dnes
Pondělí - zatazeno
23°C
zítra
Úterý - jasno
22°C
pozítří
Středa - jasno
20°C
Praha 1 bude tradičně rozdávat na Štědrý den rybí polévku
Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký při rozdávání polévky na Václavském náměstí. Foto: archiv

Praha 1 bude tradičně rozdávat na Štědrý den rybí polévku

Městská část Praha 1 tradičně každý rok rozlévá na Štědrý den rybí polévku na Václavském náměstí a na Kampě. Hřejivý pokrm dostanou i letos návštěvníci přímo z rukou starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého (TOP 09). Těšit se všichni mohou i na svařák, jmelí a známé osobnosti.  

Od 11 hodin bude na Václavském náměstí připraveno pro zájemce celkem 1000 porcí polévky a od 13 hodin na Kampě 300 porcí.

„Jedná se nejen o pěknou tradici, ale i dárek naší městské části těm z nás, kteří jsou sami, bez domova či jinak v sociálně složité situaci, ale kromě nich samozřejmě i všem lidem dobré vůle,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který polévku na Štědrý den nalévá již sedmý rok.

Spolu s ním budou na Václavském náměstí polévku i svařák nalévat známé osobnosti. Letos se tohoto vánočního úkolu ujmou zpěvačky Markéta Mátlová a Michaela Nosková. Minulá léta se na Štědrý den zapojili například Marian Vojtko, Michaela Gemrotová, Petr Kutheil nebo Kate Matl.

Kromě rybí polévky a svařáku je pro všechny příchozí připraveno překvapení v podobě zlatého jmelí s vánočním přáním od radnice Prahy 1.


J. J. Ryba: Česká mše vánoční u Pražského Jezulátka

24. prosince 2017 v 07:36

Zítra v 15 hodin můžete Rybovu Českou mši vánoční slyšet na Malé Straně v Karmelitské ulici.

Zítra: Česká mše vánoční v Praze 6

24. prosince 2017 v 07:27

Přijďte na 1. svátek vánoční v 17 hodin do kostela Československé církve husitské, kde uslyšíte Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby.

Praha 13 zve na Běh za Ježíškem na Makču Pikču

24. prosince 2017 v 07:07

Halda Makču Pikču v Centrálním parku v Praze 13 se již podevatenácté stane dějištěm populárního Běhu za Ježíškem. Tento závod pořádaný stodůleckými atlety už k vánočnímu dění ve třinácté městské části neodmyslitelně patří a každý rok se při strmém výběhu na vrchol haldy utkají desítky...

Před kostelem svaté Ludmily servírovali rybí polévku

23. prosince 2017 v 19:23

Na náměstí Míru v Praze 2 před kostelem svaté Ludmily dnes Arcidiecézní charita rozlévala polévku. Během tří hodin jí rozdala příchozím celkem 500 litrů, uvařily ji kuchařky z libockého Domova svaté rodiny. ČTK to řekla tisková mluvčí Arcidiecézní charity Jarmila Lomozová. Kolemjdoucí zval na...

Zítra na polévku k Edenu

23. prosince 2017 v 10:02

Starosta městské části Prahy 10 Vladimír Novák a vedení radnice zvou na ochutnávku rybí polévky.

Třetí Adventní koncert v kostele

21. prosince 2017 v 11:31

Dnes uslyšíte poslední ze tří koncertů, které připravila na adventní čas radnice Prahy 2 pro posluchače zdarma.

Další články
Nahoru