dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Pražský život

Praha 1: Byty pro seniory a byty startovací v jednom domě

Sedm nadzemních a čtyři podzemní podlaží budou tvořit nový bytový dům na rohu ulic Lodecké a Samcovy. Dokončen by měl být letos v září a bude obsahovat třicet devět bytů. Dvanáct bytů by mělo být ve správě pečovatelské služby, zbylých dvacet sedm bytů by pak mělo sloužit jako startovací bydlení pro mladé lidi.  

Jedná se o unikátní projekt mezigeneračního bydlení: ve druhém a třetím nadzemním podlaží by měly být byty s pečovatelskou službou, určené pro starší a zdravotně postižené občany Prahy 1; zbývající byty ve čtvrtém až sedmém podlaží budou byty startovací.

Ty by měli využívat převážně mladí lidé, a to vždy na časově omezenou dobu tak, aby mohly sloužit jako odrazový můstek například pro čerstvé absolventy škol, kteří se chtějí v životě osamostatnit.

Dům bude kromě bytů s bezbariérovým přístupem a bytů přizpůsobených osobám s tělesným znevýhodněním nabízet zhruba čtyřiadvacet parkovacích míst a v rámci pečovatelské služby navíc i kuchyň, jídelnu, společenskou místnost, středisko osobní hygieny a mnoho dalšího.

Projekt bytového domu na rohu ulic Lodecké a Samcovy je důležitou součástí snahy radnice o přilákání nových obyvatel do Prahy 1. Nabídne pěkné a útulné byty v klidné lokalitě s velmi dobrou dostupností služeb, z nichž některé budou k dispozici přímo v domě.


Další články
Nahoru