Dnes Středa - zatazeno 17°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 1 dá na podporu sociálních a adiktologických projektů 2,3 milionu korun
Radnice Prahy 1 sídlí ve Vodičkově ulici. Foto: archiv

Praha 1 dá na podporu sociálních a adiktologických projektů 2,3 milionu korun

Praha 1 podpoří letos ze svého dotačního programu s názvem Jednička pro rok 2024 pětatřicet projektů v sociální a adiktologické oblasti. Dohromady pro ně vyčlenila částku 2,3 milionu korun. Rozhodlo o tom na svém úterním zasedání zastupitelstvo.  

Dotační program pro sociální oblast je zaměřený na podporu širokého spektra sociálních služeb a návazných fakultativních činností určených pro všechny věkové kategorie a sociální skupiny občanů.

„Smyslem a cílem programu je podpora rozvoje a dostupnosti těchto služeb prostřednictvím spolupracujících neziskových organizací, které poskytují pečovatelské služby u seniorů, nemocných nebo paliativní péči v domácím prostředí. Další skupina služeb je zaměřena na občany bez přístřeší. Přispíváme tak ke zkvalitňování života našich rezidentů, ke zlepšování veřejného zdraví i ke kultivaci veřejného prostoru," vysvětlila radní Prahy 1 pro sociální věci a bezbariérovost Ivana Antalová (dříve Piráti).

Obzvlášť důležitý program zaměřený na podporu adiktologických služeb zahrnuje harm reduction, ambulantní léčbu a poradenství i rezidenční a následnou péči, dále pak specializované služby pro osoby ohrožené závislostním chováním a jejich blízké.

„Patří k nim i primární prevence, která je namířena k mladší generaci, do našich škol a stává se tak prevencí psychických problémů, které v našich školách narůstají. O podporu se mohou ucházet i autoři projektů zaměřených na poskytování informací a výzkum,“ upřesnila Antalová.

Městská část z celkové přidělené částky vyčlenila dva miliony korun na 27 projektů v sociální oblasti a tři sta tisíc korun na devět projektů v oblasti adiktologické.

„V prvním případě jsme obdrželi žádosti od třiadvaceti poskytovatelů sociálních služeb na Praze 1, v druhém případě pak od tří organizací. Jsem ráda, že se zastupitelstvo rozhodlo podpořit všechny tyto žadatele. Odvádí potřebnou a záslužnou práci pro nás všechny. Každý někdy potřebuje pomoc druhých,“ sdělila radní Antalová.

Praha 1 se rozhodla podpořit již probíhající a zavedené programy. Výjimkou jsou pouze čtyři organizace, které se letos přihlásily se svými projekty poprvé. Jsou jimi Baobab, HOST Home – Start, Jako doma – Homelike a Lata programy.


Autor: red

Zákaz nočního vjezdu do centra začal platit

Dnes v 15:41

Na základě dlouhodobých stížností obyvatel Prahy 1 na rušení nočního klidu a hlučný provoz na území centrální městské části iniciovala MČ Praha 1 opatření zakazující vjezd v nočních hodinách do ulic v části Starého Města. Opatření se stává, rozmístěním posledních potřebných značek dne...

Magistrát na týden vyvěsí při příležitosti Prague Pride duhové vlajky

Dnes v 15:28

Pražský magistrát vyvěsí od 5. do 12. srpna na budovách Nové radnice na Mariánském náměstí a Škodova paláce v Jungmannově ulici duhové vlajky při příležitosti festivalu o životě leseb, gayů, bisexuálů či translidí a queer lidí (LGBT+) Prague Pride. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili...

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov má dva nové expertní týmy

Dnes v 11:19

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze, které letos slaví 10 let od zahájení své výzkumné činnosti, rozšířilo své aktivity o dva odborné týmy. První z nich se zabývá Cirkulárním stavebnictvím, druhý pak Moderní energetikou. Celkem tak v UCEEB působí již...

V Zoo Praha se narodilo mládě velblouda dvouhrbého domácího

Dnes v 10:37

Do skupiny velbloudů dvouhrbých domácích v pražské zoo přibylo mládě. Samce, který se narodil v sobotu 20. července, mohou lidé spatřit ve venkovním výběhu spolu s ostatními členy stáda. Mládě i matka dobře prospívají, malému velbloudovi sílí nohy. ČTK to sdělila kurátorka kopytníků Zoo Praha...

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

Včera ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

Včera v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

Včera v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

Další články
Nahoru