dnes
Čtvrtek - polojasno
30°C
zítra
Pátek - prehanky-dest
30°C
pozítří
Sobota - bourky
22°C
Praha 1 nabízí k úpravám a pronájmu devět bytů
K pronájmu je nabízen i byt 1 + 1 ve 2. nadzemním podlaží v Opletalově ulici 20. Foto: reality.praha1.cz

Praha 1 nabízí k úpravám a pronájmu devět bytů

Až do 21. září mohou občané České republiky, popřípadě občané některého ze států EU s trvalým pobytem v tuzemsku, předkládat svoje nabídky v rámci vyhlášeného výběrového řízení na opravu a pronájem bytů ve správě Prahy 1. Městská část o tom informovala na svém webu. 

„Samoopravy bytů a jejich nájem na deset let, to je podle našeho přesvědčení nejen velmi dobrá cesta ke kvalitnímu bydlení a trvalému bydlišti v historickém centru hlavního města, ale z pohledu naší městské části také zároveň ekonomicky výhodný způsob spravování bytového fondu a rozšiřování počtu obyvatel Prahy 1,“ uvedl radní pro finance, rozpočet, hospodaření, majetek, bytovou politiku a privatizaci bytových jednotek Jan Votoček (TOP 09).

Celkem devět bytů je nabízeno na portálu reality.praha1.cz, kde je u každého z bytů uvedena podrobná dokumentace, a to včetně stavebního rozpočtu podle standardního stavebního ceníku, seznamu nutných prací a přihlášky do výběrového řízení. V nabídce jsou dva prostorné byty ve Skořepce, dále byty v Klimentské, Opletalově, Pštrossově, Růžové, Truhlářské a Všehrdově ulici. Jeden byt je pak na Újezdě.

Jediným hodnoticím kritériem výběrového řízení bude podle Votočka navrhovaná výše nájemného. Toho se pak po celý nájemní vztah nebude týkat valorizace. Do celkem deset let trvajícího nájmu bude započítána i doba rekonstrukce bytu, jejíž délka by neměla překročit šest měsíců, během kterých bude mít nájemce stoprocentní slevu z nájmu, a to bez ohledu na to, zda rekonstrukci dokončí dříve.

„Do výběrového řízení byly navíc zahrnuty byty, u kterých nebude třeba žádat o stavební povolení, takže nikdo nemusí mít obavy, že by z tohoto důvodu nestihl v daném termínu rekonstrukci dokončit,“ pokračoval radní.

Zájemci mohou podávat nabídky na libovolný počet z uvedených devíti bytů. V případě úspěchu u více než jednoho pak jen bude nutné se ve lhůtě sedmi pracovních dnů rozhodnout pro jeden byt.

„Důležitou a neoddiskutovatelnou podmínkou je zákaz užívání bytů ke sdílenému ubytování,“ zdůraznil radní Votoček.


Praha 8 zve na Tutto Italiano

Včera v 17:04

Akce plná pohody, dobrého jídla a pití s typicky italskou atmosférou a bohatým doprovodným programem v Praze 8.

Škola Michael se opět představí na náměstí Míru

Včera v 16:05

Praha 2 zve na již jedenáctý ročník tradiční přehlídky tvorby studentů školy Michael. Slavnostní část akce proběhne 2. září v kině Lucerna, kde ve 13:30 hodin začíná projekce krátkometrážních snímků studentů oboru Filmová tvorba.

Nedostatek vody Praze nehrozí, její kvalita je pod neustálou kontrolou

Včera v 08:21

Praha má i v těchto parných dnech dostatek kvalitní pitné vody. Vodárenská nádrž Švihov, která pokrývá zhruba 75 procent spotřeby vody v metropoli, je plná a v pondělí ráno byla dokonce její hladina pět metrů nad přelivem, jenž má kótu 377 metrů nad mořem.

Anonymní dotazník radnice Prahy 13

11. srpna 2020 v 15:20

Vyřizujete záležitosti s úřadem městské části a zajímáte se aktivně o dění v ní?  Praha 13 připravila dotazník, jehož vyplněním pomůžete zlepšit komunikaci městské části Praha 13 a jejího úřadu.

Praha 4 mění písek

11. srpna 2020 ve 12:25

Praha 4 v současné době zajišťuje výměnu písku v 83 pískovištích jejichž je provozovatelem.

Pomoc pro menší ptáky i mokřady

11. srpna 2020 v 09:23

Vyvěšení budky je jedním z nejsnadnějších způsobů, jak můžeme pomoci ptákům zejména v hustě osídlených oblastech. Pořízením ptačí budky, kterou vyrobili ochránci přírody JARO Jaroměř, navíc přispějete na ochranu českých mokřadů. 

V sedmi městských částech nepoteče příští týden voda

6. srpna 2020 ve 20:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na další týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Necelý měsíc do splatnosti poplatků za psa

6. srpna 2020 v 11:02

Odbor finanční správy Prahy 4 upozorňuje držitele psů, že splatnost poplatku za psa za II. pololetí roku 2020 ve výši 750 korun (u sazby 1500 korun – pes v bytě) je nejpozději do 31. srpna 2020.

V Praze 13 se cvičí v Centrálním parku

5. srpna 2020 v 18:13

Sportovní projekt MTS Akademie se zaměřuje na cvičení venku na čerstvém vzduchu. Nabízí skupinové lekce, které probíhají celoročně a jsou rozděleny dle obtížnosti a požadavků.

Praha 2: Den na hřišti U Vodárny

4. srpna 2020 v 18:08

Akce pro děti a rodiče, na které zájemce čekají soutěže, ukázky policejní techniky nebo jízdy zručnosti.

Další články
Nahoru