Dnes Sobota - polojasno 6°C
Zítra Neděle - polojasno 7°C
Sobota 27. 2. 2021
Svátek má Alexandr
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 1 již naočkovala první dávkou seniory a personál ve všech svých domech s pečovatelskou službou
Očkování v Nemocnici na Františku. Foto: NNF

Praha 1 již naočkovala první dávkou seniory a personál ve všech svých domech s pečovatelskou službou

Mezi seniory z Prahy 1 je o očkování proti nemoci covid-19 velký zájem. Městská část již zvládla naočkovat první dávkou vakcíny všechny seniory ve svých domech s pečovatelskou službou včetně personálu.  

Očkování bylo zahájeno na začátku týdne. Během dvou dnů zvládli mobilní očkovací týmy proočkovat klienty všech šesti domů s pečovatelskou službou, které Praha 1 zřizuje včetně personálu, který je s nimi v přímém kontaktu.

Očkování je zajištěno Nemocnicí Na Františku, kterou městská část vlastní. „Postupujeme přesně tak, jak jsme občanům slíbili. Na každý den máme přesný očkovací plán, kterého se držíme,“ říká starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN).

„Díky mobilním očkovacím týmům, postupujeme v očkování velkým tempem,“ dodává starosta Hejma s tím, že městská část má za cíl naočkovat všechny seniory žijící na jejím území.

Zároveň je připravena pomoci i ostatním radnicím, které již zájem o pomoc prostřednictvím svých starostů vyjádřily. „Zájem o očkování byl mezi seniory v domovech s pečovatelskou službou téměř stoprocentní,“ konstatuje 1. místostarosta Prahy 1 Petr Burgr, do jehož gesce patří zdravotnictví a sociální věci.

„Očkování probíhá bez problémů, nezaznamenali jsme u našich seniorů žádné vedlejší účinky. Spoluobčané v seniorském věku si průběh očkování velice pochvalují,“ říká ředitelka Střediska sociálních služeb Prahy 1 Helena Čelišová.

Praha 1 zřídila pro zájemce o očkování také infolinku a má vlastního koordinátora očkování. Veškeré dotazy ohledně vakcinace zodpoví občanům pracovníci Střediska sociálních služeb na čísle 725 397 934 nebo pomocí e-mailu ockovani@praha1.cz.


V metropoli přibylo o téměř o 300 více nakažených než před týdnem

Včera ve 12:30

V Praze ve čtvrtek přibylo 1653 potvrzených případů koronaviru, téměř o 300 více než před týdnem. Je to zároveň druhý nejvyšší denní přírůstek od prvního lednového týdne. S nákazou covid-19 dosud v hlavním městě zemřelo 1784 lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva...

V Praze 9 pokračuje pilotní testování žáků na školách pomocí antigenních i PCR testů ze slin

25. února 2021 ve 21:20

Praha 9 ve spolupráci s GHC Genetics navazuje na první kolo pilotního testování a tento týden otestuje žáky prvních a druhých tříd v Základní škole Litvínovská, Základní škole Novoborská a žáky z Mateřské školy Veltruská a MŠ Novoborská. Antigenní i PCR testy jsou rodinám poskytnuty opět zdarma....

Po Libni a Ládví bude výdej respirátorů v Bohnicích

25. února 2021 ve 21:02

Zájem o respirátory trvá. Praha 8 chce pomoci občanům, kteří z různých důvodů neměli možnost se respirátorem vybavit a zítra nabídne seniorům a lidem v hmotné nouzi možnost převzít 3 kusy respirátorů na osobu také na stanovišti v Bohnicích.

Praha 6 poskytne seniorům a lidem v nouzi jednorázové roušky

25. února 2021 v 19:27

Praha 6 svým občanům z řad seniorů a lidí v tíživé životní situaci nabízí jednorázové ochranné roušky. K vyzvednutí budou tyto roušky ve čtvrtek 4. března a následně v pátek 5. března na Poliklinice Pod Marjánkou. 

Praha 13 vybaví pracovníky ve školství respirátory

25. února 2021 ve 12:43

Městská část Praha 13 zajistila více než 17 000 respirátorů, které budou distribuovány do všech školských zařízení bez ohledu na to, kdo je jejich zřizovatelem. Jsou určeny nejen pedagogickým pracovníkům, ale všem zaměstnancům škol.

V Praze přibylo 1466 případů koronaviru, o 125 víc než před týdnem

25. února 2021 v 11:30

V hlavním městě ve středu laboratoře odhalily 1466 případů koronaviru. Proti úterý bylo pozitivních testů o 558 méně, v mezitýdenním srovnání je ale nárůst opět vyšší, a to o 125 případů. 

Antigenní testy Humasis jsou určeny pro samotestování laickou veřejností

25. února 2021 v 10:09

Ministerstvo zdravotnictví ČR povolilo testům korejské společnosti Humasis použití pro laickou veřejnost. tzv samotestování. Po výtěru pouze z nosu a ne z nosohltanu je to další krok k tomu, aby se antigenní testy rozšířily a zpřístupnily všem. Zároveň je to potvrzení, že výtěr z nosu a realizace...

Výdej respirátorů v Praze 8 pokračuje

24. února 2021 ve 22:16

Z důvodu velkého zájmu Praha 8 pokračuje v distribuci respirátorů seniorům a lidem v hmotné nouzi. Za dnešní den vydala radnice Prahy 8 respirátory 1150 zájemcům.

Další články
Nahoru