dnes
Úterý - jasno
4°C
zítra
Středa - prehanky-dest
6°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Praha 1 má dlouhodobě vyrovnaný rozpočet, to bych chtěl udržet, říká starosta Oldřich Lomecký
Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Foto: archiv

Praha 1 má dlouhodobě vyrovnaný rozpočet, to bych chtěl udržet, říká starosta Oldřich Lomecký

Oldřich Lomecký je v Praze 1 starostou od roku 2010, tedy končí druhé volební období. V komunálních volbách, které se uskuteční 5. a 6. října, je lídrem kandidátky TOP 09, rád by byl v čele první městské části i potřetí za sebou.

„Lidé by určitě měli jít k volbám, aby tím rozhodovali sami o sobě. Měli by volit podle toho, jaké mají zkušenosti s politiky a ne podle slibů a volebních hesel,“ uvedl Lomecký.

„Výsledky práce za poslední čtyři roky jsou vidět, Praha 1 se rozvíjela. Rádi bychom v tom pokračovali a to by mohl být jeden z důvodů, proč nám dát hlas,“ pokračoval starosta první městské části.

Pokud dají voliči Prahy 1 kandidátce TOP 09 tak silnou důvěru, aby mohl Lomecký s dalšími kolegy usednout i po volbách do vedení městské části, zaměří se na několik priorit.

„Jednou z priorit bude určitě pokračování ekonomické stability rozpočtu. Zodpovědně hospodaříme celým osm let, Praha 1 utrácí jen to, na co v rozpočtu má. Určitě tedy chci mít i nadále vyrovnaný rozpočet městské části. Také bych byl rád, kdyby 20 až 30 procent rozpočtu šlo jako doposud na investice, aby byl zajištěn další rozvoj. A musíme mít úředníky v dostatečném počtu a dobré kvalitě. A to něco stojí, za kvalitní lidi musíte dobře platit. Občané to však poznají na profesionálním chodu úřadu, což jim ušetří čas a peníze,“ dodal Oldřich Lomecký, starosta Prahy 1 za TOP 09.


Další články
Nahoru