Dnes Úterý - obcasny-dest 28°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 3. 10. 2023
Svátek má Bohumil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 1 nově monitoruje dodržování pravidel souvisejících s alkoholem
Část turistů přijíždí do Prahy předem kvůli pití levného piva a dalšího alkoholu. Foto: Petr Novotný

Praha 1 nově monitoruje dodržování pravidel souvisejících s alkoholem

Od května funguje na radnici první městské části oddělení, které monitoruje především negativní jevy související s alkoturismem. Informovala o tom starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09).

Praha 1 se podle starostky snaží o prevenci i potírání dopadů alkoturismu. „Jsme v kontaktu s ambasádami, například tou britskou, ohledně výzev turistům, jak se mají v centru hlavního města chovat, aby to neobtěžovalo místní obyvatele. Týká se to především popíjení alkoholu na veřejnosti a dodržování nočního klidu,“ uvedla.

Radnice také spolupracuje se společností Prague City Tourism při přípravě informačních kampaní cílících na zahraniční návštěvníky.

Ve snaze dosáhnout zklidnění centra Prahy v nočních hodinách začalo od 1. května letošního roku na radnici Prahy 1 fungovat pod Odborem Kanceláře starosty Oddělení bezpečnosti pod vedením Vojtěcha Tuzara.

„S předsedou finančního výboru Giancarlem Lambertim vyráží především v pátek a v sobotu v noci do ulic a společně monitorují negativní jevy spojené s alkoturismem, ale třeba i to, zda nejsou některé předzahrádky restaurací otevřeny i po dvaadvacáté hodině. Když vidí nějaké porušení pravidel, upozorňují strážníky,“ popsala starostka.

Hlavním cílem této činnosti je však podle ní situaci dobře zmapovat, což následně bude praktické při zavádění opatření pro zlepšení. „Například budeme mít argument při jednání s městskou policií, aby v určité exponované časy posílila hlídky, upravila jejich plán služeb,“ sdělila.

Pokud by se ukázalo, že je potřeba oddělení personálně posílit, dojde k tomu. Monitoringu se podle ní může dobrovolně zúčastnit kterýkoli člen zastupitelstva.


Autor: Jan Puci

Čtrnáctka podle vás. Setkání nad projekty

Včera ve 14:02

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu Čtrnáctka podle vás dospěl do další fáze. Během čtyř měsíců mohli občané podávat projekty na zvelebení městské části. Celkem jich na radnici dorazilo 14. Ty, které odborníci a místní radní vyhodnotí jako realizovatelné, budou v závěru října představeny...

Praha 4: Společná debata s obyvateli přinesla nové podněty

Včera ve 13:22

Setkání veřejnosti s radními k úpravě parkování v ulici Horní přineslo nové podněty. Praha 4 uspořádala společnou debatu s obyvateli, aby zmapovala potřeby a problémy v lokalitě a návrhy na jejich možné řešení, které by uspokojilo většinu obyvatel v ulici Horní...

Začíná čtvrtý ročník Hromadného darování krve s Vězeňskou službou ČR

1. října 2023 v 19:51

V pondělí 2. října zahájí Vězeňská služba ČR již čtvrtý ročník Hromadného darování krve. Odběrů v Ústřední vojenské nemocnici se účastní generální ředitelství, Ministerstvo spravedlnosti a pět věznic (Pankrác, Ruzyně, Jiřice, Vinařice, Oráčov). Dohromady do ÚVN přijde celkem 60 dárců. Osobně bude...

Objev vědců o rozrůznění druhů ocenil časopis Nature Communications

1. října 2023 ve 13:50

Vědci a vědkyně z Centra pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR použili matematické moduly evoluce k potvrzení Darwinových předpokladů o tom, že velká míra rozrůzňování živočišných druhů souvisí s velikostí území, na kterém se změny odehrávají. Zároveň ale objevili výjimečné...

Další články
Nahoru