Dnes Středa - polojasno 26°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 26°C
Středa 10. 8. 2022
Svátek má Vavřinec
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 1 a 5 vstoupí do příštího roku v rozpočtovém provizoriu
Radnice Prahy 1 sídlí ve Vodičkově ulici. Foto: JP

Praha 1 a 5 vstoupí do příštího roku v rozpočtovém provizoriu

Městské části Praha 1 a 5 vstoupí do příštího roku v rozpočtovém provizoriu. Včera o tom rozhodla jejich zastupitelstva. Provizorium spočívá v tom, že radnice může každý měsíc užívat jen dvanáctinu výdajů schválených pro předešlý rok a nesmí zahajovat nové investice.

U pražských městských částí je to běžná praxe, nemohou si totiž schválit rozpočty do doby, než je schválen ten celopražský. O tom bude pražské zastupitelstvo jednat ve čtvrtek.

Zastupitelé Prahy 5 provizorium schválili bez větších diskusí, předkladatel radní Viktor Čahoj (TOP 09) uvedl, že rozpočet je v plánu schvalovat 26. ledna a že být v provizoriu 26 dní nevidí jako větší problém.

Městská část měla na letošek schválený rozpočet s příjmy 859,9 milionu a výdaji 1,24 miliardy korun, rozdíl má pokrýt z přebytků, státních převodů a dalších zdrojů.

V případě Prahy 1 se o provizoriu vedla delší diskuse. Týkala se zejména koronavirové krize a jejích dopadů na příští rok. „V rozpočtovém provizoriu postrádám plnění rozpočtu 2020 například do listopadu, abychom měli alespoň nějakou představu, jak současná situace dopadla na letošní rozpočet, protože podobně bude dopadat i v příštím roce," řekl zastupitel Petr Kučera (Zelení).

Starosta Petr Hejma (STAN) uvedl, že hospodaření za letošek bude i přes dopady pandemie v plusových číslech. Letošní rozpočet Prahy 1 počítal s příjmy asi 847 milionů a výdaji ve výši zhruba jedné miliardy korun.


Autor: ČTK

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Hlasujte online v soutěži Adapterra

3. srpna 2022 v 10:37

Klimatická změna s sebou přináší mnoho změn i nepříznivých dopadů. Opatření, jak se vypořádat s přehříváním měst, přívalovými srážkami či suchem v krajině v Česku znatelně přibývá. Celostátní soutěž Adapterra Awards každoročně prezentuje a oceňuje nejlepší...

Směna pozemků umožní vybudování spojení mezi Barrandovem a Slivencem

3. srpna 2022 v 09:59

Praha 5 připravuje směnu pozemků v lokalitě ulice Wassermanova se soukromým investorem. To umožní vybudování nového chodníku a spojení se Slivencem přes ulici K Barrandovu.

Další články
Nahoru