Dnes Pátek - obcasny-dest 10°C
Zítra Sobota - skorojasno 11°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pracoviště registru řidičů v metropoli je přetížené, frontám se dá vyhnout
Provoz na Nuselském mostě. Foto: Jan Puci

Pracoviště registru řidičů v metropoli je přetížené, frontám se dá vyhnout

Pracoviště registru řidičů na Vyšehradě je aktuálně přetížené, a tvoří se tak fronty. Město proto žadatele vyzvalo, aby využívali online rezervace návštěvy nebo žádost podali přes Portál dopravy. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Z důvodu náporu, kterému v současnosti čelí pracoviště registru řidičů v Praze 4, doporučuje podle Hofmana magistrát všem žadatelům, aby využívali on-line rezervaci termínu návštěvy nebo nové možnosti žádat o vydání řidičského průkazu elektronicky přes Portál dopravy.

„Vyhnout se dlouhému čekání je možné i tak, že řidiči využijí jiná pracoviště mimo hlavní město,“ sdělil Hofman.

Pražané se mohou vyhnout zbytečnému čekání ve frontách tak, že si v předstihu zarezervují on-line termín návštěvy na úřadu k podání žádosti o vydání řidičského průkazu nebo pro řešení dalších úkonů v registru řidičů, který se nachází v Business Centre Vyšehrad . „I v současné době totiž není tato možnost stále využívána v maximální možné kapacitě,“ řekl mluvčí.

Kvůli aktuálně zvýšenému zájmu řidičů, ale i z důvodu úspory času žadatele, je dále možné využít nově zprovozněný Portál dopravy pro elektronické podání žádosti o vydání řidičského průkazu, a to nejen v případě uplynutí jeho platnosti, ale také z důvodu odcizení, ztráty či změny osobních údajů.

„Třetí variantou je pak možnost využít služeb jiných pracovišť po České republice,“ dodal Hofman.


Autor: Jan Puci

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

Včera ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru