dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Praha 1 nabízí seniorům bezplatné výlety
Foto: MČ Praha 1

Praha 1 nabízí seniorům bezplatné výlety

Přechod do seniorského věku zdaleka neznamená, že by se člověk měl zříci aktivního života, setkávání se s přáteli a sousedy, poznávání nových věcí, míst i lidí. Příkladem jsou určitě dříve narození občané z Prahy 1, kteří mají navíc vydatného pomocníka ve své radnici, jež jim nabízí velké množství aktivit. Patří mezi ně i velmi populární autobusové výlety. 

„Jsem velmi rád, že jsou naše autobusové výlety, ale i další akce, mezi seniory oblíbené. A protože vím, kolik práce za jejich organizací stojí, chci našim pracovníkům, kteří se o vše starají, moc poděkovat,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, do jehož kompetencí spadá i sociální problematika.

Autobusové výlety pro seniory z Prahy 1 má na starost Karel Ulm. „Připravovat seniorské výlety je radost i zodpovědnost. Vždy se proto snažím, aby byl jejich program pestrý a zároveň samozřejmě přizpůsobený věku,“ vysvětlil Karel Ulm a dodal, že o výlety je velký zájem.

Pečlivě se přitom dbá na to, aby se postupně dostalo na všechny zájemce, takže se třeba lze přihlásit jen na jeden výlet za měsíc. „Naše složení ale občas ovlivní nemoc nebo třeba špatné počasí, kvůli němuž se starší lidé někdy odhlašují, a tak se stává, že když zájemci zatelefonují den předem, zjistí, že máme volno, a mohou jet,“ prozradil Karel Ulm s tím, že někdy se zájemci přijdou zeptat i ráno přímo k autobusu, a když je volno, hned vyrážejí s ostatními.


Další články
Nahoru