Dnes Pondělí - skorojasno 12°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 14°C
Pondělí 20. 5. 2024
Svátek má Zbyšek
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Prague 4 Skillz v parku pod mrakodrapy představí dva nové olympijské sporty
16 čer
17 čer
Sport
Foto: aktivtono.cz

Prague 4 Skillz v parku pod mrakodrapy představí dva nové olympijské sporty

16. 6. 2023 - 17. 6. 2023
Po padesáti letech z ulic periférie do světel ramp metropole. Dvoudenní červnová akce Prague 4 Skillz v pankráckém parku pod mrakodrapy představí na nejvyšší úrovni dva nové olympijské sporty – parkour a breaking.

„Chceme ukázat nejen sport a soutěž, ale i celou kulturu široké veřejnosti naživo. Představí se nejlepší čeští parkouristé v čele s Petrem Hubkou, který už se prosadil i v zahraničí, a dokonce světoví tanečníci breakingu, B-boys, Nikita a Bruce Wayne,“ říká Daniel Lacek, zvaný Chill, pionýr a hluboký třicetiletý znalec této scény.

Pořadatelský servis a režii od 16 do 17. června zajistí tým Martina Dvořáka a jeho agentury SportGroup, který na stejném místě pořádá i tradiční sportovní a volnočasový podzimní festival Kavky 4 sport. „Získat mládež ke sportu je potřeba tím, co je baví,“ říká Dvořák. „Přijďte nasát atmosféru a ducha tuhle stále ještě neprovařené subkultury, nebudete litovat,“ dodal.

Záštitu udělil Ondřej Kubín, starosta Prahy 4. Vstupné na akci se neplatí.

Pátek bude patřit parkouru, „pouličnímu pobíhání“ přes překážky z platforem nebo kovových trubek. Jeho základy najdete po druhé světové válce mezi vojáky francouzské cizinecké legie, kteří chtěli poněkud zábavněji trénovat co nejefektivnější běh s překováváním překážek. V devadesátých letech jejich aktivity proměnil ve sport David Belle, za ikonickou první kapitolu učebnice se považuje film Okrsek 13. Soutěžit se bude v disciplínách skill a style ve věkových kategoriích 15–17 a 18+.

Sobota proběhne ve znamení breakingu, dříve breakdance, který se zrodil v sedmdesátých letech v New Yorku a Los Angeles. Vzpomeňte na videoklip Thriller od Michaela Jacksona, stylotvorný My adias od Run DMC anebo pak atmosféru filmu Flash dance, a máte základní představu. Od začátku breaking přebírá i prvky z jiných tanečních stylů nebo pohybových aktivit jako kung-fu či brazilského bojového umění capoeira. Soutěžit se bude v bitvách 1×1, 3×3 ve třech kategoriích do 12 a do 16 let a 18+.

Jako finále pak proběhne poprvé v Česku otevřená soutěž Time for Tricking, kde se ve volných sestavách představí runneři a tanečníci ze stovky už zkušených účastníků Prague 4 Skillz. „Pokořit gravitaci nedokážeš za chvíli. Tihle lidé se připravují už aspoň deset let, aby se mohli ukázat na takové úrovni,“ přibližuje Daniel „Chill“ Lacek. Zároveň se však chystá i prostor pro volné lekce pro širokou veřejnost i soutěž při příchozí.

Oba dny se ponesou v atmosféře volné hiphopové a streetartové kultury, po skončení soutěží tu proběhne after párty se známými DJ´s Jastym a Tajem z Francie, objeví se i řada zajímavých osobností z jiných sportovních odvětví jako freestylový motokrosový čaroděj Petr Pilát, nebo elitní skokan do vody z vysokých věží Michal Navrátil, medailista z mistrovství světa i šampion Red Bull Cliff Diving.
Autor: Alo

Staročeský jarmark v Praze 14

Dnes ve 20:20

Tradiční staročeský jarmark plný zábavy a překvapení, ukázka historických řemesel a bohatý kulturní program ve farní zahradě v sobotu 25. května. Vstup zdarma.

Den s IZS: U dětí zvítězila hasičská pěna

Dnes v 11:51

Profesionální a dobrovolní hasiči, policisté a záchranáři se o víkendu 18. května předvedli veřejnosti už podesáté na Dnu s IZS (Integrovaný záchranný systém). Akci pořádá městská část Radotín a zasloužilý hasič František Drož spolu se svou domovskou SDH...

Trhy na Slunečním náměstí se konají každé pondělí

Dnes v 09:20

Na Sluneční náměstí v Nových Butovicích se vrátily tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost každé pondělí od 8 do 18 hodin nakoupit čerstvé zboží ve stáncích s ovocem, mléčnými a masnými výrobky, s uzeninami, rybami, zeleninou, pečivem, sladkostmi a nápoji, ale...

Květnový koncert Prahy 2 na Bastionu

Dnes v 08:53

Cyklus Prahy 2 Hudba na hradbách na Bastionu je věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě.

Walking fotbal pro seniory

Dnes v 08:10

Tréning pro seniory na hřišti SK Slavia ve středu 29. května.

Jedu v medu

Dnes v 08:00

Akce v muzeu nabídne v sobotu 25. května medem provoněný program. Připravte se na medové dobroty, zajímavosti ze života včel i včelky živé. 

Toulky devítkou: Katedrály novověku

Včera ve 14:06

Devatenácté století se neslo ve znamení pokroku. Lidé se častěji než k Bohu obraceli k technice a vědě, jako víře nového věku. Již nevznikaly majestátní katedrály jako dřív, k nebi se počaly zdvíhat nové chrámy. Domy racionality a pořádku, dokonalé organizace a maximálního...

Veletrh sociálních služeb v Praze 10

Včera ve 12:14

Veletrh sociálních služeb představí organizace, které pomáhají v obtížných situacích.

Další články
Nahoru