Dnes Úterý - obcasny-dest 4°C
Zítra Středa - obcasny-dest 5°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Praha 1 možná vypíše soutěž na provozovatele Havelského tržiště
Havelské tržiště před vypuknutím covidové pandemie. Nyní je obsazena sotva polovina stánků. Foto: archiv PCT

Praha 1 možná vypíše soutěž na provozovatele Havelského tržiště

Podle starosty Prahy 1 Petra Hejmy (STAN) městská část zvažuje, že vypíše soutěž na provozovatele Havelského tržiště, které by se mělo v budoucnu proměnit.

Radnice nedávno převzala od magistrátu správu prostranství nedaleko Staroměstského náměstí. Jednalo se o směnu, metropole za to od Prahy 1 získala pozemky ve Vrchlického sadech u hlavního nádraží.

Havelská ulice spojuje Uhelný trh s Železnou ulicí. Její západní část je poměrně široká a zaplňuje ji tržiště. To se však s velkým úbytkem turistů potýká s problémy, je zde obsazena zhruba polovina stánků.

„Tržiště by se mělo zaměřit na tradiční řemeslné výrobky a potraviny. Nevylučuji, že budeme chtít soutěží ověřit provozovatele toho tržiště,“ uvedl Hejma. Havelská ulice by podle něj mohla díky svým dispozicím plnit roli podlouhlého náměstí.  

V jednom z domů, který bude městská část rekonstruovat, by podle něj mělo vzniknout nové místo pro setkávání lidí. „Máme ambici, aby to byla takové staroměstská Beseda,“ řekl s odkazem na Malostranskou Besedu, kterou před lety Praha 1 zrekonstruovala.


Autor: puc

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Včera ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru