dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - zatazeno
3°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
4°C
Praha 1 chce spolupracovat s hlavním městem při vytvoření metropolitní sítě zdravotnických center
Nemocnice Na Františku. Foto: VitVit / Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0

Praha 1 chce spolupracovat s hlavním městem při vytvoření metropolitní sítě zdravotnických center

Radnice Prahy 1 se chce podílet na vzniku metropolitní sítě zdravotnických center a navrhuje do ní začlenit Nemocnici Na Františku (NNF). Informoval o tom starosta Petr Hejma (STAN). K předložení návrhu spolupráce při řízení nemocnice ho již dříve vyzval magistrát.  

„Chceme aktivně spolupracovat na tvorbě metropolitní sítě zdravotnických center a zapojení Nemocnice Na Františku, která v době jarní koronavirové krize opravdu výborně obstála, kvalitě sítě bezpochyby pomůže,“ uvedl starosta Hejma. Radnice Prahy 1 už dříve nabídla část nemocnice pro potřeby stanoviště pražské záchranky.

Městská část nyní metropoli navrhuje uzavření dodatku k Memorandu o spolupráci mezi hlavním městem a Prahou 1, které bylo uzavřeno už v roce 2018 a které mělo za cíl vytvořit prostor pro spolupráci a koordinaci Prahy a Prahy 1 při zajištění provozu NNF. Dodatek stanovuje, že do konce letošního roku se dohodne finální model spolupráce včetně personálního obsazení zástupců magistrátu v orgánech nemocnice.

Ještě loni v březnu se zdálo, že hlavní město od Prahy 1 převezme správu NNF. Převzetí mělo být hotovo do června 2019, ale nakonec k tomu nedošlo. A když se v lednu letošního roku vyměnilo vedení Prahy 1, tak městská část oznámila, že se správy nemocnice vzdát nechce.

V červnu požádala, stejně jako v minulých letech, a právě v návaznosti na uvedené Memorandum, o provozní dotaci ve výši 42 milionů korun, a to proto, že NNF poskytuje svoji péči pacientům, kteří z více než 80 procent nejsou občany Prahy 1.

Pražská radní Milena Johnová (Praha Sobě) to kritizovala jako „nahodilý krok, který je hazardováním s nemocnicí.“ Připomněla, že předchozí vedení městské části souhlasilo s převodem provozu nemocnice do rukou hlavního města s tím, že by budovy nemocnice nadále zůstaly v majetku Prahy 1.

Město červnovou žádosto o dotaci neschválilo. Johnová nyní k návrhu dodatku Memoradna řekla, že metropole je s Prahou 1 připravena jednat.


Praha 3 rozšiřuje úřední hodiny

Dnes v 11:47

Praha 3 se na mimořádném zasedání usnesla o rozšíření úředních hodin radnice po dobu trvání nouzového stavu. Cílem je zajištění poskytnutí služeb úřadu všem klientům za bezpečných a důstojných podmínek.

V Praze se otevírá Honorární konzulát Islandu

Dnes v 09:14

V úterý 1. prosince oficiálně otevírá Honorární konzulát Islandu v Praze. Honorární konzulkou je advokátka Klára Dvořáková z kanceláře Holubová advokáti, jediná oficiální zástupkyně Islandu v České republice.

Praha 5: Zasedne Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+

Včera ve 20:07

Zítra, 26. listopadu, bude od 14 hodin zasedat Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+. Prezentace analytické části Strategie rozvoje za jednotlivé Odborné skupiny Strategie proběhne formou online setkání přes platformu LifeSize.

Zasedání zastupitelstva. Praha 6 zveřejnila program

Včera v 16:29

V pátek 27. listopadu se od 10 hodin koná v kongresovém sálu Orea Hotelu Pyramida patnácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6.  

Vaříme za vás. Kampaň má pomoci pražským restauracím

Včera ve 13:18

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací (AHR ČR) a Svazem obchodu a cestovního ruchu (SOCR) připravil kampaň s názvem Vaříme za vás na podporu pražských restaurací. Jejím cílem je vyzývat Pražany, aby si kupovali jídlo a nápoje přímo z výdejních okének podniků a...

Sněmovna se rozsvítí červeně

Včera ve 13:13

Dnes se rozsvítí budova Poslanecké sněmovny červeným světlem. Stane se tak u příležitosti tzv. „Červené středy“ – mezinárodního dne lidí pronásledovaných pro svou víru.

Praha má koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most

Včera v 07:18

Radní Prahy na pondělním zasedání jmenovali koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most, který je dlouhodobě v neutěšeném stavu, a to zvláště kvůli složité koordinaci veškerých aktivit a projektů.

Další články
Nahoru