Dnes Pátek - zatazeno 6°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 7°C
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 1 a 5 vstoupí do příštího roku v rozpočtovém provizoriu
Radnice Prahy 1 sídlí ve Vodičkově ulici. Foto: JP

Praha 1 a 5 vstoupí do příštího roku v rozpočtovém provizoriu

Městské části Praha 1 a 5 vstoupí do příštího roku v rozpočtovém provizoriu. Včera o tom rozhodla jejich zastupitelstva. Provizorium spočívá v tom, že radnice může každý měsíc užívat jen dvanáctinu výdajů schválených pro předešlý rok a nesmí zahajovat nové investice.

U pražských městských částí je to běžná praxe, nemohou si totiž schválit rozpočty do doby, než je schválen ten celopražský. O tom bude pražské zastupitelstvo jednat ve čtvrtek.

Zastupitelé Prahy 5 provizorium schválili bez větších diskusí, předkladatel radní Viktor Čahoj (TOP 09) uvedl, že rozpočet je v plánu schvalovat 26. ledna a že být v provizoriu 26 dní nevidí jako větší problém.

Městská část měla na letošek schválený rozpočet s příjmy 859,9 milionu a výdaji 1,24 miliardy korun, rozdíl má pokrýt z přebytků, státních převodů a dalších zdrojů.

V případě Prahy 1 se o provizoriu vedla delší diskuse. Týkala se zejména koronavirové krize a jejích dopadů na příští rok. „V rozpočtovém provizoriu postrádám plnění rozpočtu 2020 například do listopadu, abychom měli alespoň nějakou představu, jak současná situace dopadla na letošní rozpočet, protože podobně bude dopadat i v příštím roce," řekl zastupitel Petr Kučera (Zelení).

Starosta Petr Hejma (STAN) uvedl, že hospodaření za letošek bude i přes dopady pandemie v plusových číslech. Letošní rozpočet Prahy 1 počítal s příjmy asi 847 milionů a výdaji ve výši zhruba jedné miliardy korun.


Praha 4 znovu poskytne slevy na nájmech

Dnes v 09:45

Praha 4 poskytne další slevy podnikatelům za měsíce březen a duben. Návrh ve středu 14. dubna schválila Rada městské části Praha 4. Jde již o čtvrtou vlnu odpouštění části nájmů od začátku pandemie.

V Praze 11 zasedne Komise pro životní prostředí

Dnes v 09:05

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 19. dubna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova.

Praha poskytne dotace na výstavbu bytového domu a rekonstrukce bytového fondu

Včera ve 12:28

Praha uvolní další finanční prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Peníze budou použity na opravu 21 bytů spravovaných Prahou 3 a 32 bytů Prahy 10. Další dotace poputuje městské části Praha-Zbraslav, která na svém území plánuje výstavbu bytového domu o třinácti bytech. Materiál bude ve...

Další články
Nahoru