Dnes Sobota - obcasny-dest 6°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 10°C
Sobota 17. 4. 2021
Svátek má Rudolf
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 1 nabízí k úpravám a pronájmu devět bytů
K pronájmu je nabízen i byt 1 + 1 ve 2. nadzemním podlaží v Opletalově ulici 20. Foto: reality.praha1.cz

Praha 1 nabízí k úpravám a pronájmu devět bytů

Až do 21. září mohou občané České republiky, popřípadě občané některého ze států EU s trvalým pobytem v tuzemsku, předkládat svoje nabídky v rámci vyhlášeného výběrového řízení na opravu a pronájem bytů ve správě Prahy 1. Městská část o tom informovala na svém webu. 

„Samoopravy bytů a jejich nájem na deset let, to je podle našeho přesvědčení nejen velmi dobrá cesta ke kvalitnímu bydlení a trvalému bydlišti v historickém centru hlavního města, ale z pohledu naší městské části také zároveň ekonomicky výhodný způsob spravování bytového fondu a rozšiřování počtu obyvatel Prahy 1,“ uvedl radní pro finance, rozpočet, hospodaření, majetek, bytovou politiku a privatizaci bytových jednotek Jan Votoček (TOP 09).

Celkem devět bytů je nabízeno na portálu reality.praha1.cz, kde je u každého z bytů uvedena podrobná dokumentace, a to včetně stavebního rozpočtu podle standardního stavebního ceníku, seznamu nutných prací a přihlášky do výběrového řízení. V nabídce jsou dva prostorné byty ve Skořepce, dále byty v Klimentské, Opletalově, Pštrossově, Růžové, Truhlářské a Všehrdově ulici. Jeden byt je pak na Újezdě.

Jediným hodnoticím kritériem výběrového řízení bude podle Votočka navrhovaná výše nájemného. Toho se pak po celý nájemní vztah nebude týkat valorizace. Do celkem deset let trvajícího nájmu bude započítána i doba rekonstrukce bytu, jejíž délka by neměla překročit šest měsíců, během kterých bude mít nájemce stoprocentní slevu z nájmu, a to bez ohledu na to, zda rekonstrukci dokončí dříve.

„Do výběrového řízení byly navíc zahrnuty byty, u kterých nebude třeba žádat o stavební povolení, takže nikdo nemusí mít obavy, že by z tohoto důvodu nestihl v daném termínu rekonstrukci dokončit,“ pokračoval radní.

Zájemci mohou podávat nabídky na libovolný počet z uvedených devíti bytů. V případě úspěchu u více než jednoho pak jen bude nutné se ve lhůtě sedmi pracovních dnů rozhodnout pro jeden byt.

„Důležitou a neoddiskutovatelnou podmínkou je zákaz užívání bytů ke sdílenému ubytování,“ zdůraznil radní Votoček.


Praha 1 představuje plán na revitalizaci malostranského parku Cihelná

Dnes v 09:05

Celková revitalizace prostranství na břehu Vltavy naváže na záměr hlavního města, které chce vést po rampě pod Mánesovým mostem cyklostezku směřující na území sousední Prahy 7. Projekt počítá i s opravou nábřeží, stezkou pro pěší, trávníky, hracím koutkem pro děti, pítkem, novými stromy, lavičkami...

Praha 6 plánuje další komunitní zahradu, zájemci se mohou registrovat

Včera v 11:00

Radnice šesté městské části před nějakou dobou ve spolupráci se společností Kaufland a KOKOZA otevřela komunitní zahradu u Kauflandu v Podbabě. Ta se setkala s velkým úspěchem a nadšením.

Praha 9: Víčka od PET lahví a použité brýle na radnici nenoste

Včera v 10:00

Z důvodu nezájmu odběratelů byla radnice deváté městské části nucena zrušit sběrné místo víček od PET lahví a použitých brýlí, které bylo ve vstupní hale nové radnice.

Centrum Jednička vznikne na místě bývalé modlitebny

Včera v 08:13

Historický dům v Praze 1 v Truhlářské ulici 8 již více než rok prochází rozsáhlou rekonstrukcí, které předcházel náročný průzkum za asistence dohledu památkářů. Vzniknout zde má nové centrum Jednička, které poskytne prostor pro trávení volného času všem generacím obyvatel první...

Granty Prahy 1 pomáhají zkrášlovat centrum metropole

15. dubna 2021 v 16:54

Částku přesahující čtrnáct milionů korun obdrží letos přes dvě desítky úspěšných žadatelů z řad SVJ, družstev či soukromých osob, kteří se tak díky tomu mohou pustit do oprav vnějších fasád, výměny oken, oprav střech a dalších venkovních částí objektů.

PVK: Výluky v dodávkách vody v šestnáctém týdnu

15. dubna 2021 v 10:56

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 4 plánuje revitalizaci veřejných prostranství v oblasti Pankráce

14. dubna 2021 ve 22:45

Praha 4 si nechala zpracovat studii, která zhodnotila stav a potenciál veřejných prostranství na svém území.  Cílem je na základě jasných kritérií dlouhodobě revitalizovat a rozvíjet veřejná prostranství v závislosti na finančních možnostech městské části a dalších subjektů...

Nová ulice ve Vysočanech ponese jméno Ladislava Hindla

14. dubna 2021 ve 21:04

Na návrh vysočanské radnice souhlasila Místopisná komise Prahy aby jedna z nových ulic, které vznikají ve Vysočanech, nesla jméno po vysočanském rodákovi, vynikajícím sportovci a vlastenci Ladislavu Hindlovi.

Praha 1: Při rušení nočního klidu volejte Opletalku

14. dubna 2021 v 17:59

Jak postupovat při rušení nočního klidu, v případě hlasité hudby nebo křiku v nočních hodinách, když turisté nerespektují noční klid mezi 22. a 6. hodinou? Volejte „Opletalku“

Pozor při návštěvě lesa na Točné a v Komořanech

14. dubna 2021 ve 12:18

Arcibiskupství pražské provede ve dnech 19. – 23. dubna sanační těžby podél komunikací a lesních pěšin v lesním komplexu mezi letištěm Točná a Komořany. Těžba potrvá do konce dubna. Těžbu suchých stromů stranou mimo frekventovaných cest a pěšin odloží lesní správa až na období vegetačního a...

Jak hodnotíte Dny Prahy 15? Radnice se ptá

13. dubna 2021 v 10:41

Pokud to epidemiologická situace dovolí, plánuje radnice patnácté městské části i letos zorganizovat Dny Prahy 15.

Další články
Nahoru