Dnes Čtvrtek - skorojasno 3°C
Zítra Pátek - oblacno 6°C
Čtvrtek 21. 1. 2021
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 1 nabízí k úpravám a pronájmu devět bytů
K pronájmu je nabízen i byt 1 + 1 ve 2. nadzemním podlaží v Opletalově ulici 20. Foto: reality.praha1.cz

Praha 1 nabízí k úpravám a pronájmu devět bytů

Až do 21. září mohou občané České republiky, popřípadě občané některého ze států EU s trvalým pobytem v tuzemsku, předkládat svoje nabídky v rámci vyhlášeného výběrového řízení na opravu a pronájem bytů ve správě Prahy 1. Městská část o tom informovala na svém webu. 

„Samoopravy bytů a jejich nájem na deset let, to je podle našeho přesvědčení nejen velmi dobrá cesta ke kvalitnímu bydlení a trvalému bydlišti v historickém centru hlavního města, ale z pohledu naší městské části také zároveň ekonomicky výhodný způsob spravování bytového fondu a rozšiřování počtu obyvatel Prahy 1,“ uvedl radní pro finance, rozpočet, hospodaření, majetek, bytovou politiku a privatizaci bytových jednotek Jan Votoček (TOP 09).

Celkem devět bytů je nabízeno na portálu reality.praha1.cz, kde je u každého z bytů uvedena podrobná dokumentace, a to včetně stavebního rozpočtu podle standardního stavebního ceníku, seznamu nutných prací a přihlášky do výběrového řízení. V nabídce jsou dva prostorné byty ve Skořepce, dále byty v Klimentské, Opletalově, Pštrossově, Růžové, Truhlářské a Všehrdově ulici. Jeden byt je pak na Újezdě.

Jediným hodnoticím kritériem výběrového řízení bude podle Votočka navrhovaná výše nájemného. Toho se pak po celý nájemní vztah nebude týkat valorizace. Do celkem deset let trvajícího nájmu bude započítána i doba rekonstrukce bytu, jejíž délka by neměla překročit šest měsíců, během kterých bude mít nájemce stoprocentní slevu z nájmu, a to bez ohledu na to, zda rekonstrukci dokončí dříve.

„Do výběrového řízení byly navíc zahrnuty byty, u kterých nebude třeba žádat o stavební povolení, takže nikdo nemusí mít obavy, že by z tohoto důvodu nestihl v daném termínu rekonstrukci dokončit,“ pokračoval radní.

Zájemci mohou podávat nabídky na libovolný počet z uvedených devíti bytů. V případě úspěchu u více než jednoho pak jen bude nutné se ve lhůtě sedmi pracovních dnů rozhodnout pro jeden byt.

„Důležitou a neoddiskutovatelnou podmínkou je zákaz užívání bytů ke sdílenému ubytování,“ zdůraznil radní Votoček.


Maraton Robothon 2021: Oslava sta let slova robot

Včera v 07:41

V pátek 22. ledna odstartuje ze Švandova divadla inovační online maraton Robothon 2021 připomínající stoleté výročí vzniku slova robot, které se objevilo poprvé ve hře R.U.R. Karla Čapka v lednu 1921. Na Robothonu se proti sobě postaví týmy studentů českých vysokých...

Praha 11: Vyfoťte to a pošlete na radnici

15. ledna 2021 ve 12:05

Nepořádek, uhynulí holubi, nelegální skládka, poničené lavičky, díry v chodníku. Občané městské části mohou prostřednictvím MMS zpráv a e-mailem zasílat na adresu mms@praha11.cz fotografie s upozorněním na nedostatky, které se na území městské části Praha...

Anketa ukázala, jak se žije v jednotlivých lokalitách Prahy 5

12. ledna 2021 ve 22:30

Radnice Prahy 5 na podzim vyhlásila anketu a díky jejím výsledkům má nyní detailní přehled o tom, co trápí obyvatele v konkrétních místech i jaké změny by v budoucnu uvítali.

Praha 9: HitHit kampaň pro Knoflík

12. ledna 2021 ve 12:45

Rodinné a komunitní centrum Knoflík v Praze 9 funguje víc jak 20 let. V této nelehké době, době zavřených kurzů, kaváren a aktivit nabízí odměny ve formě zážitků, kurzů, drobností a dobrot s vírou, že špatný čas přejde.

Pražské služby v nové kampani vysvětlují, jak se správně zbavit vánočního stromku

10. ledna 2021 ve 21:23

Kam s ním? Rozhodně ne do popelnice, prosí společnost Pražské služby (PSAS). Řeč je o vánočním stromku. Pražané se tohoto symbolu Vánoc zbavují tradičně v průběhu ledna. Se správným postupem likvidace radí nová kampaň na sociálních sítích Pražských služeb a...

Další články
Nahoru