Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - polojasno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 1: Bude pokračovat volební koalice My, co tady žijeme. Ve vedení městské části drží post starosty
Starosta Prahy 1 a lídr volební koalice My, co tady žijeme Petr Hejma. Foto: archiv

Praha 1: Bude pokračovat volební koalice My, co tady žijeme. Ve vedení městské části drží post starosty

V Praze 1 bude v podzimních komunálních volbách opět kandidovat volební koalice My, co tady žijeme tvořená STAN, KDU-ČSL a Iniciativou občanů. ČTK o tom informoval nynější starosta městské části Petr Hejma (STAN).

V posledních volbách v roce 2018 se koalice umístila se 12,8 procenty hlasů čtvrtá. Hejma se stal starostou poté, co se v Praze 1 začátkem roku 2020 změnila koalice a v čele radnice skončil Pavel Čižinský (Praha Sobě).

Hejma bude lídrem kandidátky, na druhém místě bude nynější první místostarosta Petr Burgr za KDU-ČSL a na třetím současný radní Michal Caban, který bude reprezentovat hnutí Iniciativa občanů.

„Současné radě se podařilo pokročit v revitalizaci dalších zanedbaných částí naší městské části. Vytvořili jsme nové prostory pro volnočasové aktivity našich dětí a mládeže, ale i pro ostatní generace, podpořili jsme další rozvoj spolkové činnosti a nabídky kulturních projektů," uvedl Hejma. Zmínil také péči o seniory, zdravotnictví a vyrovnané rozpočty.

Zvolení zastupitelé My, co tady žijeme vstoupili po volbách v roce 2018 do koalice s Prahou 1 Sobě, Piráty a Zelenými, Hejma byl prvním místostarostou. Po zhruba roce se však domluvil s do té doby opozičními ODS, TOP 09 a ANO na nové koalici, což vedlo ke konci starosty Čižinského a jeho rady.

My, co tady žijeme jako jediné uskupení ve vedení radnice zůstalo a Hejma se stal starostou. Praha 1 Sobě a Piráti jsou nyní v opozici a vedení radnice ostře kritizují.

Poslední obecní volby v první městské části vyhrála Praha 1 Sobě s 21,3 procenta hlasů, získala šest mandátů. Druhá byla ODS se 17,9 procenta a pěti křesly a třetí Piráti s 15,6 procenta hlasů a čtyřmi mandáty.

Koalice My, co tady žijeme získala 12,8 procenta hlasů a čtyři křesla a TOP 09 si připsala 12,4 procenta a tři mandáty. Do zastupitelstva se dostalo ještě ANO, které získalo 8,2 procenta hlasů a dvě křesla a Zelení, kteří mají jeden mandát.


Autor: ČTK
Další články
Nahoru