dnes
Úterý - zatazeno
14°C
zítra
Středa - zatazeno
17°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
15°C
Praha 1 nabízí startovací byty lidem do třiceti let
Radnice Prahy 1 sídlí ve Vodičkově ulici. Foto: archiv

Praha 1 nabízí startovací byty lidem do třiceti let

David Bodeček (Piráti), radní pro majetek a bytovou politiku Prahy 1, inicioval a připravil projekt na poskytnutí takzvaných startovacích bytů mladým lidem do 30 let. Celkem osm malometrážních bytů nabízí první městská část ve dvoukolovém výběrovém řízení mladým lidem, kteří potřebují vyřešit svoji bytovou situaci a chtějí svůj život i v nejbližších letech spojit s první městskou částí. Moderní byty se nacházejí v multifunkčním a mezigeneračním domě v Samcově 3. 

Bytový dům v Samcově 3, vystavěný Prahou 1, poskytuje už tři rokymezigenerační bydlení, jeho část tvoří i byty s pečovatelskou službou. „Osm startovacích bytů nabízených v aktuálním výběrovém řízení je určeno pro mladé lidi do 30 let, kteří měli nebo mají po dobu minimálně 10 let trvalé bydliště v Praze 1. Zájemci nesmějí mít vlastnické právo k jinému bytu a podmínkou také je, že nikdy neuzavřeli s Prahou smlouvu o nájmu startovacího bytu. Poskytnutý byt nebude rovněž moci být využíván k jakékoliv formě sdíleného ubytování,“ popsal radní David Bodeček.

Nájemné ve startovacích bytech je stanoveno na 150 korun za metr čtvereční za měsíc s valorizací. Mladým lidem jsou byty nabízeny na tři roky s možností prodloužení o rok. Výběrové řízení na pronájem startovacích bytů bude dvoukolové. V prvním kole výběrového řízení komise vyhodnotí formální náležitosti přihlášek, druhé kolo se uskuteční formou veřejného losování.

„Kromě výše uvedených podmínek je také třeba, aby uchazeči měli dostatek finančních prostředků na zaplacení kauce ve výši trojnásobku měsíčního nájemného, aby proti nim nebylo vedeno trestní stíhání a aby neměli závazky vůči České republice, hlavnímu městu či jeho městským částem,“ vysvětluje Bodeček.

Obě kola výběrového řízení a finální schválení procesu radními Prahy 1 by se měla uskutečnit do konce června, aby byty mladým lidem mohly být poskytnuty ještě během léta.

Termíny pro podání přihlášek i pro jednotlivá kola, stejně jako veškeré podmínky, vzor nájemní smlouvy a další informace jsou zveřejněny na úřední desce a na stránkách městské části www.praha1.cz.


Cibulka, Buďánka nebo hájovna. Participativní rozpočet Prahy 5 zná vítěze

Včera v 07:57

V neděli 13. října skončilo hlasování o letošních návrzích podaných do Participativního rozpočtu Prahy 5. Bylo podáno celkem deset návrhů a do celkové částky 15 milionů korun se vešlo prvních deset.

Praha 11: Jednání komisí Rady budou veřejná

20. října 2019 ve 20:48

Rada městské části Prahy 11 schválila změnu jednacího řádu komisí. Nově budou otevřeny pro veřejnost.

Praha 11 zve na jednání Komise pro životní prostředí

19. října 2019 v 08:33

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí 21. října od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, číslo dveří 119, Úřad MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru