Dnes Čtvrtek - skorojasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pracujete z domova? Vyberte si židli, která zvýší vaši produktivitu a zároveň se postará o vaše zdraví
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Ilustrační foto: New Africa / Shutterstock.com

Pracujete z domova? Vyberte si židli, která zvýší vaši produktivitu a zároveň se postará o vaše zdraví

Práce z domova se stala nedílnou součástí mnoha z nás. Ovšem klade nové nároky na pracovní prostředí. Oproti kanceláří se zde musíme zařídit sami. Jedním z klíčových prvků domácího pracovního prostředí je ergonomická kancelářská židle. Jak vybrat tu správnou? V tomto průvodci se zaměříme na klíčové faktory a rady pro výběr té nejlepší právě pro vás.

Na prvním místě je ergonomie 

Když pracujete z domova, je vaše pracovní prostředí často více neformální. Obzvláště pokud jste přešli z kanceláře, pak pravděpodobně doma nemáte svou oblíbenou kancelářskou židli, která je vhodná pro dlouhé vysedávání před počítačem. Nicméně, zdravotní problémy spojené s nevhodným sezením na to rozhodně ohled neberou. Proto byste si měli pořídit alespoň vhodnou židli k sezení – ergonomickou!

Pohodlný sedák je záruka úspěchu

Dlouhé hodiny práce z domova vyžadují pohodlný sedák. Vyhněte se moc tvrdým nebo příliš měkkým, které mohou způsobit nepohodlí nebo dokonce vyvíjet nevhodný tlak na sedací kosti. Ideálně by měl být dostatečně polstrovaný, aby poskytoval pohodlí, ale zároveň dostatečně pevný pro podporu správného držení vašeho těla.

Možnost individuálního nastavení

Každý jednotlivec je odlišný, a tak by vaše židle měla být přizpůsobena vaší postavě. Poohlédněte se tedy po takové židli, která disponuje dostatečnými možnostmi nastavení. Ani to nejlepší komfortní kancelářské křeslo vám nepomůže s produktivitou a zdravím, pokud nebude vhodně nastavené, což bohužel stále mnoho lidí neumí nebo nechce pochopit.

I vzhled může být inspirativní

To, v jakém prostředí pracujete ovlivňuje vaši náladu a produktivitu. Vyberte si židli, která nejenže nabízí ergonomické výhody, ale také ladí s vaším stylem a estetikou pracovního prostoru. Líbivý design může inspirovat vaši kreativitu a dodat do domácí kanceláře mnohem lepší atmosféru. A vždy se pracuje lépe tam, kde se cítíme dobře. To je jasně dokázáno.

Jednoduchá přenosnost se může hodit

Pokud nemáte k dispozici stálé pracovní místo a pracujete na různých místech ve vašem domě, zvažte židli, která je snadno přenosná a skládací. Flexibilita vám umožní měnit prostředí a minimalizovat monotónnost dlouhých pracovních dní, což má jistě také svá pozitiva.

Nešetřete na špatných místech

Nikde není řečeno, že ty nejdražší ergonomické židle jsou to nejlepší, co můžete pořídit. Mnohdy i střední třída dokonale splní všechny vaše požadavky a potřeby. Důležité je najít ideální poměr ceny a výkonu. Rozhodně se ovšem vyplatí si připlatit za kvalitnější kus, který tady s vámi vydrží několik let.


Hlavní město podpoří osvětovou akci s názvem Praha za zdravá prsa

Včera ve 12:04

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním zasedání schválila dotaci pro společnost Event media ve výši 220 000 korun. Tyto finance budou sloužit pro zajištění edukace veřejnosti s ohledem na samovyšetření prsu a osvětu nádorových onemocnění s názvem „Praha za zdravá...

Zdarma: Testování veřejnosti na HIV

19. července 2024 v 07:03

V úterý 23. července od 16 do 20 hodin můžete navštívit červenou mobilní ambulanci na náplavce Rašínova nábřeží v Praze 2. Rozkoš bez rizika zde provádí anonymně a do 15 minut test na HIV zdarma.

40. ročník světového finále Schwarzkopf Elite Model Look hostila Praha

23. června 2024 v 11:43

Pražská O2 arena se v sobotu 15. června 2024 stala centrem modelingového světa. Hostila totiž světové finále 40. ročníku nejprestižnější modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look, které proběhlo v české metropoli již potřetí. Odborná porota vyhlásila vítěze Micklate Décio Macobola...

Další články
Nahoru