Dnes Pátek - obcasny-dest 14°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 13°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 1 možná vypíše soutěž na provozovatele Havelského tržiště
Havelské tržiště před vypuknutím covidové pandemie. Nyní je obsazena sotva polovina stánků. Foto: archiv PCT

Praha 1 možná vypíše soutěž na provozovatele Havelského tržiště

Podle starosty Prahy 1 Petra Hejmy (STAN) městská část zvažuje, že vypíše soutěž na provozovatele Havelského tržiště, které by se mělo v budoucnu proměnit.

Radnice nedávno převzala od magistrátu správu prostranství nedaleko Staroměstského náměstí. Jednalo se o směnu, metropole za to od Prahy 1 získala pozemky ve Vrchlického sadech u hlavního nádraží.

Havelská ulice spojuje Uhelný trh s Železnou ulicí. Její západní část je poměrně široká a zaplňuje ji tržiště. To se však s velkým úbytkem turistů potýká s problémy, je zde obsazena zhruba polovina stánků.

„Tržiště by se mělo zaměřit na tradiční řemeslné výrobky a potraviny. Nevylučuji, že budeme chtít soutěží ověřit provozovatele toho tržiště,“ uvedl Hejma. Havelská ulice by podle něj mohla díky svým dispozicím plnit roli podlouhlého náměstí.  

V jednom z domů, který bude městská část rekonstruovat, by podle něj mělo vzniknout nové místo pro setkávání lidí. „Máme ambici, aby to byla takové staroměstská Beseda,“ řekl s odkazem na Malostranskou Besedu, kterou před lety Praha 1 zrekonstruovala.


Autor: puc

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Včera ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru