dnes
Sobota - zatazeno
30°C
zítra
Neděle - zatazeno
30°C
pozítří
Pondělí - polojasno
29°C

Prague City Golf: Ohrazujeme se proti výrokům Stropnického a chceme od něj omluvu

Společnost Prague City Golf se ohradila proti „demagogickým a nepodloženým tvrzením pražského radního Matěje Stropnického, která jsou zcela v rozporu s realitou.“

Prohlášení Michala Vlčka, jednatele společnosti Prague City Golf, s.r.o.:

Radní komentoval výsledky inspekční cesty, kterou tento týden podnikl na svém bicyklu po místech důležitých pro rozvoj a ochranu říční nivy Zbraslavi, Radotína, Lipenců a Velké Chuchle. Doprovázeli jej představitelé místních samospráv a zástupci Institutu plánování a rozvoje města. Stropnický sice v souladu se skutečností říká, že „investor má stavební povolení vydané na rozšíření golfového hřiště o tři jamky a dodatečně povolené terénní úpravy,“ zároveň se ale staví do role odborníka na výstavbu golfových hřišť a stavebnictví vůbec, když prohlašuje: „Do očí bijící realita je však již na první pohled úplně jiná.“

Webový portál Praha.eu, který publikoval Stropnického nepodložené výroky jako první a za který odpovídá pražský magistrát, opatřil článek dokonce servilním titulkem „Náměstek Stropnický odhalil v Lipencích nelegální průmyslovou těžbu vydávanou za golfové hřiště“.

Rozšíření golfového hřiště společnosti Prague City Golf v pražských Lipencích je dlouhodobě připravováno. Je zcela v souladu s územním plánem. Předcházelo mu řádné stavební řízení a velmi důkladné posouzení všech souvisejících aspektů, zejména dopadů na životní prostředí.

Veškeré související dokumenty jsou veřejně přístupné na stránkách městské části Praha – Lipence: http://www.praha-lipence.cz/druhe-golf-hriste-zbraslav-lipence/ds-6991/archiv=2. Ve studii možných dopadů na životní prostředí EIA se jednoznačně konstatuje, že je vyloučen vliv na soustavu Natura 2000.

Veškeré stavební aktivity tedy probíhají na základě vydaných povolení a jsou v souladu s platnými zákony.

Vyzýváme proto pražského radního Matěje Stropnického, aby se distancoval od mediálních výstupů, které jeho laické prohlášení zaměňují s názorem odborníka a interpretují je jako „odhalení nelegální těžby“. Dále jej vyzýváme, aby odbornými argumenty doložil své tvrzení, že probíhající stavební práce neodpovídají záměru rozšíření golfového hřiště v Praze – Lipencích. Pokud nebude schopen takové argumenty předložit, očekáváme jeho omluvu za unáhlené výroky, které nejsou v souladu s realitou. V případě, že tak neučiní, jsme připraveni podniknout adekvátní právní kroky.

O Stropnického aktivitě jsme psali zde.


Úplná uzavírka Voznické ulice

Včera v 10:34

Od středy 25. července od 7 do 16 hodin dojde z důvodu demontáže stavebního jeřábu k úplné uzavírce pozemní komunikace Voznická, parc.č. 2423/51 v k.ú. Hostivař, Praha 10.

Karlínské farmářské trhy zvou farmáře a výrobce z Čech a Moravy a nabízí pestré občerstvení

Včera v 08:30

I během letních měsíců můžete navštívit farmářské trhy na Karlínském náměstí. Karlínské farmářské trhy se konají každou sobotu od 8 do 14 hodin.

Podivuhodná Gruzie. Výstava v Galerii Skleňák ještě týden

Včera v 07:52

Praha 6 ve spolupráci s Velvyslanectvím Gruzie pořádají v Galerii Skleňák výstavu „Podivuhodná Gruzie“, která návštěvníky seznamuje se zemí, která je kouzelně zaklíněna mezi dech beroucími horami Kavkazského pohoří a břehy Černého moře.

