dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Prague Fashion Market Náplavka
V pátek a v sobotu, 24. - 25. června, zaplaví nezávislá móda nábřeží Vltavy. Foto: archiv

Prague Fashion Market Náplavka

Dva červnové dny budou věnovány opět autorské módě a designu ze všech koutů České i Slovenské republiky a okolních zemí. V pátek a v sobotu, 24. – 25. června, zaplaví nezávislá móda nábřeží Vltavy na smíchovské straně.

Na náplavce se objeví okolo 150 stánků, a k tomu Local Food Market, výběr toho nejlepšího z lokálního občerstvení.

Na trhu můžete opět nakoupit ve Hvězdném bazaru, který provozuje Česká asociace paraplegiků – CZEPA jako jeden ze svých projektů na podporu vozíčkářů s poraněním míchy. Bazar vozíčkáře zaměstnává a pracovní místa prodejců jsou určena zejména mladým lidem, kteří v důsledku úrazu nedokončili vzdělání, nemají pracovní zkušenosti nebo nemohou vykonávat svou původní profesi. Většina zboží v Hvězdném bazaru je od známých osobností ze světa umění, šoubyznysu i sportu.

Vstup na akci je zdarma, bez bariér.

Prodejci ze zahraničí

Ze zahraničních designérů přijede Zsófia Szőnyegi z Maďarska. Absolventka ateliéru malby se věnuje ručně malovanému home decoru a před dvěma lety založila vlastní značku Macondo. Z Polska pak přivážíme brand oblečení a doplňků Fio, který zosobňuje design a svobodu v jednom.

Čeští designéři – diverzita materiálů

Výběr designérů ukazuje, že dobrý design se dá dělat nejen z textilu a kovu. BLAHO vrací do hry porcelán. Najdete tu z něj nejen nádobí, ale třeba i prsteny. Don Wood pracuje se dřevem a vkládá ho lidem do uší. Dřevěné tunely nebo plugy ošetřené rostlinnými vosky jsou pro naše tělo příjemnější než plast. Fakticky vyrábí tvrdě a nekompromisně šperky z betonu, který doplňuje o sklo, polodrahokamy nebo zlato. No a všichni milujeme papír. Vůni nových bloků a obálek nasajete u minimalistického papírnictví Kaš-mi-daš nebo u recyklovaných výrobků Skoba. Další vůně, které vám zamotají hlavu, najdete u stánků s přírodní kosmetikou Havlíkova přírodní apotéka nebo J A G A I A.

Z oděvních a obuvních značek se představí ONEDAY, čerstvý street wear z Prahy, Ornabo, trička s jednoduchými nápisy z certifikovaného textilu nebo Echeverria shoes&bags, kožená obuv od absolventa UMPRUM mexického původu.

Doprovodný program

Kromě nakupování čeká návštěvníky doprovodný program v podobě hudby nebo workshopů. Ve spolupráci s Kosmetika hrou jsme připravili např. výrobu vlastní kosmetiky – masážních olejů nebo hydratačních krémů. Verlyba + Šapitó Fešn a studenti HAMU předvedou v pátek v 16:00 show v duchu nového cirkusu. A nesmí chybět fotokoutek ve spolupráci s Printkou! Tentokrát se návštěvníci budou moct vyfotit kde jinde než… v lodi.

Local Food Market – zmrzlina, kafe, dorty i burgery

Nikdo neodejde pryč s prázdným žaludkem. Nezapomenutelné burgery a sendviče z jehněčího, hovězího i vepřového masa budou smažit Kaiser Franz. Coco King shazují z palem mladé kokosy a další tropické ovoce, bez kterého se letní nálada na nábřeží neobejde. Cerfis wines s.r.o. přivezou širokou nabídku portugalských vín a 1. pražská delikatesní provoní svými dorty a sušenkami celé okolí.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru