Dnes Středa - zatazeno 2°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 1°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha 1: Nové truhlíky do komunitní zahrady
Radnice plánuje na hřišti doplnit herní prvky a dodat nové truhlíky. Foto: FB P1

Praha 1: Nové truhlíky do komunitní zahrady

Dětské hřiště Za Haštalem slouží od roku 2017 dětem i dospělým nejen jako místo pro odpočinek a hry dětí, ale i jako komunitní zahrádka pro malé a velké.

Ta kolem sebe soustředí několik desítek lidí z blízkého okolí, pěstujících ve 23 dřevěných truhlících, které místním poskytla radnice, rajčata, papriky a další zeleninu a bylinky. Letos radnice plánuje na hřišti doplnit herní prvky, dodat nové truhlíky i přidat další plochu pro pěstování.

Podněty a připomínky ke komunitní zahradě mohou obyvatelé první městské části posílat do 17. června na e-mail: participace@praha1.cz.


Autor: TZ, red

Zákaznické centrum innogy se přestěhovalo

Dnes v 07:01

Z Chodova na Pankrác se přestěhovalo zákaznické centrum innogy.

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

Včera v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Praha 6: Kampus Dejvice zve na Advent

30. listopadu 2022 v 07:21

Tradiční Advent na kampusu před budovou VŠCHT se koná 7. prosince v 17 až 21 hodin. Čeká vás program v režii studentských spolků, tvůrčí dílny, pečené kaštany a hodně svařáku.  

Další články
Nahoru