Dnes Středa - obcasny-dest 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Středa 21. 2. 2024
Svátek má Lenka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

„Jedná se o projekt revitalizace přízemního podlaží polikliniky mezi Františkánskou zahradou a ulicí Palackého. Cílem tohoto projektu je zatraktivnění původního průjezdu přestavbou původních, dnes již nevyužívaných garáží pro sanitní vozy na prodejní galerii. Současný stav tohoto průchodu již neodpovídá tomu, jak by mělo v dnešní době centrum metropole vypadat,“ vysvětlil Tomáš Heres (ODS), místostarosta pro finance a majetek Prahy 1.

„Pasáž, která by měla v místě vzniknout, bude dále navazovat i na galerii Myšák a měla by se stát přirozenou spojnicí pro pěší pohyb našich občanů v této části Prahy 1,“ dodal.

Projekt vítá i radní Prahy 1 pro zdravotnictví a Nemocnici Na Františku Michal Müller (ODS). „Jsem rád, že se podařilo dosáhnout shody nad touto úpravou. V rámci polikliniky plánujeme rozšíření nabídky služeb se zdravotnickým zaměřením,“ řekl.


Autor: red

Peníze na podporu Domu národnostních menšin a Integračního centra Praha

Dnes v 06:56

Rada Prahy na svém pondělním zasedání souhlasila s poskytnutím více jak 11 milionů korun na zajištění provozu Domu národnostních menšin o.p.s. a Integračního centra Praha o.p.s. Finance budou sloužit k zabezpečení základních provozních nákladů v roce 2024. Zároveň hlavní město plánuje...

Protestující zemědělci dorazili k ministerstvu, další jsou na magistrále

19. února 2024 v 07:35

První desítky kusů techniky protestujících zemědělců dorazily v pondělí před 06:00 k sídlu ministerstva zemědělství v Praze. Část jich je u budovy úřadu, která je hlavním cílem protestní jízdy, zůstává. Další zemědělci zamířili na magistrálu, kterou plánují blokovat. Vyplývá to z informací...

Deváťáci ZŠ Kladská opakovaně bodují

18. února 2024 v 10:03

Žáci devátých tříd ze Základní školy Kladská v Praze 2 se v posledních letech umisťují na předních příčkách školních olympiád, úspěchy sbírají i v přijímacím řízení na gymnázia a střední školy nebo u Scio testů.

Zemědělci budou po blokádě demonstrovat na Malostranském náměstí

18. února 2024 v 09:03

Stovky zemědělců, kteří se chystají v pondělí ráno při protestu zablokovat pražskou magistrálu traktory a dalšími zemědělskými stroji, budou odpoledne demonstrovat na Malostranském náměstí. Od 15 hodin plánují projevy a večer na tiskové konferenci oznámí další postup. ČTK to řekl mluvčí protestní...

Další články
Nahoru