Dnes Úterý - snih 0°C
Zítra Středa - prehanky-snih 1°C
Úterý 26. 1. 2021
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 1 a 5 vstoupí do příštího roku v rozpočtovém provizoriu
Radnice Prahy 1 sídlí ve Vodičkově ulici. Foto: JP

Praha 1 a 5 vstoupí do příštího roku v rozpočtovém provizoriu

Městské části Praha 1 a 5 vstoupí do příštího roku v rozpočtovém provizoriu. Včera o tom rozhodla jejich zastupitelstva. Provizorium spočívá v tom, že radnice může každý měsíc užívat jen dvanáctinu výdajů schválených pro předešlý rok a nesmí zahajovat nové investice.

U pražských městských částí je to běžná praxe, nemohou si totiž schválit rozpočty do doby, než je schválen ten celopražský. O tom bude pražské zastupitelstvo jednat ve čtvrtek.

Zastupitelé Prahy 5 provizorium schválili bez větších diskusí, předkladatel radní Viktor Čahoj (TOP 09) uvedl, že rozpočet je v plánu schvalovat 26. ledna a že být v provizoriu 26 dní nevidí jako větší problém.

Městská část měla na letošek schválený rozpočet s příjmy 859,9 milionu a výdaji 1,24 miliardy korun, rozdíl má pokrýt z přebytků, státních převodů a dalších zdrojů.

V případě Prahy 1 se o provizoriu vedla delší diskuse. Týkala se zejména koronavirové krize a jejích dopadů na příští rok. „V rozpočtovém provizoriu postrádám plnění rozpočtu 2020 například do listopadu, abychom měli alespoň nějakou představu, jak současná situace dopadla na letošní rozpočet, protože podobně bude dopadat i v příštím roce," řekl zastupitel Petr Kučera (Zelení).

Starosta Petr Hejma (STAN) uvedl, že hospodaření za letošek bude i přes dopady pandemie v plusových číslech. Letošní rozpočet Prahy 1 počítal s příjmy asi 847 milionů a výdaji ve výši zhruba jedné miliardy korun.


Tři významné vzpomínkové akce připomenou Den památky obětí holocaustu

Dnes v 16:12

Vzhledem k aktuální nepříznivé epidemiologické situaci a s ohledem na krizové opatření Vlády ČR proběhnou zítra akce v online prostoru.

Přihlaste svůj nápad do soutěže Adapterra Awards

Dnes v 15:35

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards odstartoval a až do konce letošního března mohou lidé na webuwww.adapterraawards.cz přihlašovat již hotové projekty, které pomáhají zvládat dopady klimatické krize.

Zítra zasedne Zastupitelstvo městské části Praha 5

Včera v 16:40

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 se koná 26. ledna od 9 hodin a bude online.

Tragédie v Uhříněvsi, vlak tam na přejezdu srazil člověka

Včera v 11:55

Na železničním přejezdu v Uhříněvsi srazil včera krátce podevatenácté hodině rychlík člověka. Signalizační zařízení bylo údajně v provozu.

Hořel částečně devastovaný byt

22. ledna 2021 ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Další články
Nahoru