dnes
Pondělí - skorojasno
3°C
zítra
Úterý - zatazeno
3°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Praha 1 má dlouhodobě vyrovnaný rozpočet, to bych chtěl udržet, říká starosta Oldřich Lomecký
Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Foto: archiv

Praha 1 má dlouhodobě vyrovnaný rozpočet, to bych chtěl udržet, říká starosta Oldřich Lomecký

Oldřich Lomecký je v Praze 1 starostou od roku 2010, tedy končí druhé volební období. V komunálních volbách, které se uskuteční 5. a 6. října, je lídrem kandidátky TOP 09, rád by byl v čele první městské části i potřetí za sebou.

„Lidé by určitě měli jít k volbám, aby tím rozhodovali sami o sobě. Měli by volit podle toho, jaké mají zkušenosti s politiky a ne podle slibů a volebních hesel,“ uvedl Lomecký.

„Výsledky práce za poslední čtyři roky jsou vidět, Praha 1 se rozvíjela. Rádi bychom v tom pokračovali a to by mohl být jeden z důvodů, proč nám dát hlas,“ pokračoval starosta první městské části.

Pokud dají voliči Prahy 1 kandidátce TOP 09 tak silnou důvěru, aby mohl Lomecký s dalšími kolegy usednout i po volbách do vedení městské části, zaměří se na několik priorit.

„Jednou z priorit bude určitě pokračování ekonomické stability rozpočtu. Zodpovědně hospodaříme celým osm let, Praha 1 utrácí jen to, na co v rozpočtu má. Určitě tedy chci mít i nadále vyrovnaný rozpočet městské části. Také bych byl rád, kdyby 20 až 30 procent rozpočtu šlo jako doposud na investice, aby byl zajištěn další rozvoj. A musíme mít úředníky v dostatečném počtu a dobré kvalitě. A to něco stojí, za kvalitní lidi musíte dobře platit. Občané to však poznají na profesionálním chodu úřadu, což jim ušetří čas a peníze,“ dodal Oldřich Lomecký, starosta Prahy 1 za TOP 09.


Pražští zastupitelé odmítli stáhnout z programu jednání rozpočet metropole na rok 2019

13. prosince 2018 v 15:48

Opozičním ODS a ANO se nepodařilo prosadit vyškrtnutí návrhu rozpočtu na rok 2019 z programu dnešního jednání pražských zastupitelů. Po téměř dvouhodinové diskusi zastupitelé návrh v hlasování odmítli, uvedla ČTK. 

ODS: Nechceme, aby měla Praha 80 procent prostředků na investice zaparkováno v rezervách

13. prosince 2018 v 10:30

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním pražského zastupitelstva představitelé zastupitelského klubu ODS kritizovali návrh rozpočtu hlavního města na rok 2019. Je podle nich málo ambiciózní.

ANO: Návrh pražského rozpočtu v aktuální podobě je pro nás nepřijatelný

13. prosince 2018 v 09:50

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním pražského zastupitelstva představitelé zastupitelského klubu ANO prohlásili, že návrh rozpočtu hlavního města na rok 2019 toto opoziční hnutí nepodpoří. Rozpočet má být hlavním bodem programu jednání zastupitelstva, které začne v 10...

Další články
Nahoru