Libeňský zámek ovládne swing

Včera v 07:47

Ve středu 25. července se od 19 hodin koná na nádvoří Libeňského zámku koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers.

Uzavření Úřadu městské části Praha 5

Včera v 07:30

Úřad městské části Praha 5 – pracoviště na nám. 14. října 1381/4, Štefánikova 236/13, Štefánikova 246/15, bude ve čtvrtek 26. července pro veřejnost z technických důvodů uzavřen.

Art Blešák v Artrafice

Včera v 07:27

Spojení umění, výtvarných potřeb i second hand a vintage módy nabídne v úterý 24. července v 15:00–22:30 hodin Art Blešák. S sebou můžete vzít staré knihy, oblečení či svou tvorbu a vyměnit je, prodat nebo darovat do Artrafiky, dostanete k dispozici prostor. Vstup i prodej...

Praha 3 zve na Letní Radovánky v Zahradě

Včera v 07:19

Během prázdnin mohou rodiny s dětmi využít veřejné workshopy v Integračním centru Zahrada. Každý čtvrtek jsou zde pořádány výtvarné a kreativní dílny s jinou tématikou, ze kterých si účastníci odnesou vlastnoručně vytvořenou ozdobu. Workshopy jsou veřejné, není nutné se předem přihlásit. Vstup...

Hudební léto v parcích Prahy 2 pokračuje druhým koncertem

Včera v 07:11

Minulý týden začal v Havlíčkových sadech již čtvrtý ročník cyklu Hudební léto v parcích Prahy 2. Na každém koncertu představuje jeden soubor klasický a druhý jazzový či jiného žánru.

Praha 1: Soutěžte o knihu Gabriely Koukalové

Včera v 07:05

Stačí zodpovědět správně otázku: Jakému sportu se Gabriela Koukalova věnovala před tím, než přešla k biatlonu? Své odpovědi zasílejte do 31. července emailem na adresu marie.hrabovska@praha1.cz.

Hořela izolace rodinného domu

Včera v 06:33

Hasiči ze Smíchova, Petřin a centrální stanice vyjeli ve čtvrtek v půl 10 večer k požáru rodinného domu v ul. K vodojemu. Na domu hořela izolace, která byla částečně uhašena ještě před příjezdem jednotek na místo.

Policisté předali dům v Mikulandské ulici stavební firmě

19. července 2018 v 18:23

Policisté dnes ráno předali dům v Mikulandské ulici v centru Prahy, v němž se v úterý zřítila dvě patra a zranila tři dělníky, stavební firmě Metrostav, která budovu rekonstruuje. Ve středu odpoledne ukončili kriminalisté vyšetřování na místě, nyní je čeká prošetřování celé události, k čemuž si...

Připomínky k Metropolitnímu plánu mohou lidé zasílat už jen týden

19. července 2018 v 17:19

Čas pro zasílání připomínek k Metropolitnímu plánu se krátí. Obyvatelé České republiky a městské části Prahy mají na jejich odeslání už jen sedm pracovních dní. Právě v posledním týdnu ale obvykle dochází k největšímu nárůstu doručovaných připomínek. Za první tři týdny se jich na pražském...

Muž chtěl spáchat sebevraždu

19. července 2018 v 15:49

Ani ne hodinu po půlnoci oslovila hlídku strážníků žena s tím, že u vestibulu stanice metra Nádraží Holešovice viděla muže, který vyhrožoval sebevraždou. Hlídka na uvedeném místě našla muže s četnými povrchovými poraněními na rukou a nohou. 

Rekonstrukce Zhořelecké ulice v úseku Cafourkova – Lodžská

19. července 2018 ve 13:37

Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a. s. provede v termínu od 23. července do 31. srpna první etapu rekonstrukce ulice Zhořelecká v MČ Praha 8 – Bohnice, v úseku ulic Cafourkova a Lodžská. Oprava bude rozdělena na tři části a bude probíhat po polovinách.

Hledá se majitel kajaku

19. července 2018 ve 13:28

V pondělí v podvečer si Botičem plaval poblíž Perucké bezprizorní kajak.

Další krátké zprávy
Nahoru