Dnes Úterý - skorojasno 30°C
Zítra Středa - polojasno 31°C
Úterý 16. 8. 2022
Svátek má Jáchym
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 1 nabádá v kampani turisty, aby respektovali klid a soukromí obyvatel
Informační plakát Enjoy & Respect v Dlouhé ulici. Foto: P1

Praha 1 nabádá v kampani turisty, aby respektovali klid a soukromí obyvatel

Radnice Prahy 1 nabádá v reklamní kampani turisty, aby respektovali soukromí a klid obyvatel první městské části. Informační plakáty Enjoy & Respect se objevily v ulicích centra, radnice současně chce kampaň zacílit na potenciální návštěvníky také na internetu nebo přímo v některých z evropských měst.

Respekt – to je hlavní motto vizuální kampaně Prahy 1, nazvané „Enjoy & Respect“, kterou centrální městská část postupně odstartovala v průběhu tohoto léta. 

„Touto kampaní se snažíme návštěvníky pozitivně motivovat, aby si užívali pohostinnost a krásy Prahy 1, ale aby zároveň respektovali soukromí a klid místních občanů,“ vysvětlil starosta první městské části Petr Hejma (STAN). 

Kampaň zatím obsahuje velké informační plakáty, které se během léta objevily v ulicích centra, dále speciální web www.enjoyandrespect.com a instagramový hashtag #enjoyrespectprague.  

Praha 1 zároveň oslovila radnice některých evropských metropolí, jako jsou například Berlín, Amsterdam, Glasgow, Londýn či Barcelona, i velké evropské zpravodajské portály s žádostí o podporu při šíření této osvětové kampaně. 

„Do projektu se chce zapojit i pražský dopravní podnik, který by poskytl reklamní plochy v autobusových linkách na Letiště Václava Havla. V nejbližších dnech se letáčky objeví i na dalších plochách včetně veřejných toalet,“ uvedl mluvčí Prahy 1 Petr Bidlo. 

„Domluvili jsme se rovněž na spolupráci a koordinaci se společností Prague City Tourism, což – jak pevně věřím – posune naši kampaň o další kus dopředu a pomůže ke kultivaci turistického ruchu jak v Praze 1, tak v celém hlavním městě,“ dodal starosta. 

Zejména centrum Prahy se v minulosti potýkalo s velkým množstvím turistů, kteří se do metropole přijeli opíjet. Hlukem na ulicích pak působili potíže zejména místním obyvatelům, které v noci rušili. Jedním z nejproblematičtějších míst bývala Dlouhá ulice.


Autor: red
Další články
Nahoru