dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Lifestyle / Zdraví

Pragulic uspěl v soutěži Marketér roku

Tereza Jurečková, spoluzakladatelka sociálního podniku Pragulic, který nabízí prohlídky Prahy z pohledu lidí bez domova, byla oceněna v soutěži Marketér roku v kategorii Růžový delfín za projekt zaměřený na sociální aspekty marketingu. Toto prestižní ocenění v rámci slavnostního galavečera udělila Česká marketingová společnost za významný marketingový přínos, který vedl a vede k úspěšnému rozvoji projektu Pragulic. 

„Jsem ráda, že se nám daří bourat stereotypy spojené s lidmi bez domova a že se naše služba, i díky našim skvělým průvodcům, stala tak vyhledávanou. Cením si tohoto ocenění a děkuji všem, kteří se o něj společně se mnou zasloužili,“ řekla po vyhlášení Tereza Jurečková.

Soutěž Marketér roku každoročně vyhlašuje Prezidium České marketingové společnosti. Je určena pro ty, kdo se přímo podílí na marketingovém managementu. Prezidium pak z přihlášených účastníků vybírá osobnosti, které se výrazně podílejí na rozvoji své vlastní firmy a na rozvoji marketingu obecně. Letos se konal již desátý ročník.

„Snažíme se neusnout na vavřínech a neustále posouváme povědomí o Pragulicu. Nejčerstvějším z projektů je spolupráce s rapperem a výtvarníkem Vladimirem 518 na limitované edici triček s komiksovými motivy. Prostřednictvím triček jasně a neotřele ukazujeme na problematiku bezdomovectví,“ uzavírá Tereza Jurečková.

Tereza Jurečková založila sociální podnik Pragulic spolu se svými spolužáky v roce 2012 a od té doby získala řadu ocenění. Základní myšlenkou firmy je pomoci bezdomovcům tak, že mohou své zkušenosti zprostředkovat lidem a současně si přivydělají. Stávají se průvodci po Praze a místech, která souvisí s jejich životním příběhem.


Saunia připravila vánoční akci, hodinovou masáž zdarma

Včera ve 12:47

Saunový svět Saunia připravil vánoční akci 2+1 zdarma na masáže v Saunii. Co to znamená? Pokud si pořídíte 2 poukazy na masáž v délce 60 minut, dostanete třetí poukaz na masáž v hodnotě 400 korun zdarma.

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Další články
Nahoru