dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Prague market: Za služby magistrátu půjde platit přes internet
Historická budova pražského magistrátu na Mariánském náměstí. Foto: archiv

Prague market: Za služby magistrátu půjde platit přes internet

Pražané by v budoucnu měli mít možnost platit jízdné za MHD a poplatky za odpad, vodu nebo psa prostřednictvím internetu. On-line bude i objednávání na úřad. Vedení města chystá projekt s názvem Jednotný městský trh služeb (Prague market), který bude sloužit jako elektronický obchod.

Záměr, který doporučila ICT komise pražského magistrátu, projedná příští týden rada města. Prague market by se měl stát jednotným kontaktním, objednávkovým a platebním místem.

„Cílem je vytvořit jednotný e-shop, na kterém budou lidé platit stejně jako při běžném nákupu přes internet," uvedl člen ICT komise, zastupitel Jakub Michálek (Piráti). Zákazníci budou moci uplatnit všechny běžné formy plateb, tedy platební karty, bankovní převody, inkaso nebo služby typu paypal.

Podle Michálka zatím není jasné, kdy bude služba dostupná a kdo a za jakých podmínek ji bude provozovat. „Mělo by to být co nejdřív, rozhodně nechceme příliš otálet," doplnil.

Z magistrátních podkladů, které má ČTK k dispozici, vyplývá, že plán realizace bude hotový do konce září. Náklady na vybudování elektronické samoobsluhy by měly činit maximálně 20 milionů korun, roční provoz dva miliony.


Další články
Nahoru