Dnes Čtvrtek - polojasno 23°C
Zítra Pátek - bourky 20°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 1 opravuje lavičky ve Františkánské zahradě
Stav laviček ve Františkánské zahradě dlouhodobě vyžaduje pozornost. Foto: Praha 1

Praha 1 opravuje lavičky ve Františkánské zahradě

Radnice Prahy 1 plánuje komplexní opravu všech laviček ve Františkánské zahradě. Celkem opraví 88 laviček nacházejících se v havarijním stavu.

Stav laviček ve Františkánské zahradě dlouhodobě vyžaduje pozornost, prkna pro sezení jsou často vyhnilá, některá chybí zcela. Kompletní repase zahrnuje výměnu dřeva, nátěr a opravu historických litinových bočnic. Lavičky tak budou opět bezpečné a vizuálně přitažlivé pro všechny, kdo hledají odpočinek v této historické zahradě nacházející se mezi Jungmannovým a Václavským náměstím.

„Oprava všech laviček ve Františkánské zahradě je naprostou nutností a repase laviček ve Vojanových sadech bude následovat. Chceme, aby naše zahrady a parky byly místy, kde se lidé rádi setkávají a kde se také cítí bezpečně a pohodlně,“ uvedla Kateřina Klasnová, místostarostka Prahy 1 v jejíž gesci je zeleň.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 785 000 Kč bez DPH. Pro zajištění transparentnosti a získání nejlepší možné nabídky bude záměr opravy vyvěšen na profilu zadavatele a zároveň budou k podání nabídek přímo osloveny vybrané firmy.


Autor: Alo

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 22. týden

Včera v 11:44

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Pražské vinice: Dvě besedy na Vyšehradě

Včera v 07:38

Zajímá vás víno a kultura s ním spojená? Poznejte autenticitu a výjimečnost vín z pražských vinic. Jedinečné polohy těchto zelených částí Prahy, z nichž některé jsou památkově chráněnými územími, veřejnosti běžně nepřístupnými, poskytnou i nevšední výhledy...

Troja: Zámek a labyrint

Včera v 07:07

Zámek Troja a jeho okolí představují jedinečný prostor v širším centru Prahy, kde bude GHMP představovat témata spjatá s urbánním historickým prostorem za pomoci současných uměleckých prostředků. 

Moai bude slavnostně odhalena, přijde i Pavel Pavel

Včera v 07:03

Socha Moai v bubenečském parku Lázaro Cárdenase už zdomácněla, v mezičase dostala i klobouk pukao. Nyní dojde i na slavnostní odhalení za přítomnosti zástupců Chile, které sochu do parku Prahy 6 darovalo.

Střelecký ostrov zve na Vinařské slavnosti

22. května 2024 ve 12:15

Prezentace malých rodinných vinařů nejen z jižní Moravy, ale i z oblasti starého a nového světa, jejichž produkci běžně neochutnáte v pátek 24. a v sobotu 25. května.

Korso Krymská 2024

22. května 2024 v 07:44

Krymská, to je ulice plná barů, restaurací, obchodů a dílen. V roce 2022 se obnovila tradice Korsa Krymská, které vždy koncem května vdechlo malé vršovické ulici venkovní život velkého bulváru. Bez aut a omezení se návštěvníci mohou těšit na spoustu živé hudby a představení, jídla a pití. Ve...

Multižánrový hudební festival v Modřanech

22. května 2024 v 06:48

V sobotu 25. května se v Modřanech koná Multižánrový hudební festival. Vstup volný.

Praha 1: Setkání k budoucnosti parku Kampa

21. května 2024 v 16:28

Ve středu 22. května se v parku Kampa koná veřejné setkání o budoucnosti parku. Od 17 do 18 hodin se můžete zúčastnit procházky po parku s architektkou, která vám představí nový návrh. Procházka začíná u saly terreny.

Hanspaulkou za Lídou Baarovou

21. května 2024 ve 14:25

Zájemci o architekturu se sejdou v sobotu 25. května.

Napouštíte domácí bazén? Ideálně vodou z cisterny od PVK

21. května 2024 v 09:47

Teplé počasí rozjelo sezónu napouštění domácích bazénů. Pražské vodovody a kanalizace nabízejí a doporučují zákazníkům napouštění bazénů vodou z cisteren, které zamíří přímo na jimi určené místo.

Další články
Nahoru