Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 16°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
KoronavirusSeniorská Praha

Praha 1 a Nemocnice Na Františku spouštějí očkování seniorů

Centrum metropole je plně připraveno na očkování proti nemoci covid-19. Praha 1, její Nemocnice Na Františku a Středisko sociálních služeb společně se společností GHC Genetics spouštějí očkovací akci, jejíž součástí budou i mobilní očkovací týmy. 

Nemocnice, která se již několik měsíců stará o pacienty nakažené novým typem koronaviru, zároveň hlásí vysokou proočkovanost svého personálu.

„Za centrum Prahy potvrzuji, že jsme na očkování seniorů připraveni. Máme jasný plán vycházející z vládní očkovací strategie, máme dostatek materiálu a také mobilní očkovací týmy, které budou jezdit přímo za našimi seniory,“ říká starosta Prahy 1 Petr Hejma.

„Pro celou akci využíváme naši Nemocnici Na Františku, která se v boji s koronavirem osvědčila,“ připomíná starosta Hejma úspěchy nemocnice, když během jarní vlny přijala nakažené seniory z domovů s pečovatelskou službou, zřídila již tři jednotky péče o tyto pacienty, a v posledních měsících se dokonce stala klíčovým místem pro testování.

„S očkováním našich zdravotníků a seniorů jsme začali před týdnem, kdy jsme obdrželi první vakcinační dávky. Zatím jsme naočkovali přes 200 zaměstnanců, kteří jsou v kontaktu s covid-19 pozitivními pacienty, pracovníky oddělení následné péče a 25 dlouhodobě hospitalizovaných seniorů, kteří o podání vakcíny projevili zájem,“ říká ředitel Nemocnice Na Františku David Erhart.

Důležitou součástí očkování seniorů je i Středisko sociálních služeb Prahy 1. To spustilo i vlastní infolinku, na kterou se mohou obracet senioři v případě potíží s registrací k očkování. Za seniory žijícími v domovech s pečovatelskou službou budou vyjíždět mobilní očkovací týmy, které zajistí společnost GHC Genetics.

Centrální městská část plánuje očkovací kapacity ještě rozšířit. „Nabídli jsme pomoc jak magistrátu, tak i ostatním městským částem. Zapojit se chtějí i místní podnikatelé, díky nim tak budeme schopni spustit v centru města další velkokapacitní očkovací zařízení,“ přibližuje další plány starosta Hejma.Praha se v očkování zaměřuje i na cizince. Informace ke koronaviru nabízí v pěti jazycích

Dnes ve 12:00

S rozšířením očkování pro stále větší část populace vylepšilo hlavní město i web ockovani.praha.eu, který nově odkazuje na informace o očkování celkem v pěti jazycích, konkrétně v češtině, angličtině, ruštině, vietnamštině a ukrajinštině. Důvodem je mimo jiné početná minorita cizinců, která...

Základní školy v Praze 7 přechází na PCR testování

Dnes v 08:06

Všechny základní školy zřizované městskou částí Praha 7 přechází od pondělí 17. května na PCR testování žáků. Sedmá městská část bude využívat systém průkazných, šetrných a spolehlivých testů ze slin, které budou vyhodnocovány metodou PCR poolingu. 

Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

7. května 2021 ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

Potřebujete pomoc s cestou na očkování? Doprovodí vás dobrovolníci

4. května 2021 v 11:28

„Mezi našimi seniory jsou lidé, kteří mohou mít problém se přepravit do místa, kde mají být očkováni.  Ať už proto, že se špatně pohybují nebo aktuálně nemají nikoho, kdo by jim poskytl podporu. Pokud mají stanoven termín očkování a potřebují doprovod, mohou zavolat na úřad a my jim dopravu a...

V sobotu přibylo v Praze méně nakažených než před týdnem

2. května 2021 ve 14:42

Laboratoře Praze odhalily v sobotu dalších 126 případů nemoci covid-19, to je o 47 méně pozitivních testů než před týdnem, uvedla ČTK.

Další články
Nahoru