Dnes Neděle - polojasno 26°C
Zítra Pondělí - bourky 27°C
Neděle 14. 8. 2022
Svátek má Alan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Praha 1: Oddělení sociální prevence pomáhá i lidem bez trvalého bydliště v městské části

Lidem bez domova či osobám na okraji společnosti, jako jsou například lidé vracející se z výkonu trestu, se na radnici Prahy 1 věnuje oddělení sociální prevence pracující pod vedením Pavla Pěnkavy.  

Ten se problematikou sociální prevence zabývá po většinu své profesní kariéry. Dokonce o těchto tématech přednáší i na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

„Moje ‚já sociálního pracovníka‘ touží pracovat v terénu. To znamená vyhledávat lidi, kteří potřebují pomoc, doprovázet je na úřady, chodit do jejich rodin nebo do institucionálních zařízení, jako jsou věznice, nemocnice, léčebny,“ uvádí. 

Oddělení sociální prevence patří právě k těm, kde pomoc mohou nalézt i lidé bez trvalého bydliště v Praze 1. Ať už jde o lidi bez domova nebo například drogově závislé. 

Více si můžete přečíst v aktuálním vydání magazínu JEDNA (www.praha1.cz/casopis-jedna/) a na www.praha1.cz/odbory-a-oddeleni/osz/.


Autor: TZ, red

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

Včera ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

V KC Zahrada se otevře kroužek plný příběhů dějin 20. století

10. srpna 2022 v 09:18

V první polovině září zahájí Divadlo Paměti národa v KC Zahrada první semestr divadelního kroužku. Kroužek je otevřený dětem a mladým lidem od 12 do 18 let a bude se věnovat práci s příběhy pamětníků historických událostí 20. století. Studenti se seznámí s archivními materiály a budou společně...

Sportovní hala Jána Mahora

10. srpna 2022 v 08:16

Praha 8 zve na prezentaci architektonické studie plánované sportovní haly na sídlišti Ďáblice. Prezentaci povede autor návrhu Tomáš Podrázský a účastnit se budou rovněž zástupci sportovních klubů.

Praha 11: Týden otevřených kroužků

8. srpna 2022 v 15:24

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Již nyní si ale můžete vybírat z nabídky kroužků v KC Zahrada v Praze 11, které jsou určeny dětem i dospělým. Od pondělí 5. září začíná Týden otevřených kroužků, kdy můžete vyzkoušel ukázkové lekce zdarma.

Další články
Nahoru