dnes
Středa - skorojasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražský život

Praha 1 nabízí zájemcům ke koupi byty

Šestnáct bytových jednotek, tři nedokončené půdní vestavby a dva byty s nedokončenou rekonstrukcí nabízí městská část Praha 1 v právě probíhajících výběrových řízeních, která budou ukončena v druhé polovině září. 

Jak informoval Tomáš Macháček, radní Prahy 1 pro bytovou politiku a pronájem bytů, nebytových prostorů a částí domů, cílem radnice je zejména to, aby si i lidé, kteří nemají možnost získat byt v rámci klasické privatizace, mohli koupit v Praze 1 byt do osobního vlastnictví.

„Prodej uvedených 16 bytových jednotek je součástí už čtvrtého výběrového řízení. Každý rok nabízíme k prodeji 16 až 35 bytových jednotek a vždy je o ně velký zájem, takže obdržíme doslova stovky nabídek,“ vysvětlil člen Rady Prahy 1 Tomáš Macháček, který byl iniciátorem tohoto typu prodeje bytů.

„Od začátku jde o velmi oblíbenou a hlavně transparentní formu výběrového řízení,“ dodal Macháček, podle kterého byt získá ten, kdo splní základní kritéria a přitom podá nejvyšší nabídku. Všichni zájemci jsou navíc přizváni k otevírání obálek a mohou tak na vlastní oči sledovat tento důležitý proces.

Zásadní podmínkou pro koupi bytu je, že noví majitelé nesmějí byty prodat po dobu pěti let. „Snažíme se touto cestou zabránit případným spekulacím s bytovými jednotkami,“ prohlásil Macháček.

Zájemci o nabídky z oblasti bytového a nebytového fondu mají průběžně k dispozici webové stránky http://reality.praha1.cz/, které městská část Praha 1 provozuje od roku 2008. Ty umožňují registraci s následným včasným upozorňováním na nové informace.


Další články
Nahoru