dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - jasno
16°C
pozítří
Neděle - skorojasno
14°C
Prague Now! Výstava v Clam-Gallasově paláci
Foto: MČ Praha 1 (2x)

Prague Now! Výstava v Clam-Gallasově paláci

Originální díla více než čtyřiceti umělců z oblasti sochařství, malby, fotografie, designu a filmu představuje do 18. června v Clam-Gallasově paláci druhý ročník přehlídky s názvem „Prague Now!“.

Akce se koná za podpory městské části Praha 1 a pod záštitou jejího starosty Oldřicha Lomeckého. „Držím palce všem výtvarným umělcům i jejich příznivcům. Těm prvním přeji radost z tvorby a uznání a těm druhým potěšení z uměleckých děl a výtvarných akcí,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, podle kterého je Praha 1 jednou velkou výstavou klasického umění, které ji zdobí po celá staletí.

„Minulý rok, během prvního ročníku, jsme se setkali s velkým ohlasem, a tak jsme se rozhodli pro pokračování. A já jsem velmi ráda, že se nám během letošního ročníku sešlo tolik velmi kvalitních děl,“ prohlásila autorka a ředitelka projektu Iva Nesvadbová a vyzdvihla skutečnost, že expozice prezentuje různé výtvarné obory i různé generace autorů.

prague-now-1-nahled  

„Nezapomínejme ale, že mnohé z toho, co dnes obdivujeme jako klasickou krásu, bývalo ve své době novátorské a avantgardní a velmi často to bořilo soudobé pohledy na umění. Jsem přesvědčen, že to, co nabízí výstava Prague Now!, ale i další výtvarné akce v Praze 1, je nejen v dobrém slova smyslu avantgardní, ale že to také v mnoha případech jednou bude patřit mezi obdivovanou klasiku,“ připomněl starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký.

Zuzana Růžičková, David Segeta, Kateřina Reichová, David Pešat, Dominika Petrtýlová, Karel Štědrý, Daniela Kožmínová, Ingrid Račková, David Suchopárek, Emma Ryšavá, Aneta Filipová, Eliška Fialová, Jessika Hoffmeister, Eliška Monsportová a další umělci – celkem jich je třiačtyřicet – se těší na vaši návštěvu v Clam-Gallasově paláci v Husově ulici 20 v Praze 1.

Otevřeno je denně od 10 do 18 hodin.

 

 


Palm Off Fest 2018 zve na bezplatné filmové projekce s diskuzemi

Dnes v 08:16

Festival Palm Off Fest ve spolupráci s projektem KineDok nabídne v rámci doprovodného programu také bezplatné filmové projekce pro veřejnost a diskuse k několika výrazným snímkům. 

Program národních oslav 100 let republiky – Oslavme společné století v Praze

Včera v 09:57

V centru Prahy vyvrcholí o víkendu 27. – 28. října národní oslavy k příležitosti sto let vzniku republiky. Pražany a návštěvníky z celé republiky a zahraničí čeká bohatý program, který dnes na tiskové konferenci představili zástupci hl. m. Prahy, agentury Czech Tourism, Českého rozhlasu, Českých...

Zuzana Stirská: Jen já a klavír

Včera v 07:45

Zuzana Stirská je po mnoho let spojována se souborem Fine Gospel Time. Teď přichází s komorním představením, ve kterém se Zuzana blýskne širokou škálou svých pěveckých schopností. Je stejně dobrá zpěvačka spirituálů, gospelů, ale i šansonů, muzikálů a dokonce i jazzových...

Múzy dětem v galerii Portheimka

Včera v 07:20

Praha 5 zve na benefiční výstavu výtvarných děl ve prospěch dětí ze zařízení náhradní výchovy z celé ČR – Múzy dětem, do galerie Portheimka. Výstava se koná do 25. listopadu.

Před sto lety a dnes. Koncert k výročí vzniku Československé republiky s doprovodným programem

17. října 2018 ve 21:19

Další z akcí k významnému výročí vzniku Československé republiky si pro vás připravila třetí městská část 24. října od 14 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad. Na pódiu se vystřídají kapely jako Péro za kloboukem, Kateřina Steinerová & Her Swing Boys či legendární Garage & Tony...

Praha 5: Výstava Inka v Altánu Klamovka

17. října 2018 ve 14:55

Výstavy Barbory Čápové „Inka” v galerii Altánu Klamovka byla zahájena v úterý 16. října a potrvá do 10. listopadu.

Koncert komorní hudby v Galerii 14

17. října 2018 v 08:10

Ve středu 24. října se v Galerii 14 koná koncert komorní hudby. Na programu jsou skladby Antonína Dvořáka, Leonarda Bernsterina, Michael Nymana. Začátek je v 18:30 hodin.

Výstava Zachraňte naše děti na radnici pokračuje

17. října 2018 v 07:03

Na radnici Prahy 15 stále pokračuje výstava, kterou zrealizovaly Historická rada Svazu Čechů v RCH a NVI Jednota v roce 2016 k 25. výročí válečných událostí na Daruvarsku. Do České republiky ji přivezl v roce 2017 starosta Milan Wenzl, který zajistil její putování. Najdete zde fotografie reportéra...

Praha 3 zve na slavnostní koncert k výročí vzniku Československa, vstup je zdarma

17. října 2018 v 00:10

K významnému výročí založení Československa Praha 3 připravila pro veřejnost na čtvrteční večer slavnostní koncert ve výjimečných prostorách kostela Nejsvětějšího Srdce Páně.  

Další články
Nahoru