dnes
Čtvrtek - obcasny-dest
15°C
zítra
Pátek - polojasno
17°C
pozítří
Sobota - oblacno
16°C
Praha 1 má nové vedení, druhým mužem radnice je bývalý starosta Petr Hejma
Členové nového vedení radnice Prahy 1. Zleva stojí 1. místostarosta Petr Hejma, starosta Pavel Čižinský, místostarosta Pavel Nazarský a radní Petr Kučera. Foto: JP

Praha 1 má nové vedení, druhým mužem radnice je bývalý starosta Petr Hejma

Zastupitelstvo Prahy 1 na svém prvním jednání po volbách dnes zvolilo nové vedení radnice. Starostou se stal Pavel Čižinský, lídr občanské iniciativy Praha 1 Sobě. 1. místostarostou byl zvolen Petr Hejma, který působil v letech 2006 až 2009 ve funkci starosty Prahy 1. Ze strany později odešel a od roku 2014 působí v čele volební koalice My, co tady žijeme, jež se skládá z politických subjektů STAN, KDU-ČSL a nezávislých osobností.

Hejma bude mít v Radě městské části na starost rozvoj a výstavbu, bezpečnost, prevenci kriminality, obchod, služby, cestovní ruch a podporu podnikání. „Pro mě osobně to znamená comeback po devíti letech, kdy jsem skončil ve funkci starosty. Později jsem působil v opozici. Tato konstelace po volbách je změnou, přáli si ji voliči a bylo to potřeba. Máme šanci přinést čerstvý vítr v kombinaci se zkušeností. Pro mě tyto volby nebyly o osobní ambici, ale chci dát šanci změně. Chceme společně změnit politickou kulturu a klima na radnici. Hodláme změnit spoustu věcí k lepšímu,“ řekl Petr Hejma (My co tady žijeme).

Dalším místostarostou byl zvolen lídr kandidátky Pirátů Pavel Nazarský. Na starosti bude mít školství a témata otevřené radnice a participace. „Dnes je velký den, na který jsme se připravovali prací čtyři roky. Mojí prioritou bude otevřená radnice a s tím bude hodně práce. Musíme otevřít úřad, aby byl profesionální a vstřícný, zajistit otevřená data a zajistit participaci občanů. To když se nám povede, bude vyhráno na desetiletí dopředu, to už si lidé nikdy nenechají vzít,“ uvedl Nazarský.  

Dále bylo zvoleno pět radních. Vladan Brož bude odpovídat za investice, veřejné zakázky a finance, nový radní David Skála bude mít na starosti zahraniční vztahy, dopravu a neinvestiční aktivity v centru (oba Praha 1 Sobě). Nový radní David Bodeček (Piráti) má v kompetencích majetek. Radní Petr Kučera (Zelená pro jedničku) odpovídá za oblast IT, životní prostředí, úklid a za rozvoj hřišť. Radní Petr Burgr bude odpovídat za občanské spolky.

Zastupitelé Prahy 1 dnes také rozhodli o zřízení čtyř výborů a zvolili jejich předsedy. Výbor finanční povede Amália Počarovská (Praha 1 Sobě), výbor pro sociální a bytovou politiku, bezdomovectví a protidrogovou problematiku Martin Špaček (Praha 1 Sobe), výbor pro kultivaci a oživení památkové rezervace Michal Caban (My, co tady žijeme). Při zastupitelstvu bude fungovat také výbor kontrolní, který povede dle tradice asi někdo z opozice. Volba bude až na příštím jednání zastupitelstva v prosinci.


Mimořádné zasedání zastupitelů Prahy 4 se uskuteční s organizačními opatřeními pro veřejnost

Včera v 00:33

Pro mimořádné zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4, které se uskuteční dnes od 13 hodin v jednacím sále ve třetím patře Nuselské radnice (Táborská 500), platí nadále pravidla, která upravují konání akcí v uzavřených prostorách.

Zasedání zastupitelstva Prahy 3 se neuskuteční tradičně na radnici, ale v hotelu Olšanka

25. května 2020 ve 22:15

Již 11. zasedání zastupitelů Prahy 3 v tomto volebním období se uskuteční v úterý 26. května od 15 hodin. Ne však v budově radnice na Havlíčkově náměstí, jak bývá zvykem, ale v nedalekém hotelu Olšanka v Táboritské ulici.

Slevy podnikatelům na nájmech schválili zastupitelé Prahy 4

24. května 2020 ve 21:22

Zastupitelé Prahy 4 na svém jednání v polovině května schválili možnost poskytnutí slevy na nájmu v nebytových prostorách městské části za březen a duben. Sleva se bude týkat podnikatelů, kteří kvůli krizové situaci museli zavřít nebo výrazně omezit svůj provoz. Dosáhnout mohou na odpuštění nájmu...

Ve středu se bude konat mimořádné jednání zastupitelstva Prahy 4, vyžádala si ho opozice

24. května 2020 v 17:05

Ve středu 27. května se od 13 hodin v zasedacím sále historické Nuselské radnice (Táborská 500) uskuteční mimořádné zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4, které bylo svoláno na základě žádosti 22 členů zastupitelstva.

ODS Praha: Podnikatelům hrozí, že čerpání peněz rámci programu může být zpochybněno

21. května 2020 v 17:54

„Zastupitelé za ODS Praha upozorňují na možné pochybení při zřízení fondu COVID Praha 2020 na pomoc pražským podnikatelům. Na základě stanoviska Ministerstva vnitra České republiky ze dne 27. 4. 2020 totiž existuje vážné podezření, že hlavní město Praha porušilo při poskytování pomoci podnikatelům...

Zasedání pražských zastupitelů se bude opět konat v upraveném režimu

20. května 2020 ve 22:51

Ve čtvrtek 21. května se v magistrátní budově na Mariánském náměstí koná již 17. zasedání pražského zastupitelstva. Je veřejné, ale koná se opět v upraveném režimu.

Další články
Nahoru