dnes
Úterý - obcasny-dest
10°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
11°C
Praha 1 má novou minibusovou linku číslo 294. Trasa vede napříč městskou částí
Slavnostního zahájení nové minibusové linky se zúčastnil i starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09). Foto: MČ Praha 1

Praha 1 má novou minibusovou linku číslo 294. Trasa vede napříč městskou částí

Novou minibusovou linku číslo 294 mají od 6. října k dispozici obyvatelé Prahy 1, kteří tak mohou cestovat napříč celou městskou částí od Florence až k Nemocnici pod Petřínem. Minibus jezdí každý den včetně sobot a nedělí ve třicetiminutových intervalech.

Slavnostní zahájení provozu linky, která přímým dopravním spojením propojuje Malou Stranu, Josefov, Staré Město, Nové Město a Petrskou čtvrť, se uskutečnilo na zastávce minibusu na Staroměstském náměstí proti Ministerstvu pro místní rozvoj ČR. Služeb nové linky vzápětí využila jedna z obyvatelek Prahy 1.

„Dochází k rozšíření provozu linky, která zatím jezdila pouze mezi Malostranským náměstím a Nemocnicí pod Petřínem. Po několikaměsíční přípravě projektu občané získávají plnohodnotnou komplexní linku, která zásadně zlepšuje komfort dosažitelnosti MHD,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09).

Podle radního pro oblast dopravy Jiřího Veselého (TOP 09) se povedlo projekt uskutečnit ve velmi krátkém čase. „Letos v lednu jsme úmysl rozšířit tuto minibusovou linku zveřejnili a dnes zahajujeme plný provoz,“ řekl při slavnostní první jízdě.

Přesné umístění zastávek vychází nejen z plánů dopravních inženýrů, ale také z připomínek obyvatel Prahy 1, mezi nimiž projekt od počátku vzbudil velký ohlas. Na trase se tedy nachází nejen zastávky na frekventovaných náměstích (Mariánské, Malostranské, Staroměstské, Petrské), ale rovněž v ulicích, jako jsou Masná, Hradební či Truhlářská.

Minibus v řadě míst projíždí úzkými uličkami historického centra, a proto radnice Prahy 1 apeluje na ohleduplnost řidičů – i jeden špatně zaparkovaný automobil dokáže zablokovat dopravu. Neukázněným řidičům pochopitelně hrozí přestupkové řízení a finanční postih.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru