Dnes Středa - oblacno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pracujete z domova? Vyberte si židli, která zvýší vaši produktivitu a zároveň se postará o vaše zdraví
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Ilustrační foto: New Africa / Shutterstock.com

Pracujete z domova? Vyberte si židli, která zvýší vaši produktivitu a zároveň se postará o vaše zdraví

Práce z domova se stala nedílnou součástí mnoha z nás. Ovšem klade nové nároky na pracovní prostředí. Oproti kanceláří se zde musíme zařídit sami. Jedním z klíčových prvků domácího pracovního prostředí je ergonomická kancelářská židle. Jak vybrat tu správnou? V tomto průvodci se zaměříme na klíčové faktory a rady pro výběr té nejlepší právě pro vás.

Na prvním místě je ergonomie 

Když pracujete z domova, je vaše pracovní prostředí často více neformální. Obzvláště pokud jste přešli z kanceláře, pak pravděpodobně doma nemáte svou oblíbenou kancelářskou židli, která je vhodná pro dlouhé vysedávání před počítačem. Nicméně, zdravotní problémy spojené s nevhodným sezením na to rozhodně ohled neberou. Proto byste si měli pořídit alespoň vhodnou židli k sezení – ergonomickou!

Pohodlný sedák je záruka úspěchu

Dlouhé hodiny práce z domova vyžadují pohodlný sedák. Vyhněte se moc tvrdým nebo příliš měkkým, které mohou způsobit nepohodlí nebo dokonce vyvíjet nevhodný tlak na sedací kosti. Ideálně by měl být dostatečně polstrovaný, aby poskytoval pohodlí, ale zároveň dostatečně pevný pro podporu správného držení vašeho těla.

Možnost individuálního nastavení

Každý jednotlivec je odlišný, a tak by vaše židle měla být přizpůsobena vaší postavě. Poohlédněte se tedy po takové židli, která disponuje dostatečnými možnostmi nastavení. Ani to nejlepší komfortní kancelářské křeslo vám nepomůže s produktivitou a zdravím, pokud nebude vhodně nastavené, což bohužel stále mnoho lidí neumí nebo nechce pochopit.

I vzhled může být inspirativní

To, v jakém prostředí pracujete ovlivňuje vaši náladu a produktivitu. Vyberte si židli, která nejenže nabízí ergonomické výhody, ale také ladí s vaším stylem a estetikou pracovního prostoru. Líbivý design může inspirovat vaši kreativitu a dodat do domácí kanceláře mnohem lepší atmosféru. A vždy se pracuje lépe tam, kde se cítíme dobře. To je jasně dokázáno.

Jednoduchá přenosnost se může hodit

Pokud nemáte k dispozici stálé pracovní místo a pracujete na různých místech ve vašem domě, zvažte židli, která je snadno přenosná a skládací. Flexibilita vám umožní měnit prostředí a minimalizovat monotónnost dlouhých pracovních dní, což má jistě také svá pozitiva.

Nešetřete na špatných místech

Nikde není řečeno, že ty nejdražší ergonomické židle jsou to nejlepší, co můžete pořídit. Mnohdy i střední třída dokonale splní všechny vaše požadavky a potřeby. Důležité je najít ideální poměr ceny a výkonu. Rozhodně se ovšem vyplatí si připlatit za kvalitnější kus, který tady s vámi vydrží několik let.


Krabice od bot: Ještě týden budou otevřená sběrná místa sbírky

27. listopadu 2023 v 16:32

Už týden jsou po celém Česku otevřená sběrná místa sbírky vánočních dárků pro děti. Své dárce již našlo 34 tisíc krabic od bot s dárky pro malé i velké dívky a chlapce. Sběrná místa budou otevřená do úterý 5. prosince.

Přírodovědci z Univerzity Karlovy získali prestižní granty Evropské výzkumné rady

24. listopadu 2023 v 07:14

Dvě české přírodovědecké vědecké kapacity získaly Consolidator grant od Evropské výzkumné rady (ERC). Zooložka Mgr. Zuzana Musilová, Ph.D., a biolog Mgr. Matyáš Fendrych, Ph.D. (oba z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy) si nyní mohou za významnou finanční podporu, kterou z vědeckých grantů...

Chcete studovat na Univerzitě Karlově? Sedmnáct fakult se představí Na Karlovce

21. listopadu 2023 ve 14:27

V sobotu 25. listopadu se v budově Právnické fakulty na náměstí Curieových 7, Praha 1 od 9 do 16 hodin koná tradiční akce Na Karlovku, kde si lze udělat bližší představu o všech 17 fakultách Univerzity Karlovy. Pro příští akademický rok si mohou uchazeči zvolit z více než 600 studijních...

Předvánoční aukce v Arthouse Hejtmánek

20. listopadu 2023 v 10:49

Mimořádný velkoformátový obraz autora posledních československých bankovek Albína Brunovského s názvem Zahrada nabídne 7. prosince od 18 hodin večerní aukce v Arthouse Hejtmánek v Praze 6. Dílo bylo součástí umělecké výzdoby bývalé československé ambasády ve Stockholmu, vyvolávat se bude od...

Nobelovku pro juniory získala Dominika Burešová

17. listopadu 2023 v 07:52

V prestižní soutěži The Global Undergraduate Awards 2023, které se přezdívá Nobelova cena pro juniory, byla mezi vítězi v kategorii matematiky a fyziky Dominika Burešová, studentka Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Se svou bakalářskou prací uspěla v konkurenci více než 2800 dalších studentů a...

Šéfkuchařky očima Pavla Maurera: Miluše Makó

14. listopadu 2023 v 16:03

O ženách v gastronomii se mluví mnohem méně než o mužích. A to mi vadí! Kde kdo na světě zná jména jako Jamie Oliver, Gordon Ramsay či Ferran Adriá (u nás pak určitě Zdeněk Pohlreich, jehož jméno ještě před jeho televizním show dokázal málokdo korektně vyslovit). Kdo však zná jména...

Další články
Nahoru