dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Pražský život

Prague Pride: Sobotní bezpečnostní opatření

Pražská policie bude v souvislosti s karnevalem provádět bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku. Policisté antikonfliktního týmu, pořádkoví a dopravní policisté budou přítomni na Václavském náměstí, kde bude shromáždění zahájeno.

Stejně tak budou dohlížet i na následný průvod, který bude začínat ve čtrnáct hodin na Václavském náměstí a končit bude na Letné přibližně kolem šestnácté hodiny.

Z toho důvodu musí Pražané a návštěvníci metropole počítat s určitým omezením v ulicích, kterými bude průvod procházet. Jedná se o Václavské náměstí, Na Příkopě, náměstí Republiky, Revoluční, Řásnovka, Klášterská, Dvořákovo nábřeží, náměstí Curiových, Čechův most a nábřeží E. Beneše.

Vzhledem k tomu, že předpokládaný počet účastníků je patnáct až dvacet tisíc, dojde i k omezení provozu městské hromadné dopravy. Tu, stejně jako ostatní silniční dopravu, budou korigovat dopravní policisté v úzké spolupráci s dispečery Dopravního podniku hlavního města Prahy.

S dalším zásadním omezením provozu počítají policisté, s ohledem na počet účastníků průvodu, na náměstí Republiky. Zde by totiž mohlo dojít k omezení především návštěvníků tamních nákupních center, kteří budou potřebovat odjet v době průvodu z podzemních garáží těchto budov. Jejich čekání na možný výjezd z těchto prostor by se mohlo protáhnout až na několik desítek minut. 


Další články
Nahoru