Dnes Pátek - jasno 11°C
Zítra Sobota - oblacno 11°C
Pátek 22. 10. 2021
Svátek má Sabina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
KoronavirusSeniorská Praha

Praha 1 a Nemocnice Na Františku spouštějí očkování seniorů

Centrum metropole je plně připraveno na očkování proti nemoci covid-19. Praha 1, její Nemocnice Na Františku a Středisko sociálních služeb společně se společností GHC Genetics spouštějí očkovací akci, jejíž součástí budou i mobilní očkovací týmy. 

Nemocnice, která se již několik měsíců stará o pacienty nakažené novým typem koronaviru, zároveň hlásí vysokou proočkovanost svého personálu.

„Za centrum Prahy potvrzuji, že jsme na očkování seniorů připraveni. Máme jasný plán vycházející z vládní očkovací strategie, máme dostatek materiálu a také mobilní očkovací týmy, které budou jezdit přímo za našimi seniory,“ říká starosta Prahy 1 Petr Hejma.

„Pro celou akci využíváme naši Nemocnici Na Františku, která se v boji s koronavirem osvědčila,“ připomíná starosta Hejma úspěchy nemocnice, když během jarní vlny přijala nakažené seniory z domovů s pečovatelskou službou, zřídila již tři jednotky péče o tyto pacienty, a v posledních měsících se dokonce stala klíčovým místem pro testování.

„S očkováním našich zdravotníků a seniorů jsme začali před týdnem, kdy jsme obdrželi první vakcinační dávky. Zatím jsme naočkovali přes 200 zaměstnanců, kteří jsou v kontaktu s covid-19 pozitivními pacienty, pracovníky oddělení následné péče a 25 dlouhodobě hospitalizovaných seniorů, kteří o podání vakcíny projevili zájem,“ říká ředitel Nemocnice Na Františku David Erhart.

Důležitou součástí očkování seniorů je i Středisko sociálních služeb Prahy 1. To spustilo i vlastní infolinku, na kterou se mohou obracet senioři v případě potíží s registrací k očkování. Za seniory žijícími v domovech s pečovatelskou službou budou vyjíždět mobilní očkovací týmy, které zajistí společnost GHC Genetics.

Centrální městská část plánuje očkovací kapacity ještě rozšířit. „Nabídli jsme pomoc jak magistrátu, tak i ostatním městským částem. Zapojit se chtějí i místní podnikatelé, díky nim tak budeme schopni spustit v centru města další velkokapacitní očkovací zařízení,“ přibližuje další plány starosta Hejma.Autor: TZ, red

Přednáška: Ježek se má

16. října 2021 ve 14:05

Přednáška o ježcích se koná v Klubu seniorů, Počernická 64 v úterý 19. října.

Praha 7 zajistila další vakcíny pro seniory

16. října 2021 v 07:13

Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientů s chronickým onemocněním. 

Podzimní floristika v centru sv. Prokopa

12. října 2021 v 11:30

Praha 13 ve spolupráci s Římskokatolickou farností sv. Jakuba st. připravuje akci pro seniory s názvem Podzimní floristika.  Setkání se koná 26. října od 11 hodin v Komunitním centru sv. Prokopa (V Hůrkách 8, Nové Butovice).

S očkováním třetí dávkou vakcíny pomůže v domovech seniorů opět i mobilní očkovací tým

7. října 2021 v 11:28

Magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha obnovuje projekt a mobilní očkovací tým aktuálně znovu objíždí s vakcínami zařízení pro seniory. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů, a to v co nejdřívějším termínu.

Senioři Prahy 13 se budou učit anglicky

6. října 2021 v 11:16

Praha 13 připravila pro seniory pravidelnou výuku angličtiny v Kulturním domě Mlejn. Senioři se mohou přihlásit jak do kurzů pro začátečníky, tak pro pokročilé. Nad celou akcí převzal záštitu starosta David Vodrážka a radní Aneta Ečeková Maršálová.

Další články
Nahoru