Dnes Pondělí - skorojasno 8°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Politika

Praha 1 bude spolufinancovat projekt MAP IV, zájem projevily všechny její školy

Rada MČ Praha 1 na svém úterním jednání odsouhlasila spolufinancování projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání IV (MAP IV).

Radní souhlasili s podáním žádosti o dotaci z Operačního programu Jan Amos Komenský, a to pro projekt MAP IV.

„Vzdělání by pro nás mělo být jednou z nejcennějších věcí, kterou každý v průběhu celého života neustále zdokonalujeme. Projekty, jež pracují na větším pochopení dotčených stran a na zkvalitnění celého vzdělávacího systému, budeme vždy s ochotou podporovat,“ vyzdvihla starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09).

Zájem o zapojení i většina ostatních zřizovatelů. „S radostí prezentuji, že u nás v Praze 1 bude od února příštího roku – po dobu třiadvaceti měsíců – realizován Místní akční plán IV, do kterého se zapojuje dvacet devět mateřských a základních škol z naší městské části, a to s více než 500 pedagogy a 4 000 dětmi a žáky. Dojde k dalšímu prohlubování funkčního partnerství a spolupráce všech aktérů působících v naší městské části, kteří o projekt projevili zájem,“ zdůraznil 1. místostarosta Prahy 1 David Bodeček (nez./klub Piráti a občané z Prahy 1), v jehož gesci je mj. školství.

Projekt podporuje zvyšování kvality vzdělávání, rozvoje znalostí a výměnu zkušeností mezi všemi aktéry, kteří jsou do projektu zapojeni.

Velmi specifickým tématem Prahy 1 je podle slov Davida Bodečka velká míra účasti žáků – cizinců, a to jak v mateřských, tak základních školách. Jejich počet zhruba pětkrát převyšuje celorepublikový průměr.

„Toto bude jedno z hlavních témat projektu. Budou vytvořeny tři pracovní skupiny: pro financování, pro podporu moderních didaktických forem a pro rovné příležitosti. Rodiče a děti se mohou těšit na různé webináře, matematický kemp, na živou knihovnu, setkání s inspirativními osobnostmi a také se zástupci místní samosprávy,“ vyjmenoval David Bodeček a dodal: „Mým hlavním cílem je, aby se hovořilo nejen o rozvoji, ale i o problémech, které je nutné eliminovat – ať už jsou to šikana, rizika online prostředí apod., tedy nešvary, o nichž je nutno hovořit, a ne se před nimi schovávat.”

Mezi klíčové aktivity projektu patří:
1) webináře a tematické „Kavárny pro rodiče“ a veřejnost,
2) prevence a intervence šikany u žáků ZŠ, práce s třídním kolektivem, rizika online prostředí a mnohé další pro pracovníky ve vzdělávání,
3) vzdělávací kempy, setkávání s osobnostmi či představiteli samosprávy, živá knihovna a mnohé další pro děti a žáky.  

Zdroj: MČ Praha 1


Autor: Alo

V úterý 12. prosince budou na Žofíně zasedat zastupitelé Prahy 1

Včera ve 12:12

V úterý 12. prosince se od 10 hodin uskuteční  v budově Žofín (Slovanský ostrov č. p. 226/2) v Malém sále 12. zasedání Zastupitelstva Prahy 1. Dotazy a interpelace veřejnosti: 17:30–18:15 hodin (a dále od 20:00–20:45 hodin, pokud do té doby nebude jednání ukončeno).

Svobodní představili své kandidáty do Evropského parlamentu v mikulášském duchu

6. prosince 2023 v 11:10

Svobodní zveřejnili jména svých hlavních kandidátů do Evropského parlamentu. Tito tři kandidáti byli zvoleni v primárních volbách strany, které se zúčastnilo téměř 1100 členů a registrovaných příznivců. Na Mikuláše si Svobodní zvolili netradiční způsob prezentace svých kandidátů, když je...

Praha 1 vyhlásila dotační program Podpora využití volného času dětí a mládeže

3. prosince 2023 v 10:16

Radní Prahy 1 na své úterní schůzi odsouhlasili vyhlášení dotačního programu Podpora využití volného času dětí a mládeže na území MČ Praha 1 pro rok 2024. Cílem programu je vytvoření a zkvalitnění základních podmínek pro aktivity v rámci využití volného času dětí a...

Praha 1 má schválená pravidla rozpočtového provizoria

2. prosince 2023 ve 20:29

Vedení Prahy 1 schválilo pravidla rozpočtového provizoria na rok 2024 ve znění 2. návrhu rozpočtu MČ Praha 1 na rok 2024 s tím, že prostředky budou měsíčně čerpány maximálně do výše 1/12 schváleného rozpočtového provizoria na rok 2024.

Svobodní se rozrůstají: Po sněmu oznámil vstup do strany i Karel Diviš

1. prosince 2023 v 11:58

Karel Diviš se rozhodl pro vstup do strany Svobodných po listopadovém sněmu, kde se také představila nová členka Svobodných, ekonomka Markéta Šichtařová. Oba noví členové zdůraznili, že se ztotožňují s programem Svobodných, který hájí svobodu, prosperitu a nezávislost České...

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou 12. prosince

28. listopadu 2023 ve 21:48

Již šesté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 se bude konat v úterý 12. prosince v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Začátek bude v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17:30 hodin.

Na radnici Prahy 13 se konal Sněm starostů, řešil parkování i bezpečnost

27. listopadu 2023 v 09:31

V pátek 24. listopadu se na pozvání starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) v prostorách tamní radnice uskutečnilo setkání starostů pražských městských částí 1 až 57. Předmětem jednání starostů a jejich zástupců byla dvě aktuální témata – bezpečnost a nová parkovací vyhláška na území hlavního...

Primátor Svoboda navštívil Prahu 2

26. listopadu 2023 ve 20:01

Prahu 2 ve středu navštívil pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Na úvod setkání primátorovi představil starosta druhé městské části Jan Korseska (ODS) vize a plány, které Prahu 2 v budoucnu čekají.

Průkopnický etický kodex zastupitele přijala Praha 6

14. listopadu 2023 v 18:18

Zastupitelstvo Prahy 6 má etický kodex již od roku 2017. Nyní jej ovšem zdokonalilo a stalo se tak jedním z prvních u nás, které ve své praxi taková pravidla využívá.

Další články
Nahoru