dnes
Neděle - oblacno
20°C
zítra
Pondělí - oblacno
24°C
pozítří
Úterý - oblacno
25°C
Prague Studios staví v Letňanech dva nové filmové ateliéry
Takto budou zvenku vypadat nové ateliéry. Vizaualizce: praguestudios.com

Prague Studios staví v Letňanech dva nové filmové ateliéry

Společnost Prague Studios zahájila minulý  týden stavbu dvou nových filmových ateliérů v Praze-Letňanech. V roce 2018 tu vedle nynějších tří budou k dispozici dva nové ateliéry s kompletním zázemím. Celková investice včetně nákupu pozemků je 140 milionů korun a její součástí bude modernizace současných ateliérů, které budou po skončení prací splňovat  nejnáročnější požadavky filmových tvůrců, a revitalizace exteriéru celého areálu.
prague-studios-by-gabriel-matula-dsc-1649-4-nahled

Stavba začala ve čtvrtek slavnostním poklepáním kamene. Foto: Gabriel Matula

„Česká republika se díky filmovým pobídkám opět vrátila na mapu filmového světa. Poptávka po filmových ateliérech roste,” konstatoval Tomáš Krejčí, jednatel a majitel společnosti Prague Studios. „Dnes již registrujeme požadavky na dlouhodobý nájem nových ateliérů na rok 2018,” dodal ředitel společnosti Jindřich Guttner.

Komplex ateliérů Prague Studios v ulici Beranových v Praze 9 vyrostl na místě bývalé letecké továrny, dva rozlehlé hangáry v roce 2001 prošly zásadní přestavbou na filmové ateliéry. Celkové náklady (nákup pozemků a budov + rekonstrukce) dosáhly 160 milionů Kč. Velkou devizou letňanských ateliérů je od začátku fakt, že je vybudovali „filmaři pro filmaře“ – za Prague Studios stojí úspěšná filmová produkční společnost Milk and Honey Pictures (M&HP).

Zásadní impuls v dalším rozvoji Prague Studios přišel v roce 2012 se zakoupením sousedních pozemků pro výstavbu dvou nových ateliérů. V současné době má celý areál rozlohu 30 000 m2 a jeho součástí je Ateliér 1 (3000 m2), Ateliér 2 (2500 m2), Ateliér 5 (1000 m2), přilehlé kanceláře, maskérny, kostymérny, catering a dílny. V roce 2018 budou navíc k dispozici Ateliér 3 (1250 m2) a Ateliér 4 (1250 m2), propojitelné do jednoho prostoru, a samozřejmě příslušné zázemí.

Do Prague Studios míří produkce z celého světa, mnohé opakovaně. Štáby oceňují kompletní servis a prvotřídní podmínky, jak dokládají slova známého amerického producenta Ricka McCalluma, který v ateliérech několikrát natáčel a má je rezervovány i na svůj další projekt: „V Prague Studios jsme natáčeli film Red Tails a byla to fantastická zkušenost. Bylo velmi osvěžující pracovat ve studiu, které skutečně rozumělo našim potřebám a flexibilně se jim dokázalo přizpůsobit. Zdejší tým rychle reagoval na každou žádost a byl proaktivní v řešení problémů. Prague Studios mám stále v srdci.“ V Prague Studios se natáčely například filmové hity Children of Dune (2002), Van Helsing (2003), Wanted (2007) The Adventurers (2016) a řada dalších titulů, každoročně tady vznikají desítky výpravných reklam.


Praha 11: Seznamte se s návrhy druhého ročníku participativního rozpočtu

Dnes v 07:56

V pondělí 17. června se od 18 hodin s návrhy můžete seznámit ve foyer Komunitního centra Matky Terezy.

Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

Včera ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Dnes: Revitalizace sportoviště Pod Žvahovem, přijďte diskutovat

13. června 2019 v 07:02

Předseda Výboru životního prostředí Prahy 5 Jakub Blažek zve na veřejnou diskuzi s občany a zástupci MČ Praha 5 ohledně plánované revitalizace sportoviště Pod Žvahovem.

Pošli to dál: Praha 13 dostala sekačku, strojem následně obdarovala mateřskou školku

12. června 2019 v 18:43

Dnes se na zahradě „Fakultní mateřské školy Sluníčko pod střechou při PedFUK" sešli zástupci radnice Prahy 13 a společností Profi Press a Strom, aby předali ředitelce sekačku na trávu.

Další články
Nahoru