Dnes Středa - skorojasno 31°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
KoronavirusSeniorská Praha

Praha 1 a Nemocnice Na Františku spouštějí očkování seniorů

Centrum metropole je plně připraveno na očkování proti nemoci covid-19. Praha 1, její Nemocnice Na Františku a Středisko sociálních služeb společně se společností GHC Genetics spouštějí očkovací akci, jejíž součástí budou i mobilní očkovací týmy. 

Nemocnice, která se již několik měsíců stará o pacienty nakažené novým typem koronaviru, zároveň hlásí vysokou proočkovanost svého personálu.

„Za centrum Prahy potvrzuji, že jsme na očkování seniorů připraveni. Máme jasný plán vycházející z vládní očkovací strategie, máme dostatek materiálu a také mobilní očkovací týmy, které budou jezdit přímo za našimi seniory,“ říká starosta Prahy 1 Petr Hejma.

„Pro celou akci využíváme naši Nemocnici Na Františku, která se v boji s koronavirem osvědčila,“ připomíná starosta Hejma úspěchy nemocnice, když během jarní vlny přijala nakažené seniory z domovů s pečovatelskou službou, zřídila již tři jednotky péče o tyto pacienty, a v posledních měsících se dokonce stala klíčovým místem pro testování.

„S očkováním našich zdravotníků a seniorů jsme začali před týdnem, kdy jsme obdrželi první vakcinační dávky. Zatím jsme naočkovali přes 200 zaměstnanců, kteří jsou v kontaktu s covid-19 pozitivními pacienty, pracovníky oddělení následné péče a 25 dlouhodobě hospitalizovaných seniorů, kteří o podání vakcíny projevili zájem,“ říká ředitel Nemocnice Na Františku David Erhart.

Důležitou součástí očkování seniorů je i Středisko sociálních služeb Prahy 1. To spustilo i vlastní infolinku, na kterou se mohou obracet senioři v případě potíží s registrací k očkování. Za seniory žijícími v domovech s pečovatelskou službou budou vyjíždět mobilní očkovací týmy, které zajistí společnost GHC Genetics.

Centrální městská část plánuje očkovací kapacity ještě rozšířit. „Nabídli jsme pomoc jak magistrátu, tak i ostatním městským částem. Zapojit se chtějí i místní podnikatelé, díky nim tak budeme schopni spustit v centru města další velkokapacitní očkovací zařízení,“ přibližuje další plány starosta Hejma.Autor: TZ, red

Nejen Robin pomáhá seniorům

Včera v 11:56

V Domě s pečovatelskou službou Sociálních služeb Praha 9 realizovali unikátní projekt. Od září tu bude i pro veřejnost otevřen showroom s technologiemi pro seniory a zdravotně postižené.

Ocenění za záchranu života

15. srpna 2022 ve 12:18

Starosta Prahy 11 Jiří Dohnal a radní Petr Jirava předali ocenění paní Evě Zichové, pečovatelce společnosti Jihoměstská sociální za záchranu života.

Pro vakcínu na Polikliniku Prosek už koncem srpna

14. srpna 2022 v 11:44

Poliklinika Prosek znovu otevře očkovací místo už koncem srpna. Původní předpoklad, že se tak stane až na podzim, změnil narůstající počet pacientů s onemocněním covid-19.

Praha 2 zajistí přeočkování seniorů proti nemoci covid-19

3. srpna 2022 ve 22:11

Praha 2 rozesílá seniorům nad 80 let dopis, ve kterém jim nabízí zajistit aplikaci čtvrté dávky vakcíny proti onemocnění covid-19. Ve spolupráci se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze tak chce nabídnout toto přeočkování rychle, bez front a stresu.

Vycházka pro seniory: Po stopách génia, architekta Jana Blažeje Santiniho

26. července 2022 ve 20:34

Jihoměstská sociální připravila na úterý 9. srpna od 14 hodin komentovanou procházku pro seniory. Začíná na Pohořelci v domě U tří hvězd, kde žil Jan Blažej Santini v mládí, projdete se Pražským hradem, kde provedl přestavbu budovy kapitulního děkanství.

FTN: Za první týden naočkováno přes 930 lidí

25. července 2022 v 09:39

Za první týden očkování 4. dávkou proti covid-19 ve bylo ve Fakultní Thomayerově nemocnici naočkováno přes 930 lidí.

Další články
Nahoru