Dnes Úterý - zatazeno 4°C
Zítra Středa - oblacno 3°C
Úterý 25. 1. 2022
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 1 a 5 vstoupí do příštího roku v rozpočtovém provizoriu
Radnice Prahy 1 sídlí ve Vodičkově ulici. Foto: JP

Praha 1 a 5 vstoupí do příštího roku v rozpočtovém provizoriu

Městské části Praha 1 a 5 vstoupí do příštího roku v rozpočtovém provizoriu. Včera o tom rozhodla jejich zastupitelstva. Provizorium spočívá v tom, že radnice může každý měsíc užívat jen dvanáctinu výdajů schválených pro předešlý rok a nesmí zahajovat nové investice.

U pražských městských částí je to běžná praxe, nemohou si totiž schválit rozpočty do doby, než je schválen ten celopražský. O tom bude pražské zastupitelstvo jednat ve čtvrtek.

Zastupitelé Prahy 5 provizorium schválili bez větších diskusí, předkladatel radní Viktor Čahoj (TOP 09) uvedl, že rozpočet je v plánu schvalovat 26. ledna a že být v provizoriu 26 dní nevidí jako větší problém.

Městská část měla na letošek schválený rozpočet s příjmy 859,9 milionu a výdaji 1,24 miliardy korun, rozdíl má pokrýt z přebytků, státních převodů a dalších zdrojů.

V případě Prahy 1 se o provizoriu vedla delší diskuse. Týkala se zejména koronavirové krize a jejích dopadů na příští rok. „V rozpočtovém provizoriu postrádám plnění rozpočtu 2020 například do listopadu, abychom měli alespoň nějakou představu, jak současná situace dopadla na letošní rozpočet, protože podobně bude dopadat i v příštím roce," řekl zastupitel Petr Kučera (Zelení).

Starosta Petr Hejma (STAN) uvedl, že hospodaření za letošek bude i přes dopady pandemie v plusových číslech. Letošní rozpočet Prahy 1 počítal s příjmy asi 847 milionů a výdaji ve výši zhruba jedné miliardy korun.


Autor: ČTK

Praha má Strategii pro přechod na cirkulární ekonomiku

19. ledna 2022 v 07:53

Rada hl. m. Prahy dnes schválila klíčovou strategii, která má za cíl v hlavním městě výrazně snížit spotřebu primárních surovin, produkci odpadů a emisí skleníkových plynů. Strategie cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství navazuje na Klimatický plán Prahy do roku 2030. Principy...

Další články
Nahoru