Dnes Čtvrtek - jasno 13°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 9°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 1 dá na zaměstnávání bezdomovců přes milion korun

První městská část podpořila projekt Zaměstnávání osob bez přístřeší finanční částkou 1 050 000 korun, informovala o tom na sociálních sítích.

Realizátorem tohoto projektu je odborná nezisková organizace Naděje. Cílem projektu je osobám bez přístřeší, spadajícím do skupiny „zjevného bezdomovectví“, umožnit získat legální cestou finanční prostředky na úhradu nákladů jako jsou například doplatky za léky, jízdné a ubytování. 

Záměr tohoto sociálního projektu je resocializace osob bez přístřeší a osvojení si pracovních návyků, které jim následně usnadní vstup na trh práce. 

Doprovodným pozitivním efektem je úklid lokalit MČ Praha 1, jako jsou např. Vrchlického sady, Masarykovo nádraží, ul. Opletalova, ul. Bolzanova aj. Tyto úklidové práce zahrnují zejména sběr odpadků včetně nedopalků a zametání. 

„Projekt vnímáme jako přínosný a prospěšný pro danou cílovou skupinu, tréninkové zaměstnávání je v systému pomoci sociálně exkludovaným lidem nezastupitelným prvkem, který těmto dává možnost znovuzakotvení do společnosti,“ uvedla Praha 1.


Autor: Hla

O více než 70 procent snížila Praha počet reklamních zařízení v ulicích

Dnes v 17:33

Hlavní město pokračuje v procesu kompletní výměny zastávkových přístřešků a postupné redukce samostatně stojících nepřístřeškových reklamních prvků rozmístěných na území metropole. Z původního počtu přibližně 650 kusů těchto zařízení, která byla primárně tvořena reklamními vitrínami nebo sloupy...

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru