dnes
Sobota - prehanky-dest
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Dětská Praha

Praha 1: Galerie na schodech představuje novoroční přání dětí

Tiskové a komunikační centrum radnice ve Vodičkově ulici zažilo v úterý nával jako už dlouho ne. Konaly se tam totiž vernisáž výstavy vítězných dětských výtvarných prací a ocenění jejich autorů zároveň. Ti se zapojili do soutěže vyhlášené Městskou částí Praha 1 a jejich úkolem bylo nakreslit novoroční přání PF. Oceněná díla a zhruba šedesátku dalších je nyní možné zhlédnout v zadní části vestibulu radnice, kde vznikla netradiční „Galerie na schodech“.

Soutěž, na které se podílela i ZŠ Vodičkova, byla určena dětem z mateřských i obou stupňů základních škol, které do soutěže prostřednictvím svých pedagogů přihlásily téměř pětistovku děl. Jejich vyhodnocení proto odborné porotě trvalo několik hodin a rozhodování nebylo vůbec jednoduché. Za svoji práci si porotci při slavnostním setkání v tiskovém a komunikačním centru radnice po zásluze vyslechli poděkování a pochvalu.

A pochvaly se dočkaly i všechny děti, jež si daly tu práci a nakreslily soutěžní „péefko“. Poděkování pak putovalo k jejich učitelkám a učitelům, kteří se našim dětem věnují. „Je znát, že děti v Praze 1 mají velmi dobré vedení v mateřských, základních i základních uměleckých školách a že také mohou navštěvovat řadu kvalitních výtvarných kroužků, protože i členové odborné poroty se shodli, že kvalita výtvarných prací zaslaných do soutěže se vymyká běžné úrovni,“ ocenila radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost Eva Špačková.

Ta rovněž vyzdvihla i práci oddělení školství, které si vzalo na starost převážnou část organizace soutěže i přípravu výstavy. Poděkovala také spolupracující výtvarně zaměřené ZŠ Vodičkova.

„Musím říct, že obrázky malých dětí jsou nádherné, protože jsou spontánní… Povzbuzujte děti, ať kreslí i čtou, ať nepřijdou o svoji spontánnost,“ vyzvala rodiče i pedagogy akademická malířka a ilustrátorka Renáta Fučíková, která byla členkou odborné poroty.

Výstavu můžete navštívit do 29. února.


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Praha 10 chce, aby děti četly. Přispěje jim na nákup knih

2. října 2017 v 08:32

Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10 a které se narodilo mezi 1. 1. 2002 a 30. 9. 2009, na začátku nového školního roku radnice přispěje v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 korun.

Branný den Na Františku

24. září 2017 v 08:39

Branná výchova se vrací do škol. Předmět ztratil svůj ideologický nádech, obsah zůstal a přizpůsobil se současným trendům vzdělávání.

Další články
Nahoru