci a bezbariérovost Ivana Antalová (BEZPP, dříve Piráti).  

První kontaktní místo městská část Praha 1 před časem zprovoznila přímo v přízemí úřadu ve Vodičkově ulici. Lidé v bytové nouzi nebo hledající bydlení zde mohou získat základní informace, radu či kontakty a zároveň se zde aktivně řeší také stížnosti nebo připomínky stávajících nájemníků.  

„Na kontaktní místo ve Vodičkově ulici se za prvních šest týdnů fungování obrátilo kolem šedesáti občanů, kterým jsme mohli pomoci. Ukazuje se tedy, že je velkým přínosem,“ řekla Antalová a dodala, že nové, malostranské kontaktní místa bylo navrženo tak, aby zlepšilo dostupnost služeb i pro rezidenty na levém břehu Vltavy.  

„Cílem je nejen pomoci lidem získat bydlení, ale také je udržet v tom stávajícím dlouhodobě a bezpečně,“ doplnil předseda sociální komise Martin Arden (BEZPP). Kontaktní místa pro bydlení postupně vznikají a fungují i v dalších městských částech díky spolupráci s magistrátem hlavního města Prahy prostřednictvím projektu Zabydlování a podpora v bydlení domácností a poradci pro nájemníky.

„Bytová nouze ohrožuje už 1,6 milionu obyvatel, zdaleka tedy nejde jen o ty sociálně nejslabší. Je třeba, aby služby kontaktních míst mohli využívat lidé po celé ČR. V návrhu zákona o podpoře bydlení proto počítáme s jejich zřízením v každé obci s rozšířenou působností. I menší samosprávy díky němu získají předvídatelné financování a nástroje na zlepšení bytové situace svých obyvatel,“ vysvětlil ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti). 

„Jsem ráda, že můžeme již nyní našim občanům nabídnout službu, se kterou se počítá v připravovaném zákoně. Ve 21. století je bydlení a důstojné životní podmínky základním lidským právem,“ řekla Antalová. 

„Plánujeme i dále otvírat radnici lidem a rozšiřovat naše služby, následovat bude podpora rodinné a komunitní politiky nebo pomoc cizincům žijícím v naší městské části. Nadále budeme pracovat na tom, aby Praha 1 byla přístupná a přátelská pro všechny své občany,“ uzavřela radní pro sociální věci a bezbariérovost.  


Autor: red

Kvásek a jak na něj

Včera v 11:02

Akce v knihovně ve Vikově ulici se koná 27. května v 15 hodin.

V Praze 6 otevře festival Open House patnáct budov

Včera v 07:35

Desátý ročník festivalu otevřených budov Open House Praha zpřístupní o víkendu 18. a 19. května 115 budov na území hlavního města, z toho 15 v Praze 6. Vstup do budov je zdarma a bez nutnosti předchozí registrace.

Oslavte 100 let Umělecké zahrady v Nuslích

Včera ve 03:56

Stálá výstava v Umělecké zahradě bude zahájena 17. května v 17 hodin. Výstava bude k vidění do 31. října.

Praha 15 vyhlásila výběrové řízení na pracovní pozici

16. května 2024 ve 22:02

Městská část Praha 15 vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa „sociální pracovník OSPOD – OSP".

Otevírání střech 2024

16. května 2024 v 15:50

Slavnostní jízda vozidel – cabrioletů v sobotu 18. května od 10:00 hodin.

Posezení s architekty: Oživení parku Lotyšská

16. května 2024 ve 14:34

Setkání s architekty a zástupci radnice Prahy 6 k parku Lotyšská se koná v sobotu 18. května.

V Praze 9 se bude tančit

16. května 2024 ve 13:29

Začátkem roku proběhlo setkání občanů z rozvojových Vysočan v Colben centru s místostarostkou Kamilou Matějkovou. Tématem byl plácek kolem budovy Afi City a jeho využití.

Přehled plánovaných výluk vody na 21. týden

16. května 2024 ve 12:45

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Vyšehradský hřbitov: Komentovaná prohlídka

16. května 2024 ve 12:14

Poznejte v úterý 28. května v 17 hodin poslední místa odpočinku Karla Čapka, Antonína Dvořáka, Boženy Němcové a dalších. Prohlédněte si jedinečnou galerii náhrobků a významná díla českých sochařů.

Praha 4 zve na knižní malotrh

16. května 2024 v 09:26

Druhý ročník knižního Malotrhu v sobotu 8. června. Setkáte s nejnovějšími knihami, autory a spoustou další zábavy. Den plný knih, hudby a workshopů proběhne od 11 do 19 hodiny na Branické ulici na úrovní jejího křížení s Jiskrovou ulicí.

Den otevřených lesů

15. května 2024 v 19:59

V sobotu 18. května se koná další ročník Dne otevřených lesů. Otevřené budou i pražské lesy – jako každý den 365 dní v roce. Tentokrát ale na vás podél oblíbených vycházkových tras budou čekat kvízové stezky.

Výstava: Má vlast cestami proměn na Komenského náměstí

15. května 2024 ve 13:35

Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 16. května ve 14 hodin na Komenského náměstí v Praze 3 za hudebního doprovodu studentů místní hudební školy.

Májová veselice

15. května 2024 v 07:51

Tradiční Májová veselice v Praze 15 se koná v neděli 19. května.

Další články
Nahoru