Dnes Pondělí - polojasno 26°C
Zítra Úterý - skorojasno 27°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Praha 1 kritizuje AirBnb

Předsedkyně Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Prahy 1 Bronislava Sitár Baboráková kritizuje nové opatření společnosti AirBnb. Ta oznámila zřízení nové telefonní linky pro obyvatele domů, kteří budou mít potíže s uživateli krátkodobých pronájmů. Nejdříve ale bude třeba vyplnit formulář a teprve poté – prý do hodiny – se ozve pracovník linky. Podle Baborákové to ale rozhodně není řešení.

„Vítám, že si AirBnb uvědomuje dopady svého podnikání na trvale žijící obyvatele zejména v centru města – jejich obtěžování nadměrným hlukem, ztrátou soukromí a bezpečí i nepořádkem, které bohužel opět nejspíš nastanou po plném otevření hranic. To ale opravdu AirBnb myslí vážně, že ve dvě hodiny ráno, tedy v době, kdy se skupiny opilých turistů vracejí domů, budou lidé vyplňovat formulář s žádostí, aby jim někdo ´laskavě´ později, kdy už bude po všem, zatelefonoval?“ reagovala Bronislava S. Baboráková.

Podle ní je vedle dalších problémů velkou komplikací ta skutečnost, že majitelé pronajímaných bytů v drtivé většině v domech nebydlí a že na ně nelze prostě jen tak zaklepat, jak se to dělá u normálních sousedů. Nelze se proto u nich dopomoci nápravy, stejně jako u AirBnb.

„Skutečnost je bohužel taková, že se z našich bytových domů staly hotely bez recepce a vymahatelných pravidel slušného chování a že si některá SVJ dokonce musejí třeba z fondu oprav platit ostrahu,“ upozornila Baboráková, která obyvatelům doporučuje, aby v případě ohrožení místo vyplňování formuláře volali tísňové linky 112, 156 nebo 158.

Praha 1 také zřídila standardně placené telefonní linky +420 222 025 191 nebo +420 222 025 193 „VOLEJ OPLETALKU!“. Občané se tak dovolají přímo na služebnu Městské policie v Opletalově ulici pracovníkovi určenému přímo pro řešení problémů s krátkodobým ubytováním, zejména při rušení nočního klidu po 22. hodině.Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

Včera v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

8. května 2021 v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

5. května 2021 v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Další články
Nahoru