Dnes Středa - mlha 0°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 0°C
Středa 3. 3. 2021
Svátek má Kamil
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
KoronavirusSeniorská Praha

Praha 1 a Nemocnice Na Františku spouštějí očkování seniorů

Centrum metropole je plně připraveno na očkování proti nemoci covid-19. Praha 1, její Nemocnice Na Františku a Středisko sociálních služeb společně se společností GHC Genetics spouštějí očkovací akci, jejíž součástí budou i mobilní očkovací týmy. 

Nemocnice, která se již několik měsíců stará o pacienty nakažené novým typem koronaviru, zároveň hlásí vysokou proočkovanost svého personálu.

„Za centrum Prahy potvrzuji, že jsme na očkování seniorů připraveni. Máme jasný plán vycházející z vládní očkovací strategie, máme dostatek materiálu a také mobilní očkovací týmy, které budou jezdit přímo za našimi seniory,“ říká starosta Prahy 1 Petr Hejma.

„Pro celou akci využíváme naši Nemocnici Na Františku, která se v boji s koronavirem osvědčila,“ připomíná starosta Hejma úspěchy nemocnice, když během jarní vlny přijala nakažené seniory z domovů s pečovatelskou službou, zřídila již tři jednotky péče o tyto pacienty, a v posledních měsících se dokonce stala klíčovým místem pro testování.

„S očkováním našich zdravotníků a seniorů jsme začali před týdnem, kdy jsme obdrželi první vakcinační dávky. Zatím jsme naočkovali přes 200 zaměstnanců, kteří jsou v kontaktu s covid-19 pozitivními pacienty, pracovníky oddělení následné péče a 25 dlouhodobě hospitalizovaných seniorů, kteří o podání vakcíny projevili zájem,“ říká ředitel Nemocnice Na Františku David Erhart.

Důležitou součástí očkování seniorů je i Středisko sociálních služeb Prahy 1. To spustilo i vlastní infolinku, na kterou se mohou obracet senioři v případě potíží s registrací k očkování. Za seniory žijícími v domovech s pečovatelskou službou budou vyjíždět mobilní očkovací týmy, které zajistí společnost GHC Genetics.

Centrální městská část plánuje očkovací kapacity ještě rozšířit. „Nabídli jsme pomoc jak magistrátu, tak i ostatním městským částem. Zapojit se chtějí i místní podnikatelé, díky nim tak budeme schopni spustit v centru města další velkokapacitní očkovací zařízení,“ přibližuje další plány starosta Hejma.Úterní nárůst případů covidu v metropoli je dosud čtvrtý nejvyšší

Dnes v 11:38

V Praze přibylo v úterý 1990 prokázaných případů covidu-19, o 42 méně než před týdnem. V hlavním městě je to čtvrtý nejhorší výsledek od začátku epidemie loni v březnu. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Pondělních 1441 nakažených v metropoli je o 180 víc než před týdnem

Včera v 11:54

Laboratoře v Praze prokázaly v pondělí 1441 nových případů nemoci covid-19, což je přibližně o 180 více než před týdnem. Aktuálně nakažených je 18 619 Pražanů. Počet úmrtí s touto nemocí nemocí v hlavním městě dosáhl 1850. Vyplývá to z informací na webu ministerstva...

Na pražskou linku k očkování v pondělí volalo 1514 lidí

Včera v 11:48

Na novou telefonní linku 800 160 166 k očkování seniorů, kterou spolu s organizací Život 90 provozuje hlavní město, se včera dovolalo 1514 lidí. Většině z nich pomohli operátoři s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému, sdělila ČTK hlavní koordinátorka linky Terezie Šmídová...

Praha 2: Zájem o očkování trvá

Včera v 11:21

Na infolince Prahy 2 pracovníci linky odbavují jeden telefon za druhým. Zájem o očkování z řad seniorů 75+ převyšuje očekávání. Po úspěšném proočkování zájemců 80+ nyní nastupuje další věková kategorie seniorů 75+, a začíná už i oslovování zájemců...

Dětská hřiště a sportoviště Prahy 13 jsou uzavřena

1. března 2021 v 19:44

V návaznosti na důrazné doporučení vlády jsou ve třinácté městské části od 1. března uzavřena všechna dětská a sportovní hřiště.

Další články
Nahoru