dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská kultura

Prague City Tourism získal Velkou cenu cestovního ruchu

Loňská kampaň „Užijte si Prahu jako ve filmu“, kterou pro domácí turisty připravil Prague City Tourism (Pražská informační služba), byla odbornou porotou soutěže Velká cena cestovního ruchu oceněna prvním místem v kategorii Nejlepší turistický produkt. Projekt zvítězil v konkurenci dalších 24 kampaní.

„Porotci vyzdvihli zejména moderní a přívětivé zpracování našeho tištěného průvodce pražskými filmovými zážitky, který návštěvníkům představuje nejzajímavější filmová místa a akce v metropoli a také tři speciální filmové trasy s mapou, a mikrostránky www.filmvpraze.cz. Zaujalo je ale i téma samotné, které Prahu turistům představuje z nové perspektivy. Kladně byla hodnocena i provázanost s filmovou kampaní agentury CzechTourism,“ řekla ředitelka Prague City Tourism Nora Dolanská.

Projekt „Užijte si Prahu jako ve filmu“ proběhl loni v listopadu ve spolupráci s Muzeem Karla Zemana, filmovými ateliéry Barrandov Studio, Musée Grévin, Prague Boats a Segway Experience. Díky speciálnímu letáku s kupony mohli návštěvníci metropole za vstupné do těchto atrakcí zaplatit zvýhodněné ceny a na cestu do Prahy navíc využít výhodnou jízdenku VLAK+ od Českých drah, která jim zajistila slevu 25 % na zpáteční jízdné z kteréhokoliv místa v ČR.

Miniprůvodce Film v Praze je stále k dostání v turistických informačních center Prague City Tourism, v elektronické verzi je ke stažení na webu www.filmvpraze.cz. Protože je téma Prahy filmové atraktivní nejen pro domácí hosty, chystá se Prague City Tourism web přeložit také do angličtiny. Již na začátku loňského roku vyšla v jeho produkci anglická mapa filmových míst Lights! Camera! Prague!


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru