Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 1 bude soutěžit nájemce paláce Žofín
Palác Žofín. Zdroj foto: MČ Praha 1

Praha 1 bude soutěžit nájemce paláce Žofín

Radnice Prahy 1 vyhlašuje tendr na nového nájemce paláce Žofín a přilehlých pozemků, který by měl s městskou částí uzavřít smlouvu na deset let. Výsledek výběru budou radní městské části schvalovat v září. Informovala o tom mluvčí radnice Karolína Šnejdarová.

„Městská část považuje za vhodné, aby kulturní a společenský význam Paláce Žofín byl nadále rozvíjen a účel jeho pronájmu s pozemky je zamýšlen k rozvoji jeho dosavadního využívání pro kulturní a společenské akce či domácí i zahraniční konference,“ sdělila Šnejdarová.

Objekt disponuje celkovou rozlohou všech místností 4 926 metrů čtverečních, z toho na provozní místnosti připadá 854 metrů čtverečních. Vítěz soutěže bude mít právo provozovat objekt po dobu 10 let.

Jedná se o trojpodlažní budovu přibližně čtvercového půdorysu s jedním suterénem a podkrovím. Budova je podsklepena ve větším rozsahu než nadzemní obvodové stěny. V úrovni 2.NP jsou na jižní, západní a severní straně pochozí terasy.

Poslední generální rekonstrukce objektu byla dokončena v roce 1994. Při povodních v roce 2002 bylo zatopeno i přízemí budovy. Po opravách škod způsobených povodní byl kolem objektu vybudován systém mobilních protipovodňových stěn.

Záměr veřejné soutěže bude na úřední desce zveřejněn do 1. srpna, informace poskytuje oddělení správy nemovitostí odboru technické a majetkové správy Úřadu MČ Praha 1. K účasti je nutno složit kauci ve výši milion korun.

Soutěž bude podle informací radnice dvoukolová. V prvním kole se bude hodnotit kvalita záměrů jednotlivých uchazečů. U těch, kteří projdou do druhého kola, pak bude hodnocena i nabízená výše nájmu. Termín odevzdání nabídek účastníků v soutěži je 1. srpna. Posuzování obsahu doručených nabídek provede odborná komise jmenovaná Radou MČ Praha 1. 

Nynější nájemce s vypsáním soutěže nesouhlasí. „V uzavřené nájemní smlouvě je pro nájemce sjednáno přednostní právo nájemce, Agentury NKL s.r.o., na prodloužení doby nájmu dodatkem na dalších deset let. Agentura NKL s.r.o. toto své právo několikrát uplatnila, bohužel však zatím bez reakce Městské části Praha 1 na výzvu k prodloužení nájemní smlouvy na roky 2025 až 2034," sdělil ČTK ředitel firmy Petr Denk.


Autor: puc

Na dvou místech se srazil vlak s člověkem

17. června 2024 v 16:55

Smrtelná nehoda se stala na koridoru, kudy jezdí řada rychlíků. Omezení se tak dotklo mimo jiné spojů Ostravan, Západní expres či Bavorský expres. Některé soupravy nabraly více než hodinové zpoždění, jiné dráhy rovnou odřekly.

Motorka srazila nezletilou dívku

17. června 2024 v 16:25

Nezletilou dívku srazila v pondělí dopoledne motorka. Stalo se to v ulici Trojská nedaleko gymnázia. Mladý motorkář se zranil na hlavě, ale hůře dopadla dívka. Podle záchranářů měla mnohačetná poranění, musela být dokonce uvedena do umělého spánku. Okolnosti srážky vyšetřují...

Další články
Nahoru