dnes
Pátek - jasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
30°C
pozítří
Neděle - skorojasno
28°C
Zpravodajství

Pracovníci Centra sociálních služeb Praha 2 dostanou přidáno

Zastupitelé Prahy 2 schválili na svém dnešním zasedání navýšení limitu finančních prostředků o dva miliony korun na platy zaměstnanců Centra sociálních služeb Praha 2 (CSS Praha 2). 

Letos se jedná již o druhé navýšení limitu finančních prostředků pro rok 2017 na platy zaměstnanců Centra sociálních služeb Praha 2. Původní limit na jejich platy, schválený zastupiteli v únoru 2017 na částku cca 44 milionů korun, se tak nyní navýšil na cca 46 milionů korun.

„Vždy bylo mojí prioritou, aby se v rozpočtu naší městské části našly peníze na lepší finanční ohodnocení ošetřovatelek a terénních pracovnic, protože jejich práce je spojena s enormní psychickou a fyzickou zátěží. Ani jsme nečekali na rozhodnutí vlády a již v minulém roce jsem iniciovala usnesení zastupitelstva o poskytnutí téměř tří milionů korun na zvýšení platů zaměstnanců Centra sociálních služeb Praha 2. Tím se stabilizovala personální situace v našem domově pro seniory,“ uvedla místostarostka Prahy 2 pro sociální oblast Alexandra Udženija.

Bezprostředním impulsem pro dnes přijaté usnesení zastupitelstva je nařízení vlády č. 168/2017 Sb., kterým se navýšily platové tarify pracovníků v sociálních službách o 23 % s účinností od 1. července 2017.

Nezávisle na tom se zastupitelé Prahy 2 vloni v červnu usnesli na tom, že si zaměstnanci CSS Praha 2 zaslouží vyšší platy, a uvolnili na jejich mzdy z rozpočtu městské části 2,94 milionu korun.

Centrum sociálních služeb Praha 2, jehož zřizovatelem je městská část, sbírá jedno odborné ocenění za druhým. Značku kvality, vyjádřenou pěti hvězdičkami, získaly oba domovy seniorů (v ulicích Máchova a Jana Masaryka).

V roce 2015 směřoval titul Pečovatelka roku do Denního stacionáře pro seniory, o rok později byl Centru sociálních služeb Praha 2 udělen akreditační titul pro oblast poskytované zdravotní péče.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

Včera v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

První zářijový víkend Kampa opět ožije tradičními hrnčířskými trhy

13. srpna 2018 ve 14:05

Ve dnech 1. – 2. září od 10 do 19 hodin zaplní Kampu stánky s keramikou renomovaných řemeslníků, nebude chybět oblíbená kavárna s hudebním doprovodem, letos pod názvem Cyklo Handy kavárna. Catering tradičně zajišťuje sociální podnik Café Therapy s vyhlášenými domácími dobrotami. Doprovodný program...

Další články
Nahoru