Dnes Pátek - jasno 20°C
Zítra Sobota - bourky 20°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 1 chce sjednotit podmínky pro užívání veřejných prostranství
Malá Strana. Foto: archiv

Praha 1 chce sjednotit podmínky pro užívání veřejných prostranství

Zjednodušením a sjednocením podmínek užívání veřejných prostranství se na svém zasedání v úterý 16. dubna zabývalo zastupitelstvo Prahy 1. Přijaté usnesení má podle starostky Terezie Radoměřské (TOP 09), jedné z předkladatelek přijatého usnesení, vést k větší transparentnosti a nastavení sjednocených podmínek ve věci užívání veřejného prostranství v centru hlavního města.  

„Naším cílem jsou spravedlivá a transparentní pravidla pro pronajímání veřejných prostranství jako jsou například restaurační předzahrádky. Chceme stejná pravidla ze strany městské části i hlavního města tak, aby bylo zajištěno rovné podnikatelské prostředí. Jedná se o pronájmy veřejného prostoru, proto by měly být také veřejně kontrolovatelné. K tomu bude sloužit větší digitalizace,” uvedla Radoměřská. 

„Pro zlepšení a sjednocení podmínek podnikání, ale i pro naši městskou část by bylo vhodné nastavit změny nájemních smluv na úrovni městské části a hlavního města tak, aby v rámci požadavků pro uzavření soukromoprávních vztahů došlo na základě souhlasu nájemce ke zveřejnění informací ohledně potvrzení o ohlášení a úhradě místního poplatku. Tento postup by se mohl týkat i dalších zákonných požadavků a vedl by k plné transparentnosti celého systému,“ doplnil ji druhý z předkladatelů usnesení, předseda Finančního výboru ZMČ P1 Giancarlo Lamberti (TOP 09) s tím, že tyto informace by se mohly stát například přílohou nájemních smluv zveřejněných v registru smluv. 

Rámcový návrh vhodných opatření, která povedou k nastavení, sjednocení a zpřehlednění požadavků městské části Praha 1 a Magistrátu Hlavního města Prahy z pozice pronajímatele, bude po projednání se všemi příslušnými aktéry předložen zastupitelstvu Prahy 1 do 18. června, uvedla mluvčí první městské části Karolína Šnejdarová.

 

 


Autor: TZ, red

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru