dnes
Čtvrtek - polojasno
23°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
15°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
12°C
Praha 1 nabízí startovací byty lidem do třiceti let
Radnice Prahy 1 sídlí ve Vodičkově ulici. Foto: archiv

Praha 1 nabízí startovací byty lidem do třiceti let

David Bodeček (Piráti), radní pro majetek a bytovou politiku Prahy 1, inicioval a připravil projekt na poskytnutí takzvaných startovacích bytů mladým lidem do 30 let. Celkem osm malometrážních bytů nabízí první městská část ve dvoukolovém výběrovém řízení mladým lidem, kteří potřebují vyřešit svoji bytovou situaci a chtějí svůj život i v nejbližších letech spojit s první městskou částí. Moderní byty se nacházejí v multifunkčním a mezigeneračním domě v Samcově 3. 

Bytový dům v Samcově 3, vystavěný Prahou 1, poskytuje už tři rokymezigenerační bydlení, jeho část tvoří i byty s pečovatelskou službou. „Osm startovacích bytů nabízených v aktuálním výběrovém řízení je určeno pro mladé lidi do 30 let, kteří měli nebo mají po dobu minimálně 10 let trvalé bydliště v Praze 1. Zájemci nesmějí mít vlastnické právo k jinému bytu a podmínkou také je, že nikdy neuzavřeli s Prahou smlouvu o nájmu startovacího bytu. Poskytnutý byt nebude rovněž moci být využíván k jakékoliv formě sdíleného ubytování,“ popsal radní David Bodeček.

Nájemné ve startovacích bytech je stanoveno na 150 korun za metr čtvereční za měsíc s valorizací. Mladým lidem jsou byty nabízeny na tři roky s možností prodloužení o rok. Výběrové řízení na pronájem startovacích bytů bude dvoukolové. V prvním kole výběrového řízení komise vyhodnotí formální náležitosti přihlášek, druhé kolo se uskuteční formou veřejného losování.

„Kromě výše uvedených podmínek je také třeba, aby uchazeči měli dostatek finančních prostředků na zaplacení kauce ve výši trojnásobku měsíčního nájemného, aby proti nim nebylo vedeno trestní stíhání a aby neměli závazky vůči České republice, hlavnímu městu či jeho městským částem,“ vysvětluje Bodeček.

Obě kola výběrového řízení a finální schválení procesu radními Prahy 1 by se měla uskutečnit do konce června, aby byty mladým lidem mohly být poskytnuty ještě během léta.

Termíny pro podání přihlášek i pro jednotlivá kola, stejně jako veškeré podmínky, vzor nájemní smlouvy a další informace jsou zveřejněny na úřední desce a na stránkách městské části www.praha1.cz.


Praha 5 mění úřední hodiny podatelny

21. září 2020 ve 14:34

Od 22. září dochází ke změně úředních hodin na podatelně úřadu Prahy 5 na Nám. 14. října 1381/4 z důvodu přechodu na mimořádný režim.

Zasedání zastupitelů Prahy 4 se bude konat ve středu. Jaký je program?

21. září 2020 v 11:50

Jedenácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 23. září od 13 hodin v zasedacím sále historické Nuselské radnice v Táborské ulici (sál 301).

Další články
Nahoru