dnes
Neděle - jasno
0°C
zítra
Pondělí - zatazeno
3°C
pozítří
Úterý - zatazeno
4°C
Zpravodajství

Pracovníci Centra sociálních služeb Praha 2 dostanou přidáno

Zastupitelé Prahy 2 schválili na svém dnešním zasedání navýšení limitu finančních prostředků o dva miliony korun na platy zaměstnanců Centra sociálních služeb Praha 2 (CSS Praha 2). 

Letos se jedná již o druhé navýšení limitu finančních prostředků pro rok 2017 na platy zaměstnanců Centra sociálních služeb Praha 2. Původní limit na jejich platy, schválený zastupiteli v únoru 2017 na částku cca 44 milionů korun, se tak nyní navýšil na cca 46 milionů korun.

„Vždy bylo mojí prioritou, aby se v rozpočtu naší městské části našly peníze na lepší finanční ohodnocení ošetřovatelek a terénních pracovnic, protože jejich práce je spojena s enormní psychickou a fyzickou zátěží. Ani jsme nečekali na rozhodnutí vlády a již v minulém roce jsem iniciovala usnesení zastupitelstva o poskytnutí téměř tří milionů korun na zvýšení platů zaměstnanců Centra sociálních služeb Praha 2. Tím se stabilizovala personální situace v našem domově pro seniory,“ uvedla místostarostka Prahy 2 pro sociální oblast Alexandra Udženija.

Bezprostředním impulsem pro dnes přijaté usnesení zastupitelstva je nařízení vlády č. 168/2017 Sb., kterým se navýšily platové tarify pracovníků v sociálních službách o 23 % s účinností od 1. července 2017.

Nezávisle na tom se zastupitelé Prahy 2 vloni v červnu usnesli na tom, že si zaměstnanci CSS Praha 2 zaslouží vyšší platy, a uvolnili na jejich mzdy z rozpočtu městské části 2,94 milionu korun.

Centrum sociálních služeb Praha 2, jehož zřizovatelem je městská část, sbírá jedno odborné ocenění za druhým. Značku kvality, vyjádřenou pěti hvězdičkami, získaly oba domovy seniorů (v ulicích Máchova a Jana Masaryka).

V roce 2015 směřoval titul Pečovatelka roku do Denního stacionáře pro seniory, o rok později byl Centru sociálních služeb Praha 2 udělen akreditační titul pro oblast poskytované zdravotní péče.


Z ulic začínajá mizet neoprávněná reklama

Včera v 10:26

Odbor hospodaření s majetkem magistrátu dosáhl úspěchu v letitém soudním sporu s reklamní společností euroAWK a její sesterskou společností ORIS. Na základě platných exekučních příkazů vydaných v listopadu tohoto roku již započaly práce na odstranění neoprávněných reklamních zařízení těchto...

Další články
Nahoru