Dnes Pondělí - polojasno 20°C
Zítra Úterý - polojasno 25°C
Pondělí 25. 9. 2023
Svátek má Zlata
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Praha 1 dá na zaměstnávání bezdomovců přes milion korun

První městská část podpořila projekt Zaměstnávání osob bez přístřeší finanční částkou 1 050 000 korun, informovala o tom na sociálních sítích.

Realizátorem tohoto projektu je odborná nezisková organizace Naděje. Cílem projektu je osobám bez přístřeší, spadajícím do skupiny „zjevného bezdomovectví“, umožnit získat legální cestou finanční prostředky na úhradu nákladů jako jsou například doplatky za léky, jízdné a ubytování. 

Záměr tohoto sociálního projektu je resocializace osob bez přístřeší a osvojení si pracovních návyků, které jim následně usnadní vstup na trh práce. 

Doprovodným pozitivním efektem je úklid lokalit MČ Praha 1, jako jsou např. Vrchlického sady, Masarykovo nádraží, ul. Opletalova, ul. Bolzanova aj. Tyto úklidové práce zahrnují zejména sběr odpadků včetně nedopalků a zametání. 

„Projekt vnímáme jako přínosný a prospěšný pro danou cílovou skupinu, tréninkové zaměstnávání je v systému pomoci sociálně exkludovaným lidem nezastupitelným prvkem, který těmto dává možnost znovuzakotvení do společnosti,“ uvedla Praha 1.


Autor: Hla

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

21. září 2023 ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru