Dnes Pondělí - polojasno 18°C
Zítra Úterý - polojasno 13°C
Pondělí 10. 5. 2021
Svátek má Blažena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 1 již naočkovala první dávkou seniory a personál ve všech svých domech s pečovatelskou službou
Očkování v Nemocnici na Františku. Foto: NNF

Praha 1 již naočkovala první dávkou seniory a personál ve všech svých domech s pečovatelskou službou

Mezi seniory z Prahy 1 je o očkování proti nemoci covid-19 velký zájem. Městská část již zvládla naočkovat první dávkou vakcíny všechny seniory ve svých domech s pečovatelskou službou včetně personálu.  

Očkování bylo zahájeno na začátku týdne. Během dvou dnů zvládli mobilní očkovací týmy proočkovat klienty všech šesti domů s pečovatelskou službou, které Praha 1 zřizuje včetně personálu, který je s nimi v přímém kontaktu.

Očkování je zajištěno Nemocnicí Na Františku, kterou městská část vlastní. „Postupujeme přesně tak, jak jsme občanům slíbili. Na každý den máme přesný očkovací plán, kterého se držíme,“ říká starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN).

„Díky mobilním očkovacím týmům, postupujeme v očkování velkým tempem,“ dodává starosta Hejma s tím, že městská část má za cíl naočkovat všechny seniory žijící na jejím území.

Zároveň je připravena pomoci i ostatním radnicím, které již zájem o pomoc prostřednictvím svých starostů vyjádřily. „Zájem o očkování byl mezi seniory v domovech s pečovatelskou službou téměř stoprocentní,“ konstatuje 1. místostarosta Prahy 1 Petr Burgr, do jehož gesce patří zdravotnictví a sociální věci.

„Očkování probíhá bez problémů, nezaznamenali jsme u našich seniorů žádné vedlejší účinky. Spoluobčané v seniorském věku si průběh očkování velice pochvalují,“ říká ředitelka Střediska sociálních služeb Prahy 1 Helena Čelišová.

Praha 1 zřídila pro zájemce o očkování také infolinku a má vlastního koordinátora očkování. Veškeré dotazy ohledně vakcinace zodpoví občanům pracovníci Střediska sociálních služeb na čísle 725 397 934 nebo pomocí e-mailu ockovani@praha1.cz.


Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

7. května 2021 ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

Potřebujete pomoc s cestou na očkování? Doprovodí vás dobrovolníci

4. května 2021 v 11:28

„Mezi našimi seniory jsou lidé, kteří mohou mít problém se přepravit do místa, kde mají být očkováni.  Ať už proto, že se špatně pohybují nebo aktuálně nemají nikoho, kdo by jim poskytl podporu. Pokud mají stanoven termín očkování a potřebují doprovod, mohou zavolat na úřad a my jim dopravu a...

V sobotu přibylo v Praze méně nakažených než před týdnem

2. května 2021 ve 14:42

Laboratoře Praze odhalily v sobotu dalších 126 případů nemoci covid-19, to je o 47 méně pozitivních testů než před týdnem, uvedla ČTK.

Praha 2: Bydlíte 15 minut od knihovny? Knihy si můžete nechat donést domů

30. dubna 2021 v 10:16

Městská knihovna nabízí donášku knih pro seniory starší 75 let nebo ty, jejichž zdravotní stav neumožňuje návštěvu knihovny.

Petice rodičů za PCR testy a bezpečné, rychlé a plošné otevření škol a školek

29. dubna 2021 ve 23:52

Blesková petice rodičů, kteří chtějí přesnější PCR testy a rychlejší otevření školek a škol bez rotace, se začala šířit 16. dubna – po prvním týdnu testování dětí na prvním stupni základnách škol a ve školkách málo průkaznými antigenními testy.

Další články
Nahoru