dnes
Neděle - zatazeno
12°C
zítra
Pondělí - jasno
12°C
pozítří
Úterý - oblacno
12°C
Praha 1 má dlouhodobě vyrovnaný rozpočet, to bych chtěl udržet, říká starosta Oldřich Lomecký
Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Foto: archiv

Praha 1 má dlouhodobě vyrovnaný rozpočet, to bych chtěl udržet, říká starosta Oldřich Lomecký

Oldřich Lomecký je v Praze 1 starostou od roku 2010, tedy končí druhé volební období. V komunálních volbách, které se uskuteční 5. a 6. října, je lídrem kandidátky TOP 09, rád by byl v čele první městské části i potřetí za sebou.

„Lidé by určitě měli jít k volbám, aby tím rozhodovali sami o sobě. Měli by volit podle toho, jaké mají zkušenosti s politiky a ne podle slibů a volebních hesel,“ uvedl Lomecký.

„Výsledky práce za poslední čtyři roky jsou vidět, Praha 1 se rozvíjela. Rádi bychom v tom pokračovali a to by mohl být jeden z důvodů, proč nám dát hlas,“ pokračoval starosta první městské části.

Pokud dají voliči Prahy 1 kandidátce TOP 09 tak silnou důvěru, aby mohl Lomecký s dalšími kolegy usednout i po volbách do vedení městské části, zaměří se na několik priorit.

„Jednou z priorit bude určitě pokračování ekonomické stability rozpočtu. Zodpovědně hospodaříme celým osm let, Praha 1 utrácí jen to, na co v rozpočtu má. Určitě tedy chci mít i nadále vyrovnaný rozpočet městské části. Také bych byl rád, kdyby 20 až 30 procent rozpočtu šlo jako doposud na investice, aby byl zajištěn další rozvoj. A musíme mít úředníky v dostatečném počtu a dobré kvalitě. A to něco stojí, za kvalitní lidi musíte dobře platit. Občané to však poznají na profesionálním chodu úřadu, což jim ušetří čas a peníze,“ dodal Oldřich Lomecký, starosta Prahy 1 za TOP 09.


Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Praha 1 vstoupila do spolku Otevřená města

31. ledna 2019 v 19:34

Úterním rozhodnutím zastupitelů Prahy 1 se tato městská část připojila k 11 městům a městským částem a vstoupila do spolku Otevřená města z. s. Ten usiluje o větší otevřenost radnic, vstřícnost k občanům, efektivnější využívání dat a sdílení zkušeností mezi...

Další články
Nahoru