Dnes Neděle - oblacno 8°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 21. 4. 2024
Svátek má Alexandra
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 1 navýšila pomoc Divadlu v Řeznické

Po mimořádném daru 200 tisíc korun, schváleném zastupiteli pro Divadlo v Řeznické 17. října loňského roku, přišla pro tento rok první městská část s ještě vyšší pomocí. Na základě smlouvy o poskytnutí účelové dotace radnice této obecně prospěšné společnosti letos poskytne 500 tisíc korun.

„Vzhledem k dlouholetému vztahu mezi Divadlem v Řeznické a Prahou 1 a na základě tíživé situace divadla byla v našem rozpočtu vytvořena nová položka ´Divadlo v Řeznické´, a to ve výši 500 tisíc korun na rok 2024. Zastupitelé rozpočet schválili a radní zase souhlasili se smlouvou o poskytnutí účelové dotace,“ popsal 1. místostarosta David Bodeček, do jehož gesce spadá mj. i kultura.

Mimořádný dar ve výši 200 tisíc korun z října loňského roku byl určen na pokrytí zvýšených výdajů v roce 2023, spojených s energiemi a plynem. Nynější půlmilionová částka je podle smlouvy účelově vázána na úhradu nájemného a ostatních služeb.

„Divadlo v Řeznické je divadelní institucí s letitou tradicí a velmi kvalitní tvorbou, která si určitě zaslouží potřebnou podporu. A já budu velmi ráda, když toto jedinečné divadlo podpoří i další instituce, včetně soukromých dárců,“ uvedla starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská.

Divadlo v Řeznické bylo až do konce roku 2007 příspěvkovou organizací MČ Praha 1. Poté se transformovalo na obecně prospěšnou společnost. Praha 1 pak divadlu poskytla čtyřletou dotaci na provozní náklady v celkové výši 11 milionů korun. Kromě toho městská část podporuje Divadlo v Řeznické prostřednictvím dotačního řízení v oblasti kultury: v roce 2019 to bylo 40 tisíc korun, v roce 2020 100 tisíc korun, roku 2021 80 tisíc korun, v roce 2022 90 tisíc korun a roku 2023 100 tisíc korun.

Divadlo v Řeznické zase na oplátku poskytuje občanům s trvalým bydlištěm na území Prahy 1 slevu z každé vstupenky ve výši 70 korun.


Autor: Alo

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

Včera v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Tragická nehoda na železnici

18. dubna 2024 ve 13:22

Mezi Stodůlkami a Jinonicemi ve čtvrtek ráno po deváté hodině srazil vlak člověka, který zraněním na místě podlehl. Provoz v uvedeném úseku trati zhruba dvě hodiny stál, cestující museli místo vlaku použít MHD či jiný způsob dopravy.

Do kolejiště ve stanici metra Flora spadl muž

18. dubna 2024 ve 13:17

Zhruba pětapadesátiletý cestující spadl ve čtvrtek dopoledne kolem půl desáté do kolejiště ve stanici metra Flora na lince A. Utrpěl zranění hlavy, byl převezen do nemocnice. Provoz metra mezi stanicemi Želivského a Náměstí Míru byl obnoven v 10:43 hodin.  

Další články
Nahoru