Dnes Úterý - zatazeno 24°C
Zítra Středa - bourky 27°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 1 možná vypíše soutěž na provozovatele Havelského tržiště
Havelské tržiště před vypuknutím covidové pandemie. Nyní je obsazena sotva polovina stánků. Foto: archiv PCT

Praha 1 možná vypíše soutěž na provozovatele Havelského tržiště

Podle starosty Prahy 1 Petra Hejmy (STAN) městská část zvažuje, že vypíše soutěž na provozovatele Havelského tržiště, které by se mělo v budoucnu proměnit.

Radnice nedávno převzala od magistrátu správu prostranství nedaleko Staroměstského náměstí. Jednalo se o směnu, metropole za to od Prahy 1 získala pozemky ve Vrchlického sadech u hlavního nádraží.

Havelská ulice spojuje Uhelný trh s Železnou ulicí. Její západní část je poměrně široká a zaplňuje ji tržiště. To se však s velkým úbytkem turistů potýká s problémy, je zde obsazena zhruba polovina stánků.

„Tržiště by se mělo zaměřit na tradiční řemeslné výrobky a potraviny. Nevylučuji, že budeme chtít soutěží ověřit provozovatele toho tržiště,“ uvedl Hejma. Havelská ulice by podle něj mohla díky svým dispozicím plnit roli podlouhlého náměstí.  

V jednom z domů, který bude městská část rekonstruovat, by podle něj mělo vzniknout nové místo pro setkávání lidí. „Máme ambici, aby to byla takové staroměstská Beseda,“ řekl s odkazem na Malostranskou Besedu, kterou před lety Praha 1 zrekonstruovala.


Autor: puc

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Dnes v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru