Dnes Sobota - polojasno 12°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 12°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 1 chce letos vytvořit a schválit strategický plán do roku 2035, zapojí se veřejnost
Radnice Prahy 1 sídlí ve Vodičkově ulici. Foto: Jan Puci

Praha 1 chce letos vytvořit a schválit strategický plán do roku 2035, zapojí se veřejnost

Schválit strategický plán rozvoje městské části do roku 2035 chce vedení Prahy 1 ve druhé polovině letošního roku. Radnice od 7. února do 1. března uspořádá sérii deseti setkání s místními obyvateli, kteří budou moci předávat své podněty k budoucímu rozvoji. Uskutečněno bude také deset online setkání. Informoval o tom starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN). Plán se má zaměřit na všechny aspekty rozvoje centra hlavního města, především na bezpečnost, životní prostředí, cestovní ruch, dopravu a bydlení.

Radnice vzhledem k rozdílným charakteristikám jednotlivých lokalit rozdělila pro potřeby vytváření plánu Prahu 1 na deset částí. Na Hradčany, Petřín a Malou Stranu na levém břehu Vltavy, na Josefov, Petrskou čtvrť, Nové Město – hlavní nádraží, Nové Město – Václavské náměstí, Havelskou, Vojtěšskou a Betlémskou čtvrť na pravém břehu.

V každé z těchto částí budou moci během setkání moci zainteresovaní obyvatelé v rozhovoru s odborníky vyjádřit svůj názor v otázkách bezpečnosti, dopravy, veřejného prostoru, infrastruktury, občanské vybavenosti a celkové kvality života v centru metropole.

Od poloviny února do poloviny března proběhne také deset online setkání, na která je potřeba se zaregistrovat nejpozději tři hodiny před začátkem. Podrobnosti se zájemci dozví na www.planuj1.cz

Vstupem pro tvorbu Strategie udržitelného rozvoje bude i sociologický výzkum. Cílem je získat komplexní informace, které pomohou při tvorbě strategie. Výzkum pracuje s reprezentativním vzorkem 800 až 1 000 obyvatel Prahy 1, kteří jsou vybíráni na základě sociologických metod.

Součástí výzkumu bude i anketní část, které se může zúčastnit každý, kdo v městské části bydlí. Pro vyplnění ankety budou tři možnosti – telefonicky v pracovní dny od 8 do 18 hodin lze na bezplatné lince 800 123 123 dotazník rovnou vyplnit s výzkumníkem, osobně v Informačním centru městské části ve Vodičkově 18 nebo v Kontaktním centru strategie v Dušní 13. Bude také možné vyplnit v průběhu února online formulář na www.planuj1.cz.

Sběr dat by měl skončit v dubnu a následně se pracovníci radnice a poradenské firmy M.C. Triton zaměří na návrhovou část. Hejma doplnil, že na dotazníkovém šetření se bude podílet i firma PAQ Research a sociolog Daniel Soukup.

„Vytváříme Strategii udržitelného rozvoje pro příští desetiletí, vizi rozvoje centra metropole. Dokument by měl být jakousi mantrou, na které panuje shoda mezi veřejností, odborníky i politiky. Proto jsme si s přípravami dali tolik práce,“ sdělil starosta Hejma. Náklady na tvorbu strategie jsou podle něj milion korun.


Autor: puc

Praha 13 chce na úřadu obsadit několik pracovních pozic

Dnes ve 20:17

Úřad MČ Praha 13 vypsal výběrová řízení na několik pracovních pozic. Informoval o tom na sociálních sítích.

Malostranský hřbitov: Tanec smrti

Dnes v 09:28

Divadelní průvod, pohřeb smutku, připomínka radostí života ve stylu site-specific, která herce společně s diváky podněcuje k oslavě života, ale nezapomíná ani na lidskou smrtelnost ve čtvrtek 30. května ve 20:30.

Reuse neděle v Praze 6

Dnes v 07:52

Dát věcem druhou šanci můžete v neděli 2. června od 11 do 18 hodin na Vítězném náměstí.

Praha 6: Setkání v parku Malý Břevnov

Dnes v 07:25

Další ze série setkání představitelů šesté městské části s veřejností se uskuteční v parku na Malém Břevnově. Tématem setkání ve středu 29. května v 17 hodin bude doprava, bytová výstavba nebo kulturní akce.

Žižkovské mezidvorky 2024

Dnes v 06:31

Třináctý ročník multižánrového sousedského festivalu v sobotu 25. května od 13 hodin. Těšit se můžete na staronové, ale i zbrusu nové účastníky, nové dvorky k prozkoumání, bohatý program, setkání s místními umělci a výtvarníky a dalšími zajímavými lidmi...

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

Včera ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Včera v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

Přijďte si s námi zahrát. Nedělní open air koncert

Včera ve 12:30

Devátý ročník open air koncertu s názvem Přijďte si s námi zahrát v neděli 26. května na Střeleckém ostrově.

Další články
Nahoru