dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C

Pracovní pomůcky a ochranné obleky dostali policisté, strážníci i hasiči od Prahy 2

Podobně jako v uplynulých letech doporučila bezpečnostní komise Radě městské části Praha 2 zakoupit z rozpočtu městské části pro potřebu Policie ČR a Městské policie z položky prevence závislostí na návykových látkách jednorázové drogové testery DrugWipe 5 A. Ty umožňují prakticky okamžitě zjistit, zda se ve slinách nebo potu dané osoby vyskytují stopy omamných a psychotropních látek.

Výdaje na 109 testerů jsou 70 000 korun včetně DPH. Pro zvýšení bezpečnosti v ulicích podpořila bezpečnostní komise také nákup dalších technických prostředků a vybavení. Částka 80 000 korun, vyčleněná k tomuto účelu pro rok 2016, bude v letošním roce využita pro Obvodní ředitelství městské policie Praha 2. Městská část pro strážníky zakoupila 14 digitálních fotoaparátů, které urychlí a usnadní dokumentování jednotlivých přestupků v Praze 2.

„Vyplácí se nám podporovat policisty i strážníky právě takovými praktickými prostředky, které jim usnadňují práci a mají zásadní vliv na rychlost řešení jednotlivých případů,“ uvedl místostarosta Prahy 2 Martin Víšek.

Na začátku května jednala bezpečnostní komise MČ Praha 2 v budově Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy. Při tomto jednání se hodnotila situace v městské části Praha 2. Všechny Hasičské záchranné stanice se potýkají s určitými finančními nedostatky, přitom jen za rok 2015 zasahovali hasiči na území Prahy 2 při 456 požárech, dopravních nehodách a jiných případech.

„Po posouzení situace v Hasičské záchranné stanici se bezpečnostní komise rozhodla jednohlasně Hasičskému záchrannému sboru hl. m. Prahy v Sokolské ulici poskytnout finanční dar. Doporučili jsme radě i zastupitelstvu tento dar schválit,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová, která je zároveň členkou bezpečnostní komise.

Dar ve výši 99 993 korun včetně DPH poslouží k nákupu pěti protipožárních obleků TIGER Plus.


Primátorka Krnáčová se setkala s novým americkým velvyslancem a starostou Palerma

Včera v 19:32

Primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová (ANO) se včera setkala s novým velvyslancem USA, Jeho Excelencí tephenem B. Kingem, a také se starostou města Palermo Leolucou Orlandem.

Do kolejiště na Hradčanské spadl muž, utrpěl vážné poranění hlavy

Včera v 15:56

Pád muže dnes na dvě hodiny přerušil provoz metra linky A. Na místě zasahovali vedle policie i hasiči a záchranáři, kteří muže odvezli do nemocnice.

Vyrazte v sobotu s Masarykem do světa

Včera v 11:46

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Nové budovy Národního muzea, kde se v sobotu 20. ledna od 13 do 17 hodin koná další akce z cyklu Aspoň na víkend. Návštěvníci se dozvědí, jak se cestovalo před více než sto lety. Doprovodný program k výstavě Fenomén Masaryk nabízí i možnost vyzkoušet si...

Dominik Duka požehnal Petru Prokopu Siostrzonkovi

Včera v 11:37

Baziliku svaté Markéty v Břevnově navštívila minulý týden velká řada významných hostí v čele s kardinálem Dominikem Dukou, který požehnal novému, v řadě už 61. arciopatu břevnovského klášterera, Petru Prokopu Siostrzonkovi.

Nevíte kam na výlet, všude už jste byli? V Praze 6 startuje Tripper

Včera v 11:15

V pondělí 22. ledna startuje v Praze 6 dobrodružná hra Tripper.cz, při které znáte start, ovšem k cíli se musíte probojovat.

Procházka: Umělecky cenné a zajímavé náhrobky

Včera v 10:54

V sobotu 20. ledna se vydejte v 10:30 s Drahomírou Březinovou na Olšanské hřbitovy. Během komentované procházky projdete cenné a zajímavé náhrobky. Sraz je před hlavní branou hřbitovů.

Oslavte povýšení Smíchova na město na prvním Reprezentačním plese Prahy 5

Včera v 10:50

Reprezentační ples Prahy 5 u příležitosti 115. výročí povýšení Smíchova na město se bude konat 22. února v Národním domě na Smíchově.

Výstava: Místa utrpení, smrti a hrdinství

Včera v 10:15

Radnice Prahy 3 zve na výstavu Místa utrpení, smrti a hrdinství.

Island a Norsko - s dodávkou za polární kruh

Včera v 08:09

Vyprávění o létě s kulichem, sněhem, ledovými krami a sněhovou bouří. O cestě podomácku upravenou dodávkou bez topení s malým děckem ve spacáku. O krásných ledovcích, jedinečných vodopádech, roztomilých papuchalcích i nekonečných kilometrech v autě.

Opilý řidič na sebe upozornil jízdou na červenou

16. ledna 2018 v 18:15

V sobotu ráno kontrolovali strážníci z Hlídkového útvaru Veletržní ulici v Praze 7. Na křižovatce s Korunovační ulicí si všimli vozidla, jehož řidič projel na červenou. Strážníci proto vozidlo zastavili.  

Radní odsouhlasili podporu dětských skupin a modernizaci učeben

16. ledna 2018 v 17:58

Rada hlavního města Prahy odsouhlasila podporu 7 projektů ze dvou různých výzev v rámci Operačního programu Praha – pól růstu České republiky (OP PPR). Obě výzvy se týkají prioritní osy Vzdělání a vzdělanost a podpora zaměstnanosti. Odsouhlasená dotace dosahuje celkové výše 21,37 milionů korun....

Dopravní podnik pronajme reklamní plochy v autobusech

16. ledna 2018 v 17:53

DPP zná vítěze výběrového řízení na pronájem reklamních ploch 300 autobusů.

Další krátké zprávy
Nahoru