dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Prague Vintage Fair nabídne Šaty pro lásku
Během víkendu se na Novoměstské radnici koná festival vintage módy. Foto: nrpraha.cz

Prague Vintage Fair nabídne Šaty pro lásku

Během víkendu 26. a 27. září se na Novoměstské radnici v Praze 2 již potřetí uskuteční festival vintage módy, Prague Vintage Fair.

Tento festival se od podobných akcí liší důrazem na propojení vintage módy se současným designem, ale také přesahem k typicky ženským tématům.

Vintage móda je móda pro každou ženu a pro každý den, můžete se v ní vdávat, být hvězdou filmového festivalu, stejně jako jít na jednání, na nákup nebo na procházku s kočárkem.

Oproti adventnímu minifestivalu inspirovanému literárním dílem Virginie Woolf, chystá se tentokrát, podobně jako v květnu 2014, víkendová akce ovlivněná filmem Petera Greenawaye Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec. Téma ženy, která vzpomíná na podstatné okamžiky svého života skrze svůj šatník, bude vystřídáno temnějším tématem ženy, která touží po osvobození a dosahuje ho pouze během krátkých setkání s milencem, pro něž si obléká šaty vhodné pro rychlé vysvléknutí a obléknutí.

Šaty určené pro lásku neboli Dress for Love se tu opět stávají symbolem, symbolem svobody. Pro Greenawayův film navrhl kolekci rychlo-svlékacích šatů Jean Paul Gaultier, pro Prague Vintage Fair navrhují šaty přední české návrhářky jako Ivana Follová, Zuzana Kubíčková, Daniela Pešková, Mirka Talavašková, Tereza Vu, Lada Vyvialová a další.

Kolekce Dress for Love (Šaty pro lásku) bude čítat více než desítku modelů a bude předvedena dne 26. září v 18 hodin na Novoměstské radnici jako hlavní bod programu festivalu. Modely budou po přehlídce nabídnuty ve veřejné dražbě a výtěžek z jejich prodeje bude poukázán nadaci ROSA, která již od roku 1993 pomáhá týraným ženám a jejich dětem.

Kromě módní přehlídky čeká návštěvníky festivalu obchodní dům s módou let 1920–1980 na způsob slavného londýnského obchodního domu Liberty, kde bude k dispozici široký kurátorský výběr vintage oděvů a doplňků v cenových relacích od 200 do 15 000 korun za kus, bohatý přednáškový program, a prodejní prezentace šperkařů a výrobců, kteří navazují na tradici designu let 1920–1980.

Vstupné:

PVF Pas (zahrnuje neomezený vstup v sobotu i neděli a vstup na přehlídku) – v předprodeji 150 Kč, na místě 200 Kč
PVF Vstupenka (jednorázový vstup na výstavu a přístup na veškerý doprovodný program kromě přehlídky) – pouze na místě 100 Kč
PVF Pas VIP (VIP historická hodovní síň s občerstvením po celou dobu konání výstavy, místo k sezení na přehlídce) – v předprodeji i na místě 500 Kč

Otevírací doba: sobota 11 – 20 hodin, neděle 11 – 17 hodin.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru