dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - jasno
16°C
pozítří
Neděle - skorojasno
14°C

Prague City Golf: Ohrazujeme se proti výrokům Stropnického a chceme od něj omluvu

Společnost Prague City Golf se ohradila proti „demagogickým a nepodloženým tvrzením pražského radního Matěje Stropnického, která jsou zcela v rozporu s realitou.“

Prohlášení Michala Vlčka, jednatele společnosti Prague City Golf, s.r.o.:

Radní komentoval výsledky inspekční cesty, kterou tento týden podnikl na svém bicyklu po místech důležitých pro rozvoj a ochranu říční nivy Zbraslavi, Radotína, Lipenců a Velké Chuchle. Doprovázeli jej představitelé místních samospráv a zástupci Institutu plánování a rozvoje města. Stropnický sice v souladu se skutečností říká, že „investor má stavební povolení vydané na rozšíření golfového hřiště o tři jamky a dodatečně povolené terénní úpravy,“ zároveň se ale staví do role odborníka na výstavbu golfových hřišť a stavebnictví vůbec, když prohlašuje: „Do očí bijící realita je však již na první pohled úplně jiná.“

Webový portál Praha.eu, který publikoval Stropnického nepodložené výroky jako první a za který odpovídá pražský magistrát, opatřil článek dokonce servilním titulkem „Náměstek Stropnický odhalil v Lipencích nelegální průmyslovou těžbu vydávanou za golfové hřiště“.

Rozšíření golfového hřiště společnosti Prague City Golf v pražských Lipencích je dlouhodobě připravováno. Je zcela v souladu s územním plánem. Předcházelo mu řádné stavební řízení a velmi důkladné posouzení všech souvisejících aspektů, zejména dopadů na životní prostředí.

Veškeré související dokumenty jsou veřejně přístupné na stránkách městské části Praha – Lipence: http://www.praha-lipence.cz/druhe-golf-hriste-zbraslav-lipence/ds-6991/archiv=2. Ve studii možných dopadů na životní prostředí EIA se jednoznačně konstatuje, že je vyloučen vliv na soustavu Natura 2000.

Veškeré stavební aktivity tedy probíhají na základě vydaných povolení a jsou v souladu s platnými zákony.

Vyzýváme proto pražského radního Matěje Stropnického, aby se distancoval od mediálních výstupů, které jeho laické prohlášení zaměňují s názorem odborníka a interpretují je jako „odhalení nelegální těžby“. Dále jej vyzýváme, aby odbornými argumenty doložil své tvrzení, že probíhající stavební práce neodpovídají záměru rozšíření golfového hřiště v Praze – Lipencích. Pokud nebude schopen takové argumenty předložit, očekáváme jeho omluvu za unáhlené výroky, které nejsou v souladu s realitou. V případě, že tak neučiní, jsme připraveni podniknout adekvátní právní kroky.

O Stropnického aktivitě jsme psali zde.


Trofej v Hrdličkově muzeu člověka

Dnes v 08:57

Slavnostní zahájení výstavy Štěpána Růžičky „Trofej“ se koná v pondělí 22. října od 18 hodin v Hrdličkově muzeu člověka.

Kotlářka slaví čtyřicítku

Dnes v 08:52

Oslavte 40 let Kotlářky a přijďte si vyzkoušet, zda vás pálkovací hry nadchnou jako stovky dětí od jejího založení.

Palm Off Fest 2018 zve na bezplatné filmové projekce s diskuzemi

Dnes v 08:16

Festival Palm Off Fest ve spolupráci s projektem KineDok nabídne v rámci doprovodného programu také bezplatné filmové projekce pro veřejnost a diskuse k několika výrazným snímkům. 

Lampionový průvod s divadélkem a opékáním

Dnes v 08:14

Přijďte 11. listopadu na Poštovku strávit s dětmi příjemné odpoledne. Rodinné centrum Kamarád Chameleon zve rodiče s dětmi na lampionový průvod s divadélkem a opékáním. Akce se koná za podpory městské části Praha 5.

Nejlepší lezci se představí veřejnosti v rámci ING Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost

Dnes v 08:12

Poslední říjnová sobota 27. a neděle 28. se ponese v duchu oslav naší republiky, mezi které mohou být beze sporu zařazeny i výkony českých sportovců světového formátu. V Metropoli Zličín se uskuteční ING Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost dospělých i mládeže. Fanoušci lezení...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

Dnes v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Zítra: Drakiáda na Parukářce

Dnes v 07:55

Na podzimní akci pro celou rodinu zve Praha 3.

Jak si stravou neublížit? Přednáší Jiří Hotzký

Dnes v 07:41

Co bychom měli jíst, aby to našemu tělo co nejvíce prospělo, a čeho bychom se naopak měli vyvarovat?

Po stopách osmiček v Praze 3: Brigádní generál Rudolf Medek

Dnes v 07:34

Přednáška v Kulturním centru Vozovna ve středu 24. října. Historik Mgr. Zdenko Maršálek, PhD. z Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd ČR a jeho přednáška o brigádním generálu Rudolfu Medkovi, spisovateli, legionáři a prvním řediteli Památníku odboje na Vítkově, dnešního Vojenského historického...

Úřad Prahy 2 je dnes uzavřen

Dnes v 07:30

Z důvodu havárie je Úřad městské části Praha 2 v pátek 19. října pro veřejnost uzavřen.

Olšanským hřbitovem s průvodkyní

Dnes v 07:15

V neděli 21. října od 16 hodin, vstup zdarma.

Na koncerty i debaty s muzikanty láká festival Struny Teens

Dnes v 07:15

Začínající muzikanti nebo ti, co je prostě baví muzika, se mohou v sobotu 20. října od 16 hodin vydat do v pražské La Fabriky, kde na ně čeká první ročník festivalu Struny Teens. Festival umožní návštěvníkům nejen nahlédnout do hudební branže, ale zve i na pořádnou porci...

Nová Ruzyně: Představení projektu transformačního území

Včera v 15:35

Praha 6 zve na veřejné představení projektu transformačního území Nová Ruzyně, které se uskuteční v úterý 23. října od 18 hodin na ZŠ Dědina – Žukovského 580/6, Praha 6. Projekt bude prezentován zástupci z vítězného studia Jakub Cigler architekti.

Muž se chtěl uškrtit pomocí obinadla

Včera ve 13:45

V úterý odpoledne přijali strážníci z Prahy 10 oznámení, že v Rubensově ulici je mladý muž, který má kolem krku ovázané obinadlo a vyhrožuje sebevraždou. Hlídka muže nalezla sedícího na zídce a ihned mu škrtidlo sundala z krku. 

Další krátké zprávy
Nahoru