dnes
Čtvrtek - zatazeno
12°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
13°C
Praha 1 nabízí k úpravám a pronájmu devět bytů
K pronájmu je nabízen i byt 1 + 1 ve 2. nadzemním podlaží v Opletalově ulici 20. Foto: reality.praha1.cz

Praha 1 nabízí k úpravám a pronájmu devět bytů

Až do 21. září mohou občané České republiky, popřípadě občané některého ze států EU s trvalým pobytem v tuzemsku, předkládat svoje nabídky v rámci vyhlášeného výběrového řízení na opravu a pronájem bytů ve správě Prahy 1. Městská část o tom informovala na svém webu. 

„Samoopravy bytů a jejich nájem na deset let, to je podle našeho přesvědčení nejen velmi dobrá cesta ke kvalitnímu bydlení a trvalému bydlišti v historickém centru hlavního města, ale z pohledu naší městské části také zároveň ekonomicky výhodný způsob spravování bytového fondu a rozšiřování počtu obyvatel Prahy 1,“ uvedl radní pro finance, rozpočet, hospodaření, majetek, bytovou politiku a privatizaci bytových jednotek Jan Votoček (TOP 09).

Celkem devět bytů je nabízeno na portálu reality.praha1.cz, kde je u každého z bytů uvedena podrobná dokumentace, a to včetně stavebního rozpočtu podle standardního stavebního ceníku, seznamu nutných prací a přihlášky do výběrového řízení. V nabídce jsou dva prostorné byty ve Skořepce, dále byty v Klimentské, Opletalově, Pštrossově, Růžové, Truhlářské a Všehrdově ulici. Jeden byt je pak na Újezdě.

Jediným hodnoticím kritériem výběrového řízení bude podle Votočka navrhovaná výše nájemného. Toho se pak po celý nájemní vztah nebude týkat valorizace. Do celkem deset let trvajícího nájmu bude započítána i doba rekonstrukce bytu, jejíž délka by neměla překročit šest měsíců, během kterých bude mít nájemce stoprocentní slevu z nájmu, a to bez ohledu na to, zda rekonstrukci dokončí dříve.

„Do výběrového řízení byly navíc zahrnuty byty, u kterých nebude třeba žádat o stavební povolení, takže nikdo nemusí mít obavy, že by z tohoto důvodu nestihl v daném termínu rekonstrukci dokončit,“ pokračoval radní.

Zájemci mohou podávat nabídky na libovolný počet z uvedených devíti bytů. V případě úspěchu u více než jednoho pak jen bude nutné se ve lhůtě sedmi pracovních dnů rozhodnout pro jeden byt.

„Důležitou a neoddiskutovatelnou podmínkou je zákaz užívání bytů ke sdílenému ubytování,“ zdůraznil radní Votoček.


Další slevy pro živnostníky chystá Praha 1

Včera v 18:07

Provozovny ze sítě občanské vybavenosti, kulturní zařízení anebo provozovny veřejného stravování budou z rozhodnutí radnice Prahy 1 zařazeny mezi subjekty, které od ní od listopadu na dobu 6 měsíců obdrží padesátiprocentní slevu na nájemném. Sleva se bude týkat provozoven v nebytových prostorech...

Praha 4 chce zlepšit park na Fidlovačce, oslovila veřejnost

27. října 2020 v 08:34

Park Na Fidlovačce je krajinářsky cennou, přesto poměrně málo využívanou parkovou plochou ve správě městské části Praha 4. To chce radnice změnit a vypsala anketu pro veřejnost.

V Livornské ulici musel být pokácen strom

24. října 2020 ve 21:32

Při opravách chodníku v Livornské ulici došlo k poškození stromu. Kořen stromu byl narušen, když bagr vyzvedával obrubník a ten musel být pokácen.

Trhy v Praze 13 i v listopadu

23. října 2020 v 15:30

Trhy, které probíhají každé pondělí od 8 do 18 hodin na Slunečním náměstí v Nových Butovicích, se blíží k zimní přestávce.

Praha 8 letos rozsvítí pět vánočních stromů

23. října 2020 v 09:04

Na slavnostní rozsvěcení vánočních stromů zve Praha 8 koncem listopadu. První ze stromků se rozsvítí na Karlínském náměstí 23. listopadu.

Další články
Nahoru